pravila harchuvannya ditey

 

Правила дитячого харчування влітку

1

     З настанням літньої пори року звичний життєвий устрій міняється, адже літо – це відпочинок, це дача, моря або річка, пляж і сонце, а разом з цим змінюється інтенсивність обмінних процесів,

трансформуються смакові

переваги, змінюється апетит. Діти починають відмовлятися від звичних обідів і вечерь, переходячи на більш легке харчування, а батьки починають хвилюватись – чи вистачає їх дитині з’їденого та випитого.

Особливо чуттєвим постає питання харчування дітей перших трьох років, адже система їх травлення ще дуже чутлива до різких змін.

Ми пропонуємо декілька порад з організації харчування малюка влітку.

2

Влітку на нашому столі - усіляка літня смакота: овочі, ягоди, фрукти, наші і заморські, свіжа і така корисна зелень. Кожний батько, прагнучи взапас завітамінізувати свою дитину, не жаліє грошей на ці радощі. Все б нічого, але дитячі лікарі хапаються за голову: саме захворювання органів шлунково-кишкового тракту в дітей стають домінуючими. І літо в цьому теж винне. Чому? Спробуємо розібратися.

Гастроентерологи стверджують, що настання літа - це вже проблема. Причин цьому чимало, і одна з них - при високих температурах холодильні установки не завжди справляються зі своїми завданнями. Але ж якість і свіжість продуктів має величезне значення в системі здорового харчування, особливо дитячого.

Строк придатності !

Всякий продукт повинен зберігатися тільки певний строк. Наприклад, приготували салат - одразу з'їли. Влітку не допускається зберігання салатів у холодильнику навіть протягом декількох годин. Перш, ніж придбати продукти в супермаркеті, обов'язково перевірте строк придатності. Пам'ятайте, що молочні продукти повинні зберігатися в холодильних установках - навіть йогурти зі строком в один місяць. До речі, найчастіші отруєння саме через продукти, куплені в магазинах. Тому, відкривши вдома йогурт, придивіться якщо сироватка відділилася від згустку, або продукт перетворився в грудкувату масу - краще його не їсти.

Фрукти мити обовязково!

3

Усі знають, що продукти перед вживанням в їжу, повинні бути добре вимиті. Тільки чи всі так роблять? Багато городян влітку відпочивають на дачах, де все росте на кущах. Ну як отут устежиш за трирічним малям, що прямо тут може поласувати ягідкою? І все-таки, бажано не допускати такого, а дітям пояснити, що ягоди можна їсти тільки після того, як їх гарненько вимиють.

    Саме в таких ситуаціях і відбувається зараження не тільки інфекційними захворюваннями, але й глистами і іншими паразитами. При поливанні плодоносних рослин часто використовуються органічні добрива, та і в землі можуть бути і навіть обов’язково є яйця глистів, цисти лямблій.

     По хорошій погоді чому б не погуляти всією родиною по місту: поспілкуватися, подихати свіжим повітрям, отримати порцію вітаміну D, а як здолає голод - зайти в кафе? Тільки от кафе варто вибирати таке, де є спеціальне дитяче меню. До складу його входять страви, спеціально адаптовані для дітей. Єдине, страви ці, швидше за все, будуть готуватися з не дуже корисними для здоров'я добавками, на олії, у якій безліч насичених жирних кислот.

    От що вже дійсно не варто, так це віддавати перевагу системі фаст-фуда (швидкого харчування), - це різні смажені пиріжки, гарячі бутерброди, розчинні супи, смаженя, газовані напої, м'яке морозиво... М'ясо в подібних закладах готується на дуже гарячому маслі - але ж його тривале нагрівання сприяє утворенню в ньому токсичних речовин і канцерогенів, які провокують онкологічні захворювання. Будь-які страви, приготовлені у фритюрі, містять багато жиру й викликають різкий викид жовчі і ферментів, що може призвести до спазму кишкового тракту. Лимонади виготовляються з ароматизаторів, смакових есенцій, барвників і великої кількості стислого вуглекислого газу, що теж зовсім не корисно для дитячого організму.

     Сьогодні навіть маленькі діти мають серйозні порушення органів травлення. Правда, частіше це функціональні відхилення, а не серйозні захворювання - порушення ферментативної активності органів або моторної функції. Однак, якщо вчасно не усунути причини подібних відхилень, може сформуватися органічна патологія.

