Title

Без новорічних солодощів не минає свято. Їх приносять гості, роздають школах та дитсадках і неодмінно додають до пакунків із подарунками.

Цукерки, шоколад, печиво, торти  - загалом майже 13 кілограмів солодкого на рік у середньому з’їдає українець. А під час свят попит на ласощі зростає.

Практично всі діти дуже люблять солодке. Батьків мучить питання, в якій кількості допустимо вживання малюком солодощів і як обмежити цю кількість?

Солодке дітям до року не рекомендується давати в їжу, так як імунна і травна система малюка ще не налагодили свою роботу.  Їм не потрібні солодощі ні в якому вигляді. Дитині до року можна давати солодке у вигляді природних цукрів. Це фрукти і лактоза маминого молока. Не слід підсолоджувати воду і кефір.

 Починати можна після року з зефіру або пастили, мармеладу без цукрової присипки. Цукор може викликати бродіння в кишечнику, а звідси проблеми зі стільцем і висипання. Діти, схильні до діатезу, не потребують солодких продуктів до 2-х років. Їх введення можливо, але пізніше і з обережністю.

Після 3-х років дитині можна починати давати солодке у вигляді тортів чи тістечок. До цього моменту травна система майже повністю організована і може переробити дані продукти.

Льодяники і карамельки можна запропонувати малюкові тільки з 4-х років, оскільки існує ризик того, що дитина може вдавитися.

В організованих колективах (заклади дошкільної освіти, заклади загальної середньої освіти)  вміст цукрів у харчових продуктах, призначених для продажу у буфетах становить не більше 10 грамів на 100 гр/мл харчового продукту. Під час приготування страв та виробів кількість цукрів, що додаються, не повинна перевищувати 5 грамів на 100 грамів/мілілітрів готової страви та/або виробу.

Небезпека споживання надлишкової кількості солодкого полягає в тому, що це може негативно відбитися на стані зубів дитини і спровокувати надмірну вагу малюка. Від величезної кількості солодкого порушується обмін речовин і підвищується навантаження на печінку. Батьки повинні пояснити дитині, що зайве вживання солодощів може спровокувати захворювання зубів.

Ніколи не залишайте солодке на очах у малюка, а от фрукти завжди кладіть так, щоб дитина їх бачила. Потрібно навчитися регулювати кількість солодощів, які їсть малюк. Ніколи не використовуйте солодощі в якості хабара або підкупу дитини, в майбутньому це може викликати негативні наслідки.

Але повністю виключати солодке з раціону дитини теж не можна, тому що солодощі – це чудове джерело енергії. Крім того цукерки і торти – це просто радість і задоволення для малюка. Головне завдання батьків – це правильно і розумно контролювати кількість і якість солодощів, які з’їдаються малюком.

Найголовніше, завжди пам’ятайте, що найкраще виховання дитини – це Ваш особистий приклад, тому постарайтеся самі не зловживати солодким!

 

З повагою Управління Чугуївського району

Головного управління

Держпродспоживслужби в Харківській області

ЦІЛЬОВІ ТА ГАЛУЗЕВІ ПРОГРАМИ СЛОБОЖАНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

Facebook post   17

Детальніше...

З 01.07.2025 по 04.07.2025, 07.07.2025 року будуть проводитись профілактичні щеплення собак та котів проти сказу

01

Чугуївське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області повідомляє, що з метою профілактики сказу в домашніх тварин фахівцями Зміївської районної дільниці ветеринарної медицини Харківської обласної державної лікарні ветеринарної медицини з 01.07.2025 по 04.07.2025, 07.07.2025 року будуть проводитись профілактичні щеплення собак та котів проти сказу в населеному пункті: с. Скрипаї.

Детальніше...

Інформація про розміщення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат, очікуваної вартості предмета закупівлі від 01 липня 2025 року

Предмет закупівлі

Інформація

про розміщення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат, очікуваної вартості предмета закупівлі

 (відповідно до пункту 4-1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016р. №710 «Про ефективне використання державних коштів»  (зі змінами))

Детальніше...

Долучайтеся до 1-го Окремого штурмового полку

Перелік відомостей, що становлять службову інформацію в Слобожанській міській раді та її виконавчих органах

Facebook post   12

Детальніше...

Інформація про розміщення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат, очікуваної вартості предмета закупівлі від 27 червня 2025 року

Предмет закупівлі

обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат, очікуваної вартості предмета закупівлі

(відповідно до пункту 4-1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016р. №710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами))

 

Детальніше...

Інформаційно-комунікаційна система "Державний аграний сектор"

Додаток ДАР images 0

 

Детальніше...

ПРОТОКОЛ спільного засідання постійних депутатських комісій від 19 червня 2025 року

протоколи комісій

Детальніше...

LXXI сесія Слобожанської селищної ради VIII скликання

Sesija

від "19" червня 2025 року

Детальніше...

ПРО НАРКОЗАЛЕЖНІСТЬ І ЛІКУВАННЯ ВІД НЕЇ ДО ДНЯ БОРОТЬБИ З НАРКОТИКАМИ

pic 3326 червня — Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотиками й їхнім незаконним обігом.

Люди зі шкодою для власного здоровʼя зловживають наркотиками з різних причин — не лише, щоб отримати позитивні відчуття й ейфорію, а й через бажання почуватися комфортніше, усунути біль або проблеми соматичного стану, зменшити вплив депресії або тривожності. Та вживання наркотичних речовин, без призначення лікаря, лише погіршує ситуацію і життя людини загалом.

Детальніше...