Title

Існує понад 80 видів синантропних мух (кімнатна муха, базарна муха, жигалки і т.д.), які є переносниками збудників небезпечних інфекційних хвороб людини і домашніх тварин, в першу чергу кишкової групи інфекцій (дизентерії, холери, черевного тифу, паратифів), а також яйця гельмінтів, цисти найпростіших, вірусів поліомієліту.

Найбільшої чисельності досягає кімнатна муха, яка постійно залітає в закриті приміщення людей, кухні, в магазини, заклади громадського харчування, приміщення для утримання домашніх тварин тощо.

У мухи є три пари ніг-лапок, які закінчуються особливими подушечками-присосками. На подушечках розташовані органи дотику та смаку. Муха розпізнає за допомогою подушечок їстівну речовину, і, випускаючи хоботок, живиться нею. У мух добре розвинений нюх – по запаху вони вибирають собі їжу та місце для відкладання яєць. Мухи розмножуються в накопиченнях гнилих органічних речовин, у твердих і рідких побутових відходах, гної домашніх тварин тощо. За один сезон пара мух дає мільйони нащадків.

Боротьба з мухами заснована на суворому дотриманні санітарно-гігієнічних і винищувальних заходів у населених пунктах та помешканнях людей. Є різні засоби боротьби з мухами. Але найперше і найголовніше – дотримання санітарно-гігієнічних умов.

Основними заходами боротьби з мухами є правильний збір, своєчасне видалення (вивезення) і знезараження відходів. Місця зберігання відходів при несвоєчасному їх вивезенні є основними місцями виплоду мух. Не допускайте мух у приміщення. Ефективним засобом є облаштування проти москітних сіток на вікнах, які перешкодять мухам доступ у приміщення. З механічних засобів використовують липкий папір, мухоловки. В торгівельній мережі є широкий вибір інсектицидів – хімічних речовин (аерозолів) для знищення мух, що дозволені до застосування МОЗ України.

Важливим заходом профілактики кишкових інфекційних хвороб є захист харчових продуктів від мух. Для цього необхідно зберігати їх закритими у шафах, закритих ємностях або прикривати їх серветками.

Пам’ятайте, мухи – небезпечний ворог людини. Знищуючи їх, ви піклуєтесь про своє здоров’я!

Управління Чугуївського району Головного управління

Держпродспоживслужби в Харківській області

УВАГА! ПОСИЛЕНО ЗАХОДИ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ ЗДІЙСНЕННЯ ПРАВОПОРУШЕНЬ ПІД ЧАС ПЕРІОДУ ЗАГОТІВЛІ ДЕРЕВ ХВОЙНИХ ПОРІД В ПЕРЕДНОВОРІЧНИЙ ПЕРІОД

01

Відповідно до Лісового Кодексу України, законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ», «Про місцеве самоврядування» та на виконання вимог Доручення Державної екологічної інспекції України від 22.11.2023 № 1742 «Про посилення заходів державного нагляду (контролю) під час періоду заготівлі дерев хвойних порід у передноворічний період», Слобожанська селищна рада повідомляє представників ринків та інших торгівельних майданчиків про безумовне дотримання вимог природоохоронного законодавства під час заготівлі та реалізації хвойних насаджень.

Детальніше...

Інформація про розміщення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат, очікуваної вартості предмета закупівлі від 01 грудня 2023 року

ZAKUPIVLYA

Інформація

про розміщення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат, очікуваної вартості предмета закупівлі

 (відповідно до пункту 4-1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016р. №710 «Про ефективне використання державних коштів»  (зі змінами))

Детальніше...

Відділі освіти Слобожанської селищної ради. Кошторис на 2023 рік.

osvita

Детальніше...

Відділі освіти Слобожанської селищної ради. Кошторис на 2022 рік.

osvita

Детальніше...

Відділі освіти Слобожанської селищної ради. Кошторис на 2021 рік.

osvita

Детальніше...

Відділі освіти Слобожанської селищної ради. Звіт про фінансовий результат за 2023 рік.

osvita

Детальніше...

Відділі освіти Слобожанської селищної ради. Звіт про фінансовий результат за 2022 рік.

osvita

Детальніше...

Відділі освіти Слобожанської селищної ради. Звіт про фінансовий результат за 2021 рік.

osvita

Детальніше...

Щодо особливостей застосування РРО та/або ПРРО при наданні послуг за умови проведення розрахунків за них виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів

DPS inf

ДПС продовжує інформувати платників податків про актуальні питання щодо особливостей застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО/ПРРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, у зв’язку з чим повідомляє таке.

Детальніше...

Реєстрація РРО/ПРРО в контролюючих органах – передумова початку господарської діяльності, пов’язаної з продажем товарів/наданням послуг

01

Суб’єкти господарювання, на яких поширюється дія Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», для здійснення розрахункових операцій в готівковій та/або безготівковій формі зобов’язані зареєструвати РРО або ПРРО в контролюючих органах.

Детальніше...