Зміст статті

28947284 1495539360557257 320236439044786697 o

15.03.2018 року в залі Слобожанського селищного палацу культури відбулась зустріч голів сільських, селищних рад, депутатів, активістів рад, що згідно з перспективним планом можуть бути об’єднані в одну адміністративну одиницю з спеціалістом Харківського відділення центру розвитку місцевого самоврядування.

На зустрічі була присутня голова Зміївської районної ради Т. В. Тімофєєва. Зустріч була ініційована центром розвитку місцевого самоврядування. Мета організації заходу: вивчення ситуації, бачення та думок місцевих громад, щодо можливості виконання умов Закону про добровільне об’єднання громад.

З початку зустрічі представник центру доповів про досвід по проведенню робіт з місцевими громадами Харківської області, оформлення документів, рішень, позитивний досвід громад, що об’єдналися. З боку присутніх було висказано чимало запитань, що стосуються перспектив розвитку громад, діяльності медичних закладів, системи дошкільної та середньої освіти, гарантій Держави, щодо бюджетоутворюючих питань, функціювання органів адміністрації об’єднаної громади, персоналу нині діючих селищних, та сільських рад та інше.

Вичерпну відповідь присутні отримали далеко не на всі запитання. Як і раніше, картинку з об’єднання розглядають взагалі, без диференціювання на кожну громаду з її унікальними властивостями. З проведеного заходу можливо зробити висновки, якщо комусь це потрібно:- одразу було зрозуміло, що присутні, хоча і прийшли за відповідями та були зацікавлені, однак були налаштовані скептично, а деякі вкрай агресивно, щодо ініціативи об’єднання;- інформація, що надавалась присутнім, як зі слів так і з демонстраційного ролика, була спрямована виключно на пропаганду об’єднання, без надання вичерпної всебічної інформації;- зрозуміли практично всі на сто відсотків це те, що ситуацію вже створено таким чином при якій від нас з Вами вже мало що залежить (знов).

Об’єднання неминуче торкнеться (а може й вдарить…) всіх громад, всіх їх мешканців, як кажуть, до 2020 року. Добровільного в цій реформі тільки частина назви.З досвіду роботи, вирішення бюджетних питань, надання субвенцій та таке інше – без сумнівів можна стверджувати, що наша громада поставлена в умови виживання. Розвиток та розбудова громади, в даних умовах, це рожеві недосяжні горизонти. Так названа фінансова децентралізація – перерозподіл податків та зборів між бюджетами. На місцевий рівень було віддано повноваження збирати податки, що безпосередньо торкаються місцевих мешканців, їх бізнесу, майна, землі. При цьому з надходжень місцевого бюджету було вилучено податок з фізичних осіб, який в нашому випадку був базовим і складав приблизно 75-80% усього бюджету. (податки, що було передано на місцевий рівень і зараз не покривають надходжень бюджету 2013 року).28947131 1495539370557256 8547343170599605774 o

При ситуації що склалася (чи для нас її склали) треба знаходити вихід. Може об’єднання громад і є той реальний вихід, рішення, що призведе до розвитку наших територій?? При об’єднанні нам з вами обіцяють повернути 60% податку з фізичних осіб. Чудово! Проте разом передати в управління усі соцструктури (освіта, медицина, культура та ін.) Структури на які ніяк в Державі не знаходилось коштів на протязі багатьох останніх років, об’єкти якої знаходяться в аварійному стані. Більш схоже, що не передають, а спихають… В додачу до вищенаведеного, на місцевому рівні потрібно знайти, відремонтувати приміщення, зробити, оснастити, обслуговувати та фінансувати структури управління – освіти, ЖКГ, поліції, фінансів, управління соц.захисту та т. ін. Це зветься в цій «реформі» передача повноважень на місця. Зовсім не розрізняються поняття повноважень та зобов’язань! Беручи до уваги розвинену інфраструктуру нашої громади та структури, які ще потрібно створити - на збереження, утримання, забезпечення піде більша частина бюджету. А повинно ж бути краще!? Наші мешканці гідні та потребують поліпшень та розвитку. На плечі місцевої ради, її депутатів після об’єднання ляже негатив проведення і інших реформ – медицини, освіти. Реформу поліції ми вже відчули…Концепцію реформи добровільного об’єднання громад було залучено у наших, колись добрих сусідів - Польщі.

Завдяки співпраці з центром розвитку місцевого самоврядування та асоціацією міст України голови місцевих рад, районних рад мають можливість спілкуватися з польськими спеціалістами, експертами, дуже високого рівня, представниками консульства Польщі, які діляться своїм багатим позитивним досвідом. А також висловлюють свої враження розвитком подій в нашій країні. Багато цікавого та показового було висказано та почуто на цих зустрічах.Часто та багато приходилось чути від польських експертів про наші не справжні реформи, «лжереформи», як висловився один з виступаючих. Дуже хотілось би вірити, що це приходиться вислуховувати, бачити та робити висновки не тільки нам з вами.


28827641 1495539547223905 5914120591020116401 o

Основою змін в Польщі було реформа місцевого самоврядування – зміна адміністративного устрою країни (об’єднання громад, дотримуючись чіткої концепції створення спроможних громад) та реальна, заздалегідь виписана та прийнята на законодавчому рівні фінансова децентралізація. Кожен рівень влади отримав чітко визначені повноваження та обов’язки. Місцеве самоуправління отримало реально багаті бюджети та повноваження. Звісно, що були і доробки, виправлення, перерозподіл продовжувався. Проте що в корні відрізняє польські зміни це те, що в разі перерозподілу зобов’язань перерозподілялись і фінанси. Зобов’язання + фінанси на їх виконання, тоді це= повноваження.Почули ще цікаву річ. Один з виступаючих польських спеціалістів наголосив на тому, що Польща теж йшла шляхом «декомунізації», але шляхи, як виявилось, за назвою рівні за напрямком практично протилежні. Декомунізація по - польські це вибір шляху розвитку країни з відходом від комуністичної однопартійної тоталітарної системи, клановості та т.ін.