На те ми і цивілізовані люди, щоб раціонально організовувати своє життя та життя своїх дітей!

СКАЗ=смерть!

З початку року в Харківський області померли від сказу вже дві людини. Для порівняння: за попередні 10 років у Харківській області зареєстровано тільки 2 випадки сказу у людини.

В обох випадках захворювання виникло після отримання пошкоджень,покусів пальців рук від котів. Але по медичну допомогу після нанесених травм люди не звертались, вважаючи їх незначними та не усвідомлюючи небезпеки.

Що необхідно знати про сказ?

З початку року в Харківський області померли від сказу вже дві людини. Для порівняння: за попередні 10 років у Харківській області зареєстровано тільки 2 випадки сказу у людини.

В обох випадках захворювання виникло після отримання пошкоджень,покусів пальців рук від котів. Але по медичну допомогу після нанесених травм люди не звертались, вважаючи їх незначними та не усвідомлюючи небезпеки.

Що необхідно знати про сказ?

Сказ – хвороба невиліковна. Це захворювання завжди призводить до смерті!

Детальніше...

Суми земельного податку до сплати можна переглянути в Електронному кабінеті

02

Головне управління ДПС у Харківській області інформує, що відповідно до п.п. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) земельний податок – це обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів.

Детальніше...

Оподаткування акцизним податком нікотиновмісних продуктів для орального застосування з 01 вересня 2024 року

01

Головне управління ДПС у Харківській області інформує,

Детальніше...

Соціальне житло

SSD

УВАГА! Служба у справах дітей Слобожанської селищної ради інформує про те, що особи з числа дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років, які проживають на території Слобожанської територіальної громади та потребують житлового забезпечення, можуть звернутися до служби у справах дітей Слобожанської селищної ради для подання необхідного пакету документів для постановки на соціальний квартирний облік, за адресою: с-ще Слобожанське, вул. Дружби, б. 6, кабінети 4,5. Телефон (05747) 5-22-88 

1 травня 2024 року відбулося чергове засідання комісії з надання одноразової адресної грошової допомоги

Title

📢01 травня 2024 року відбулося чергове засідання комісії з надання одноразової адресної грошової допомоги громадянам, які зареєстровані на території Слобожанської селищної ради та опинилися в скрутних життєвих обставинах.
Детальніше...

Надання безоплатної правової допомоги

Східний міжрегіональний центр з надання безоплатної правничої допомоги забезпечує надання безоплатної первинної (правові консультації та роз’яснення) правничої допомоги всім, хто перебуває під юрисдикцією України, та вторинної правничої допомоги (представництво та захист в суді), яка надається окремим вразливим категоріям осіб, що визначені статтею 14 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу». Детальніше про діяльність системи БПД можна дізнатись за посиланням: https://linktr.ee/legalaid.gov.ua

Діяльність Східного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги поширюється на територію Полтавської, Сумської, Харківської та Чернігівської областей.

Контакти Східного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги:

Адреса: 61022, Майдан Свободи (Держпром), 5, 6 під’їзд, 3 поверх (праве крило), м. Харків.

Телефон: (057) 705-03-52

Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Профілактика сказу в домашніх тварин

Чугуївське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області повідомляє, що з метою профілактики сказу в домашніх тварин фахівцями Зміївської районної дільниці ветеринарної медицини Харківської обласної державної лікарні ветеринарної медицини з 30.04.2024 по 03.05.2024, 06.05.2024 року будуть проводитись профілактичні щеплення собак та котів проти сказу в населеному пункті: с. Шелудьківка.

Просимо власників тварин забезпечити належні умови за місцем утримання тварин для проведення щеплення проти сказу.

Детальніше...

26 квітня 2024 року Слобожанською селищною радою було проведено нараду щодо будівництва газових котельних для забезпечення альтернативного опалення селища Слобожанське

Переглянути протокол наради Детальніше...

До 500 тис грн в рамках програми єРобота для підприємців Харківської області

Згідно з ухваленим рішенням Уряду, підприємці, які зареєстровані та здійснюють чи планують здійснювати підприємницьку діяльність у місті Харкові та Харківській області, можуть взяти грант за програмою «Власна справа» розміром від 50 000 грн до 500 000 гривень для старту або розвитку бізнесу. 

Детальніше...

Інформація щодо наявності лікарських засобів станом на 29.04.2024

Medical

Детальніше...