Задля забезпечення безперебійного функціонування об’єктів енергетики, а також безпечної життєдіяльності та захисту населення і господарських об'єктів від впливу можливих аварій наголошуємо, що згідно Закону України «Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об'єктів» вздовж об'єктів енергетики встановлюються охоронні зони. Це зони вздовж повітряних і кабельних ліній електропередачі, навколо електростанцій, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів та пристроїв і магістральних теплових мереж, споруд альтернативної енергетики тощо.
Відповідно до статті 30 Закону України «Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об'єктів» власники і користувачі земельних ділянок у спеціальних зонах об'єктів енергетики зобов'язані здійснювати господарську та інші види діяльності на зазначених земельних ділянках з дотриманням вимог цього Закону .
Фізичні та юридичні особи, власники та користувачі земельних ділянок при провадженні господарської та іншої діяльності (вчиненні дій) на землях охоронних зон об'єктів енергетики зобов'язані дотримуватися спеціального режиму їх використання, обмежень та обтяжень, встановлених Законом України "Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об'єктів" . та іншими нормативно-правовими актами.
Відповідно до п.9 Правил охорони електричних мереж юридичні або фізичні особи/фізичні особи - підприємці, яким надано у власність, постійне або тимчасове користування земельні ділянки, де розміщуються об’єкти передачі електричної енергії, зобов’язані вживати належних заходів для збереження зазначених об’єктів, а саме:
утримання в стані пожежної безпеки земельних ділянок, своєчасне прибирання соломи, сміття, сухого бур’яну, сухого очерету, заорювання стерні;
виконання обґрунтованих вимог власників електричних мереж щодо дотримання обмежень та обтяжень в охоронних зонах;
забезпечення безперешкодного доступу в установленому порядку уповноважених представників власника електричних мереж до об’єктів передачі електричної енергії, розташованих на території інших юридичних або фізичних осіб/фізичних осіб - підприємців, для ремонту і технічного обслуговування таких об’єктів.
З метою запобігання нещасним випадкам серед населення та прискорення усунення аварійних ситуацій в електричних мережах пункт 22 Правил охорони електричних мереж наголошує, що у разі виявлення обірваних або провислих проводів повітряних ліній електропередачі, повалених або наближених до проводів дерев, пошкоджених кабелів та інших пошкоджених елементів електричних мереж необхідно не пізніше однієї години з моменту виявлення повідомити про це власника електричних мереж або місцевий орган виконавчої влади чи орган місцевого самоврядування, Національну поліцію.
Для оперативного реагування на порушення електропостачання для Вас працює «Кол-центр» з багатоканальною лінією.
Номери телефонів:
- 067 23 40 413 за тарифами оператора Київстар
- 063 05 40 413 за тарифами оператора Лайфселл
- 050 05 40 413 за тарифами оператора Vodafone
- 057 34 24 413 за тарифами оператора Укртелеком
- 0 800 508 413
Режим роботи Кол-центру - цілодобово.
Зверніть увагу! Власники та користувачі земельних ділянок не мають права перешкоджати працівникам підприємств здійснювати контроль за технічним станом об'єктів транспортування електроенергії та виконувати планові і аварійно-відновлювальні роботи.