Title

Відповідно до Указу Президента №71/2021 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2021 році» з 01 жовтня 2021 року розпочинається осінній призов громадян України на строкову військову службу.


Згідно до статті 15 «Про військовий обов’язок і військову службу» на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров’я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.
Відповідно до вимог законодавства України, не підлягатимуть призову та надається відстрочка для здобуття освіти на весь період навчання громадянам призовного віку, які навчаються:

  • у закладах загальної середньої освіти ІІІ ступеня та професійної (професійно-технічної) освіти з денною формою навчання;
  • у закладах фахової передвищої освіти з денною формою навчання, серед іншого під час здобуття початкового рівня (короткого циклу) та першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за програмами ступеневої системи освіти;
  • у закладах фахової передвищої та/або вищої освіти з денною формою навчання, серед іншого під час здобуття наступного ступеня освіти;
  • у закладах середньої або вищої духовної освіти з денною формою навчання;
  • в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва.

Призовники, яким надано відстрочку від призову на строкову військову службу, зобов'язані щороку до 1 жовтня подавати у районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки документи, що підтверджують їх право на відстрочку. Довідка про навчання призовника може безпосередньо надсилатися закладом освіти районному (міському) військовому комісаріату.
Крім того, відстрочка від призову на строкову військову службу надається громадянам за сімейними обставинами, для продовження професійної діяльності та за станом здоров’я.
Розгляд питання про призов або надання відстрочки (звільнення) від призову відповідно до законодавства покладається на районні (міські) призовні комісії.
Відповідно до статті 23 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» строки проходження строкової військової служби в календарному обчисленні встановлюються:
для солдат і матросів, сержантів і старшин, які проходять строкову військову службу в Збройних Силах України та інших військових формуваннях, – до 18 місяців;
для осіб, які на час призову на строкову військову службу мають ступінь вищої освіти магістр, – до 12 місяців.
Строк проходження строкової військової служби визначається законодавством України в залежності від наявності у особи відповідного ступеню вищої освіти (магістр), а не від факту отримання вищої освіти.
На даний час військовослужбовці строкової військової служби в Збройних Силах України залучаються в першу чергу для забезпечення життєдіяльності військових частин в пунктах постійної дислокації (крім тих, які дислокуються в Донецькій та Луганській областях).
Як і раніше, військовослужбовці строкової військової служби Збройних Сил України до виконання бойових завдань в районі проведення операції Об’єднаних сил не залучаються!

Верховна Рада прийняла Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов'язку та ведення військового обліку" (президентський законопроект №3553).

Наразі порушення військовозобов’язаними чи призовниками законодавства про військовий обов’язок і військову службу тягнуть за собою накладення штрафу від 510 до 850 гривень.

Повторне вчинення порушення протягом року, а також вчинення такого порушення в особливий період тягне за собою накладення штрафу від 850 до 1 700 гривень.


За додатковою інформацією звертатися до Другого відділу Чугуївського РТЦК та СП, який знаходиться за адресою: м. Зміїв, вул. Покровська, 31; т. 3-19-54

LI сесія Слобожанської селищної ради VIII скликання

Sesija

від 14 травня 2024 року

Детальніше...

Рішення виконавчого комітету Слобожанської селищної ради від 13 травня 2024 року

vikonkom

ПИТАННЯ, ВКЛЮЧЕНІ ДЛЯ РОЗГЛЯДУ НА

ЗАСІДАННІ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ

СЛОБОЖАНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

13 травня 2024 рік

Детальніше...

ДО УВАГИ БАТЬКІВ !

Слобожанська селищна рада інформує про можливість оздоровлення та відпочинку дітей Слобожанської громади віком від 7 до 18 років за рахунок бюджетних коштів у 2024 році у ДПУ «МДЦ Артек».

Оздоровлення та відпочинок дитині надається безкоштовно в ДПУ «МДЦ Артек» на III зміну, яка відбудеться з 05.06.2024 по 25.06.2024 в Закарпатській області та в м. Києві.

Для формування бази даних дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, пропонуємо звертатися з заявами про оздоровлення дітей у 2024 році до відділу соціального захисту населення Слобожанської селищної ради за адресою: с-ще Слобожанське, вул. Каштанова, буд. 21, телефон для довідок (05747) 5-27-12 або (066)-510-76-81. 

Детальніше...

Профілактика сказу в домашніх тварин

Чугуївське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області повідомляє, що з метою профілактики сказу в домашніх тварин фахівцями Зміївської районної дільниці ветеринарної медицини Харківської обласної державної лікарні ветеринарної медицини з 17.05.2024, 20.05.2024 року будуть проводитись профілактичні щеплення собак та котів проти сказу в населеному пункті: с. Шелудьківка.

Просимо власників тварин забезпечити належні умови за місцем утримання тварин для проведення щеплення проти сказу.

Детальніше...

Відомість голосування голови та депутатів селищної ради на засіданні LI cесії Слобожанської селищної ради VIII скликання від 14 травня 2024 року

від "14" травня 2024 року

Детальніше...

Увага важлива інформація !!!

Шановні мешканці сел. Слобожанське!

За повідомленням Зміївської ТЕС, у зв’язку з проведенням ремонтних робіт, буде припинено водопостачання сел. Слобожанське з 21.00 14.05.2024 до 9.00 15.05.2024.

