Facebook post   23

Комунальна установа «Центр надання соціальних послуг» Слобожанської селищної ради Чугуївського району Харківської області

ФУНКЦІОНУЮЧІ ВІДДІЛЕННЯ:

  • Соціальної допомоги вдома;
  • Соціальних послуг сім’ям;
  • Організації надання адресної натуральної та грошової допомоги;
  • Денного перебування.

ШТАТНИХ ПРАЦІВНИКІВ – 44.

  • Соціальних робітників – 20;
  • Фахівців – 13;
  • Адміністративний склад – 7;
  • Вакантні посади - 4.

ЗАЛУЧЕНИХ ПРАЦІВНИКІВ НА СУСПІЛЬНО КОРИСНИХ РОБОТАХ – 12.

БЮДЖЕТ УСТАНОВИ:

  • План - 9 781 589 грн.;
  • Факт – 9 558 861 грн.

КОШТИ ФОНДУ ЗДСС НА ЗАРОБІТНУ ПЛАТУ:

  • Залучених працівників на суспільно корисні роботи за рахунок 100% Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття – 1 003 372,10 грн.

ВИТРАТИ:

  • Навчання українській жестовій мові 6 фахівців – 31 168 грн.
  • Комунальні послуги – 130 151 грн.
  • З охорони праці та техніки безпеки в установі – 296 426,30 грн.
  • Медичний огляд працівників – 31 970,11 грн.

2024

рік розвитку та підтримки

«Цей рік став роком розвитку, навчання, реалізації власного потенціалу, залучення нових міжнародних та вітчизняних партнерів, а також дієвої співпраці з нашими давніми  соціальними друзями-благодійниками задля розвитку базових соціальних послуг та надання допомоги вразливим категоріям населення Слобожанської територіальної громади.

Ми разом: планували, співпрацювали, забезпечували, створювали, розвивали, згуртовували аби ініціативи нашого Центру працювали на дієвий результат та користь населенню громади.»

2024 рік

Спільні проєкти:

  • Проєкт Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ спільно з Центром «Джерело» «Розвиток послуги «Раннє втручання» у громадах»;
  • Співпраця у реалізації заходів програми «Відновлення доступу населення до медичної допомоги, за підтримки проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я»;
  • «Проєкт ХОМГО «Освічена ініціатива»: «Облаштування соціальних центрів»;
  • Проєкт «Запровадження пілотного травма-орієнтованого підходу до ментального здоров’я, психологічної підтримки та медіації» в межах проєкту Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки Харківської обласної державної адміністрації Проєкт «Підтримка ініціатив громад» у Харкові та Харківській області, презентованого благодійною організацією ADRA Україна у партнерстві з ADRA Данія, реалізований у Слобожанській територіальній громаді ГО «Давай діяти» - «Інклюзивний громадський простір – твій центр відновлення та згуртованості».

Проходження професійних курсів для розширення спектру базових соціальних послуг:

  • Жестова мова;
  • Раннє втручання;
  • Медіація.

Благодійна допомога:

1 061 934,85 грн.  тис. грн. для забезпечення потреб населення (продукти харчування, одяг, взуття, засоби гігієни, іграшки, канцелярські товари, пакунки немовлят, постільні комплекти, павербанки, постільна білизна;

693 192,60 грн. офісне та мультимедійне обладнання, меблі, ТМЦ, інвентар, роботи/послуги волонтерів.

 

ЗАГАЛЬНА КІЛЬКІСТЬ НАДАНИХ ПОСЛУГ ЗА 2024 РІК – 41 632.

Оздоровчо-фізична реабілітація:

60 курсів масажу;

693 відвідувань.

53 занять з лікувальної фізкультури;

178 відвідувань.

Психосоціальна адаптація:

374 проведено занять;

3 691 відвідувань.

