Зміст статті

Селище міського типу Комсомольське виникло в 1956 році в зв’язку з будівництвом Зміївської ДРЕС (нині Зміївська ТЕС) – однієї з найбільш потужних у світі теплових електростанцій, яку Ленінський Комсомол об’явив ударною будовою. Ось чому названа селища – Комсомольське.

Комсомольське виросло на болотах, де в 1911 році в період столипінської аграрної реформи поселився хутором колісник Єгор. Згодом хутір розрісся в село Єгорівку. В зв’язку з будівництвом ДРЕС жителі Єгорівки були переселені в побудоване для них село Нова Єгорівка, що входить до складу Лиманської сільської ради.

18 липня 1960 року рішенням виконавчого комітету Харківської обласної ради депутатів трудящихся в селищі утворена Комсомольська селищна рада депутатів трудящих, якій підпорядковано селище Донець Лиманської селищної ради.

31 грудня 1960 року дала промисловий струм перша турбіна Зміївської ДРЕС потужність 200 тис. кВт. Цей день вважається часом народження Зміївської ДРЕС. Щороку на електростанції вводились в експлуатацію нові енергоблоки. В 1969 році закінчилось будівництво останнього, десятого енергоблоку Зміївської ДРЕС. Її потужність досягла 2,4 млн. кВт.

Внаслідок будівництва електростанції в селищі енергетиків збудовано тепличне господарство – Зміївська овочева фабрика, Експериментально-механічний завод «Зміївметалосервіс», Дослідний електромонтажний завод, завод «Буддеталь», Комсомольський молокозавод, Лиманське рибне господарство та інші підприємства.

В селищі Комсомольське було збудовано дві середні школи, професійно-технічне училище, Палац культури, лікарня, стадіон, Спортивно - оздоровчий комплекс, сім дошкільних навчальних закладів, дві бібліотеки, Будинок побуту, аптеки, магазини, кафе. 

Енергетики проживають в багатоповерхових будинках з усіма зручностями. Селище Комсомольське має великі перспективи. Його впорядкованість, благоустрій, технічна оснащеність підприємств, чудові місця відпочинку приваблюють нових жителів. За останні роки селище перетворилось в місто з сучасною економікою, культурою, новим побутом.

У 2016 році селище міського типу Комсомольське перейменовано на селище міського типу Слобожанське.