13 травня 2024 року під головуванням Слобожанського селищного голови Дмитра Діхтяря відбулося чергове засідання виконавчого комітету Слобожанської селищної ради



✍️На порядок денний винесено 156 основних та 2 додаткових питання.
✅Члени виконавчого комітету схвалили проєкт рішення про зміни до бюджету Слобожанської селищної територіальної громади, зміни до програм та заходів: розвитку охорони здоров’я на території Слобожанської селищної ради, благоустрою та комунальної сфери, місцевих стимулів для медичних працівників закладів охорони здоров’я Слобожанської селищної ради.
✅Внесли зміни до місцевої цільової Програми розвитку цивільного захисту, до Програми підтримки підрозділів Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, територіальної оборони, добровольчих та інших військових формувань, погодили тарифи на послуги з управління побутовими відходами, що надаються Комунальним підприємством «Зміїв- Сервіс» Зміївської міської ради Чугуївського району Харківської області.
✅Розглянуто заяви громадян та прийняті відповідні рішення щодо приватизація житла, присвоєння адреси новоствореним в результаті поділу об’єктам нерухомого майна, взяття мешканців громади на квартирний облік.
✅Затвердили рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені та/або знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України.
☝️Також, значна кількість питань стосувалася роботи служби у справах дітей Слобожанської селищної ради – зміни чи надання статусу дітям-сиротам, встановлення чи припинення опіки над дітьми, позбавленими батьківського піклування, надання статусу дітям, що постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

 

Увага! Мінна небезпека!

Враховуючи протокольне рішення (Протокол №4 від 03.05.2024 року) місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Чугуївського району Харківської області на період великодніх свят заборонити відвідування кладовищ, з виключенням поховання померлих,  на територіях де велися поблизу активні бойові дії  у зв’язку з загрозою мінної небезпеки.

Внаслідок бойових дій  поблизу населеного пункту с. Благодатне та його обстрілу є висока ймовірність забруднення вибухонебезпечними предметами.

Враховуючи зазначене, ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ  відвідування кладовищ на період великодніх свят в c.Благодатне -  кладовище за межами населеного пункту поблизу вул. Урожайна.

Шановні мешканці громади  вкотре звертаємося до Вас з проханням суворо дотримуватись заходів мінної безпеки!

Якщо ви виявили підозрілий предмет, схожий на вибухонебезпечний:

  1. У жодному разі не торкатися знахідок власноруч і не доз­воляйте це робити іншим. Категорично забороняється переміщувати вибухонебезпечні предмети, намагатися розібрати їх, заносити у приміщення, закопувати у землю, кидати у водойми тощо.
  2. Відійдіть від підозрілого предмета якомога далі.
  3. Якось позначте місце знахідки.
  4. Негайно повідомте про небезпечну знахідку підрозділи ДСНС (за номером 101) або поліції (102).
  5. Дочекайтеся приїзду фахівців із знешкодження вибухонебезпечних предметів і вкажіть місце розташування підозрілої знахідки.

            Невиконання цих вимог може призвести до тяжких наслідків та коштувати вам життя.

Будьте уважними, навчайте цим правилам своїх дітей та не ризикуйте життям. Бережіть себе!

Обережно Менінгококова інфекція

Менінгококова інфекція МІ антропонозне інфекційне захворювання, що передається повітряно-краплинним шляхом і має різні клінічні прояви (від безсимптомного носоглоткового носійства до генералізованих форм із високою летальністю). Менінгококові інфекції є тяжкими, переважно дитячими захворюваннями. Щороку в світі реєструють близько 300 000- 500 000 випадків МІ, зокрема 30 000 – 50 000 летальних. На одного хворого генералізованою формою МІ припадає 20 000 – 50 000 носіїв збудників. Найвищий рівень захворюваності- серед дітей до 1 року. 

Джерелом інфекції є люди-носії збудника, які виділяють менінгококи і не мають запальних змін у носоглотці, або ж хворі на гострий назофарингіт і генералізовані форми МІ. Збудник передається із краплями слизу під час кашлю, чхання, розмові. Близький тривалий контакт з інфікованою людиною-носієм сприяє поширенню хвороби.
Інкубаційний період триває 1–10 днів і в середньому становить 4 дні.
Основними клінічними ознаками МІ є менінгіт і сепсис. Менінгіт часто супроводжує тріада симптомів: гарячка, головний біль і ригідність потиличних м’язів. Досить часто наявні сплутана свідомість, нудота, блювота, світлобоязнь.
Менінгококовий сепсис (менінгококцемія) характеризується гарячкою і геморагічним висипом. Часто супроводжується септичним шоком, порушенням згортання крові (ДВЗ-синдром) та поліорганною недостатністю.

Детальніше...

З нагоди Дня охорони праці, який відбувся 28 квітня 2024 року, Державна служба України з питань праці, спільно з організаціями роботодавців та профспілок, оголошує про старт онлайн конкурсів, які об’єднує творчість, інновації та створення безпечного робоч

Умови проведення конкурсів:

  1. «Мистецтво, що рятує життя»

Участь у конкурсі можуть брати всі бажаючі без обмеження за віком, зайнятістю та місцем проживання.

До участі у конкурсі приймаються будь-які візуальні матеріали та зображення на теми охорони праці, здорового робочого місця, безпечного виконання робіт, зокрема:

  1. Постери чи інформаційні плакати, створені вручну або за допомогою програмного забезпечення;
  2. Художні фото, колажі чи зображення, створені на основі фото;
  3. Малюнки, виконані вручну на будь-якому матеріалі і в будь-якій техніці малювання;
  4. Відеоролики (мультиплікаційні, документальні, художні) Детальніше...