Натуральна допомога:

8 668   кг видано продуктових наборів;

7 100 кг роздано одягу та взуття б/в;

2 340 штук роздано дитячих подарунків,

1 714 кг видано гігієнічних наборів;

166 настільних ламп для школярів;

166 павербанків для школярів;

110 пар дитячого та дорослого нового взуття;

90 шкільних наборів;

31 видано дитячих наборів для немовлят.

Допомога мультидисциплінарної команди:

737 послуг перукаря;

380 клінінгових послуг клієнтам;

360 косіння трави;

244 пиляння та рубка дров;

166 дрібний побутовий ремонт;

110 дрібний ремонт одягу;

23 інших послуг.

Прокат технічних засобів реабілітації:

88 надходжень у “пункт прокату”

43 видано засобів реабілітації.

Соціальна допомога вдома:

320 клієнтів забезпечено послугами;

28 836 відвідувань;

116 393 соціальних заходи.

Визначення потреб щодо встановлення статусу дітям, постраждалим внаслідок військових дій та збройних конфліктів:

679 проведено оцінок потреб сім’ї;

1273 дітям рекомендовано встановити статус.

Соціальні послуги сім’ям:

967 сімей залучено до послуг;

3573 проведено заходів з консультування, інформування, соціальної профілактики, представництва інтересів, соціального супроводу, екстрено (кризово).

Робота Центру у мережі Фейсбук та ЗМІ:

1503 публікацій у Фейсбук;

27 публікацій у «Зміївському кур’єрі»

СПІЛЬНІ ПРОЄКТИ

Проєкт ЮНІСЕФ «Розвиток послуги «Раннє втручання» у громадах» реалізований  Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) і Центром «Джерело» у Слобожанській територіальній громаді. Завдяки реалізації проєкту команда раннього втручання Слобожанського центру надання соціальних послуг у складі: керівник команди Олена Солошенко, психолог Олена Пуляєва, логопед Катерина Капустіна та фахівець із соціальної роботи Марина Поважна отримали знання та навички роботи у сімейно-центрованій моделі раннього втручання, опанували партисипаторні практики, навчились працювати у трансдисциплінарній моделі командної роботи та впроваджують послугу раннього втручання у громаді.

Завдяки реалізованому проєкту створено не лише професійну команду фахівців, а й методично обладнано меблями, оргтехнікою, інвентарем для дитячого розвитку, посібниками «Кабінет раннього втручання», який став важливою складовою у мережі розбудови системи раннього втручання в Україні.

У співпраці з КНП «Зміївський центр первинної медико-санітарної допомоги» прийнято участь у реалізації заходів програми «Відновлення доступу населення до медичної допомоги, за підтримки проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я». З підготовки та організації співпраці щодо покращення координації дій у наданні допомоги тим, хто її потребує, а саме надання вразливим групам населення інформації про медичні, соціальні та психологічні послуги в Слобожанській громаді, завідувач відділення соціальної допомоги сім’ям Олена Солошенко взяла участь у дводенному тренінгу «Впровадження мультидисциплінарного підходу на рівні первинної медичної допомоги для цільових громад Харківської області», який проходив  у м. Києві.

Проєкт Харківської обласної молодіжної громадської організації «Освічена ініціатива»: «Облаштування соціальних центрів» реалізувався з метою інституційної підтримки установ соціального захисту та соціальної допомоги вразливим категоріям населення. Завдяки реалізованому проєкту усі працівники комунальної установи, відділу соціального захисту населення та служби у справах дітей, які задіяні в наданні соціальних послуг, послуг соціального характеру та захисті дітей пройшли тренінги з самодопомоги. Також Слобожанський центр надання соціальних послуг для створення нового робочого місця фахівцю у інклюзивному громадському просторі дотримав комплект офісної техніки: ноутбук, роутер, зарядну станцію, МФУ та портативний пандус.

Проєкт «Запровадження пілотного травма-орієнтованого підходу до ментального здоров’я, психологічної підтримки та медіації» в межах проєкту Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки Харківської обласної державної адміністрації.