В нашому випадку «декомунізація» це перейменування вулиць, площ, скверів та запекла боротьба з пам’ятниками. В іншому зміни відчуваються, нажаль, негативні.Неможливо сперечатися з догмою про те, що реформи та зміни треба починати з себе та особистої свідомості, але без законодавчих ініціатив та чітких, цивілізованих, логічних та послідовних Законів зміни неможливі. Також як і зміна свідомості народу неможлива без прикладу зміни свідомості його правління.За відсутності іншого шляху, сподіваюсь, що реформа, шляхом якої нас ведуть, здатна створити після об’єднання , реально спроможну громаду.

Зміни до Паспортів бюджетних програм місцевого бюджету на 2024 рік від 25.04.2024

passport fin

Детальніше...

Залишилася невелика кількість не розподілених дров’яних печей з димоходом

Ogoloshenja

ОГОЛОШЕННЯ

для мешканців, які проживають у приватному секторі с-ща Слобожанське.

Детальніше...

Робота Слобожанської селищної ради щодо альтернативної системи опалення в селищі Слобожанське

герб

На протязі останніх 8 років перед Слобожанською селищною радою стоїть питання у необхідності та доцільності запровадження аварійної/альтернативної системи опалення в селищі Слобожанське.

Детальніше...

Лист складений мешканцями селища Слобожанське щодо створення альтернативного опалення

Лист, складений мешканцями селища Слобожанське та який в подальшому буде направлено до прем’єр-міністра України щодо створення альтернативного опалення, знаходиться в приймальні Слобожанської селищної ради. Бажаючим долучитися до звернення, звертатися до Слобожанської селищної ради за адресою: с-ще Слобожанське, вул. Миру, 7

Детальніше...

День пам’яті Чорнобильської трагедії!

19 квітня 2024 року Відділ освіти Слобожанської селищної ради отримав 192 ноутбука та 33 хромбука для організації дистанційного навчання учнів у закладах освіти громади

Комп’ютерна техніка надана Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Міністерством освіти і науки України у координації з Харківською обласною державною (військовою) адміністрацією.

Дані девайси задовольнять критичну потребу у пристроях для дистанційного навчання дітей із вразливих категорій населення Слобожанської селищної територіальної громади та надаватимуться у тимчасове користування з метою забезпечення рівних можливостей доступу до освіти, а саме: діти-ВПО, діти з інвалідністю, малозабезпеченим сім’ям, діти, позбавлені батьківського піклування .
Надана техніка забезпечить зручність участі здобувачів освіти у навчальному процесі в умовах воєнного стану та дозволить вчителям ефективно впроваджувати інноваційні методи навчання, підвищуючи якість освіти та розвиваючи компетентність учнів.
Детальніше...

Про можливість оздоровлення та відпочинку дітей Слобожанської громади віком від 7 до 18 років за рахунок бюджетних коштів у 2024 році у ДПУ «МДЦ Артек»

01

ДО УВАГИ БАТЬКІВ !

Слобожанська селищна рада інформує про можливість оздоровлення та відпочинку дітей Слобожанської громади віком від 7 до 18 років за рахунок бюджетних коштів у 2024 році у ДПУ «МДЦ Артек».

Детальніше...

ОГОЛОШЕННЯ   для мешканців, які проживають у приватному секторі сел. Слобожанське

Якщо Ви потребуєте дров’яну піч з димоходом, Ви маєте можливість її отримати безкоштовно.

В першу чергу печі будуть надаватися сім’ям у  складі яких зареєстровані особи з інвалідністю І-ІІ групи чи особи з інвалідністю ІІІ групи, яким 60+ років.

Необхідно до 26.04.2024 року надати до селищної ради (вул. Миру, 7, приймальня):

  • заяву довільної форми;
  • ксерокопію паспорту заявнику (перша сторінка та сторінка з реєстрацією), ксерокопію коду ;
  • сім’ї у складі яких зареєстровані особи з інвалідністю І-ІІ групи чи особи з інвалідністю ІІІ групи, яким 60+ років ксерокопію паспорту особи з інвалідністю (перша сторінка та сторінка з реєстрацією), ксерокопію його довідки МСЕК про групу інвалідності;
  • якщо особа ВПО - додатково ксерокопію довідки про взяття на облік ВПО.

Примітка:

- кількість печей обмежена.

З 23.04.2024 по 26.04.2024, 29.04.2024 року будуть проводитись профілактичні щеплення собак та котів проти сказу в населеному пункті: с. Шелудьківка

Title

Чугуївське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області повідомляє, що з метою профілактики сказу в домашніх тварин фахівцями Зміївської районної дільниці ветеринарної медицини Харківської обласної державної лікарні ветеринарної медицини з 23.04.2024 по 26.04.2024, 29.04.2024 року будуть проводитись профілактичні щеплення собак та котів проти сказу в населеному пункті: с. Шелудьківка.

Детальніше...

Про встановлення розмірів разової грошової виплати до Дня Незалежності України, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань”, у 2024 році

Title

З метою здійснення разової грошової виплати до Дня Незалежності України ветеранам війни, особам, на яких поширюється дія Законів України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань”, Кабінет Міністрів України Урядом прийнято постанову від 02 квітня 2024 року №369.

Детальніше...