4

 Діти 0-3 років: у цьому віці діти відчувають дратівливість, плачуть, можуть проявляти надокучливу або агресивну поведінку та бояться незрозумілих звуків, криків, різких рухів і потребують фізичної близькості батьків. Тому їм насамперед потрібно забезпечити присутність батьків та їхній тактильний контакт.

Діти 4-6 років: часто відчувають безпорадність та безсилля, страх розлуки, у своїх іграх можуть відбивати аспекти ситуації, відмовлятися визнавати ситуацію та заглиблюватися в себе й не бажати спілкуватися з однолітками та дорослими. Вони потребують насамперед безпеки, тому батькам слід заспокоїти дитину, що і вона, і самі батьки в безпеці.

Діти 7-10 років: можуть відчувати провину, неспроможність, злість, фантазії, в яких дитина бачить себе “рятувальником”, “зацикленість” на подробицях події. Дитина боїться втратити звичне та боїться смерті, досить добре розуміє загрозу, може переживати страх і думає про майбутнє. Тому батькам потрібно обговорювати з дитиною події та переживання і забезпечити їй безпеку та звичний спосіб життя (ігри, спілкування з друзями тощо).

Діти 11-13 років: відчувають дратівливість, страх, депресію, можуть поводитися агресивно та не приймати правила. Вони бояться втратити життя, близьких, будинок, звичний спосіб життя. У цьому віці діти розуміють, що відбувається, прогнозують майбутнє, але мінімальний власний досвід викликає тривожність. Батькам можна відкрито говорити про свої переживання, страхи та допомагати дітям відтворювати соціальні зв’язки. 

Діти 14-18 років: проявляють небезпечну поведінку, можливі спроби самогубства, реакції, що нагадують реакції дорослих. Бояться втратити себе, своє місце, життя, близьких. Можуть радикально сприймати ситуацію, адже підліток тільки стає на ноги, а звичний світ зруйнувався. У цьому віці дорослим важливо не заохочувати підлітка брати на себе роль дорослого. З підлітком слід ділитися досвідом, розмовляти, допомагати знизити емоційне напруження, дати можливість бути природним зі своїми переживаннями. 

Психологи звертають увагу, що практично у всіх дітей, особливо молодших, зараз спостерігається певний регрес – діти капризують, не виконують домовленості, втрачають деякі навички. Це абсолютно нормально, й у цій ситуації батькам не треба лякатися такої поведінки дітей. Перш за все дорослим потрібно забезпечити “завдання виживання” – заспокоїти дитину тощо. При нормалізації умов можна буде працювати над відновленням, а дещо повернеться саме собою. 

Бережіть себе та людей поруч. Зараз важливе кожне добре та тепле слово підтримки.

Тримаймося. Разом – ми сила. І ми переможемо!

Увага! Хлорування води!

скан1

Щодо залізничного переїзду

Facebook post   10

Відповідно до листа виробничого підрозділу «Ізюмська дистанція колії» від 23.04.2025 року № ПЧ5-01-03/093 Слобожанська селищна рада повідомляє, що згідно наказу регіональної філії «Південна залізниця» від 18.04.2025 року № 171/Н «Про переведення залізничних переїздів до роботи без чергового працівника», залізничний переїзд 9 км ПК8 перегону Шебелинка – Лиман Південний з 2025 року не обслуговується черговим працівником. На переїзді встановлено оголошення: «Переїзд не обслуговується черговим працівником» та «Увага! На переїзді відсутні пристрої переїзної сигналізації. Можливість безпечного проїзду (проході) визначається водієм транспортного засобу (пішохідом)».

📢23 квітня 2025 року під головуванням Слобожанського селищного голови Дмитра Діхтяря відбулося чергове засідання сесії Слобожанської селищної ради

 17

📑На порядку денному було розглянуто 53 питання, що охоплювали різні напрями управління та розвитку громади. Зокрема, депутати працювали над змінами до бюджету територіальної громади, оновленням заходів і програм на 2025 рік, питаннями управління майном та земельними ресурсами, питаннями цивільного захисту, енергозбереження й охорони здоров’я.
🗂️Серед ключових фінансових рішень сесії було затверджено:
Детальніше...

Увага! Роз’яснення щодо безпечної риболовлі поблизу ліній електропередач

Facebook post   16

У зв’язку з початком рибальського сезону Слобожанська селищна рада звертає увагу мешканців нашої громади на необхідність дотримання правил безпеки під час перебування поблизу ліній електропередач.

Детальніше...

До уваги мешканців селища Слобожанське! ПАТ «ЦЕНТРЕНЕРГО» ЗМІЇІВСЬКА ТЕС повідомляє

скан10001

Рішення виконавчого комітету Слобожанської селищної ради від 18 квітня 2025 року

Рішення виконкому

ПИТАННЯ, ВКЛЮЧЕНІ ДЛЯ РОЗГЛЯДУ НА

ЗАСІДАННІ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ

СЛОБОЖАНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

 18 квітня 2025 рік

Детальніше...

ПРЕСРЕЛІЗ: "Понад 6 тисяч осіб забезпечені зайнятістю на Харківщині за сприяння служби зайнятості"

DCZ

З початку 2025 року послугами Харківської обласної служби зайнятості скористалися 16 879 громадян, із яких 12 190 мали статус безробітного. Зі службою співпрацювали 2 415 роботодавців, які надали 7 261 вакансію. Протягом січня-березня забезпечена постійна або тимчасова зайнятість для 6 416 людей. Про це повідомив директор Харківського обласного центру зайнятості Олександр Котуков.

За словами О. Котукова, обласна служба зайнятості продовжує системно підтримувати і людей, які шукають роботу, і роботодавців, які потребують кадрів.

Детальніше...

📢25 квітня 2025 року в Слобожанській селищній територіальній громаді відбулася щорічна толока з благоустрою прилеглих територій.🧹🪣

03

🤗Цей захід уже давно став доброю традицією: він демонструє нашу єдність і бажання жити у чистому й приємному середовищі.
✅Спільними зусиллями працівників Слобожанської селищної ради, комунальних установ та КП «Комунальник» було проведено прибирання території селища Слобожанське.
Детальніше...

День пам'яті трагедії на Чорнобильській АЕС

01

🤗Слобожанський селищний голова Дмитро Діхтяр продовжує активно підтримувати волонтерів громади, які виготовляють маскувальні сітки для наших захисників

01

🕸️✅Розуміючи важливість цієї роботи, Дмитро Миколайович взяв на себе відповідальність та контроль за забезпечення волонтерів селища Слобожанське необхідними матеріалами для плетіння сіток.
Детальніше...