З жовтня 2024 року завідувач відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги Олена Пуляєва отримала грантову можливість проходження освітнього курсу з медіації за напрямками: «Базовий курс з медіації» та «Спеціалізований курс з медіації». Після успішного завершення програми у березні 2025 року фахівець Центру отримає сертифікат медіатора, що у свою чергу підсилить можливість надання соціальної послуги «медіації» у громаді.

Проєкт «Підтримка ініціатив громад» у Харкові та Харківській області, презентованого благодійною організацією ADRA Україна у партнерстві з ADRA Данія, реалізований у Слобожанській територіальній громаді ГО «Давай діяти» - «Інклюзивний громадський простір – твій центр відновлення та згуртованості».

Завдяки реалізованому впродовж листопада-грудня 2024 року проєкту представниками громадської організації, волонтерами, соціальними робітниками та представниками ініціативної групи при КУ «Центр надання соціальних послуг» Слобожанської селищної ради проведено дизайнування та осучаснення двох локацій та коридору Інклюзивного громадського простору, при вході встановлено пандус, що робить простір доступним для маломобільних груп населення, а також обладнано меблями, мультимедійним та сенсорним обладнанням локації психосоціальної підтримки дорослих та дітей інклюзивного простору.

СПІВПРАЦЯ З ПАРТНЕРАМИ

Підтримка найбільш незахищених верств населення є надважливою, в умовах війни залишається для Слобожанського центру надання соціальних послуг одним з пріоритетних завдань, для реалізації якого Комунальна установа взаємодіє з благодійниками та соціальними партнерами, які є надійними партнерами Центру у питаннях допомоги  вразливим категоріям населення. Завдяки злагодженій роботі фахівців КУ «Центр надання соціальних послуг» Слобожанської селищної ради протягом 2024 року надавалась як психосоціальна підтримка населенню, так і забезпечувалась натуральна допомога у вигляді: продуктів харчування, засобів гігієни, постільних та кухонних приналежностей, технічних засобів реабілітації, одягу та взуття.

Відбувалась співпраця з благодійниками у підсиленні й забезпеченні КУ «Центр надання соціальних послуг» Слобожанської селищної ради, як надавача соціальних послуг комп’ютерним та мультимедійним обладнанням, меблями та інвентарем.

ПСИХОСОЦІАЛЬНА ПІДТРИМКА КЛІЄНТІВ ТА ФАХІВЦІВ ЦЕНТРУ

Так, впродовж 2024 року партнерами Слобожанського центру надання соціальних послуг у психосоціальній підтримці та зміцненні ментального здоров’я населення стали: БФ «Право на захист», Міжнародний комітет порятунку International Rescue Committee, недержавна організація Hendicap International, ГО «Живи» Restsrt» (допомога у боротьбі з залежністю), Харківський Центр допомоги врятованим, ГО «Дівчата», ГО «Простір позитивних змін», Міжнародна організація Medair, ХОМГО «Освічена ініціатива», БФ «Depol», БФ "Мирне небо Харкова", Польська Гуманітарна Акція в Україні "Pah", Чеська гуманітарна організаціі «Людина в біді», Міжнародний медичний корпус тощо. Психосоціальна підтримка надавалась особам/сім’ям з числа вразливих категорій населення Слобожанської громади, зокрема: внутрішньо переміщеним особами, особам з інвалідністю, особам похилого віку, дітям сиротам та дітям, позбавленим батьківської опіки, дітям з інвалідністю тощо. Усього було проведено більше 61 зустрічей для клієнтів відділення соціальної допомоги сім’ям; 55 зустрічі відвідувачам відділення денного перебування; 4 тренінгів для фахівців із соціальної роботи та соціальних робітників Центру з тематики запобіганню професійного емоційного вигорання та з протимінної безпеки.

НАТУРАЛЬНА ДОПОМОГА ВРАЗЛИВИМ КАТЕГОРІЯМ НАСЕЛЕННЯ

Постійними соціальними партнерами і благодійниками Слобожанського центру надання соціальних послуг протягом 2024 року були: ГО «Всеукраїнська платформа оздоровлeння суспільства», БО «Український Благодійний Альянс», БФ «Іскра добра», БФ «Nova Ukraine», ГО «Давай діяти», ГО «Територія Добра Поділля», БО «Міжнародний благодійний фонд «Хелп Глобал» та філія «Medair» в Україні. Завдяки співпраці з громадським благодійним сектором забезпечено потреби близько 1000 осіб/сімей з числа клієнтів установи засобами першої необхідності: продуктовими наборами, засобами гігієни, постільники та кухонними приналежностями тощо. Відбувається постійна підтримка 30 осіб/дітей з числа внутрішньо-переміщених осіб, які проживають у МКП с-ща Слобожанське. Триває робота з 50-тю постраждалими сім’ями

У фінансовому еквіваленті благодійними громадськими організаціями надано допомоги бенефіціарам на суму 1 061 934,85 грн. По надавачам:

ГО «Всеукраїнська платформа оздоровлення суспільства» - 392 260,05 грн.;

ГО «Територія Добра «Поділля» - 55 200 грн.;

Філія «Медейр в Україні» - 227 964,60 грн.;

ГО «Іскра добра» - 181 500 грн.;

БО «Міжнародний благодійний фонд «Хелп Глобал» - 126 820 грн.

ГО “Давай діяти” у співпраці з NovaUkraine – 78 190,20 грн.

ПІДСИЛЕННЯ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЇ БАЗИ УСТАНОВИ:

Впродовж 2024 року завдяки співпраці КУ «Центр надання соціальних послуг» Слобожанської селищної ради та благодійників значно покращилось матеріально-технічне забезпечення для сталого функціонування закладу. Так, завдяки міжнародних та вітчизняних соціальних партнерів в установу передано матеріалів та обладнання на суму 693 192,60 грн.: 

БО «Міжнародний БФ «Хелп Глобал» зарядну станцію «EcoFlow» - 25 957 грн.;

БУ «Центр соціальних послуг та реабілітації «Джерело» у рамках співпраці з надання послуги «раннього втручання» передано: офісні меблі, ноутбук, мобільний телефон, ламінатор, чайник, фліпчарт, кольоровий принтер, роутер, маршрутизатор, вішалка стійка для одягу, обладнання та меблі для дитячого розвиткового куточку та психосоціальної підтримки тощо – 175 987,69 грн.;

Філія «Медейр в Україні» забезпечила пункт прокату установи новими технічними засобами реабілітації для обігу задля потреб клієнтів, зокрема: милиці підпахові та підльоктові, ходунки міжкімнатні, тонометри, пульсометри, термометри, латексні рукавички на суму – 116 250,14 грн.;

БФ «Право на захист» надали на потреби забезпечення установи миючими та гігієнічними засобами 2-ві палети на суму – 37 528,28 грн.;

БФ «Стабілізейшен суппорт сервіс» для соціальний робітників надав три велосипеди триколісні – 29 820,00 грн.;

ГО «Всеукраїнська платформа оздоровлення суспільства» передала для установи інвентарю на суму – 17 253,49 грн.;

У співпраці ГО «Давай діяти» та БО «Адра в Україні» вдалось реалізувати проєкт дизайнування й осучаснення приміщення та забезпечити його мультимедійним обладнанням та меблями. Сума реалізованого проєкту «Інклюзивний громадський простір – твій Центр відновлення й згуртованості» - 290 396,00 грн.

Наразі у Слобожанській територіальній громаді діють дві основні програми соціального захисту населення, а саме: «Програма соціального захисту населення Слобожанської селищної ради на 2021-2025 рр.» та «Програма підтримки Захисників і Захисниць України та членів їх сімей в Слобожанській селищній територіальній громаді на 2024-2025 рр.».