unnamed

У зв`язку із настанням теплої погоди, значно зросла чисельність відвідувачів території НПП «Гомільшанські ліси» (далі Парк), в т.ч. таких, які порушують режим території цього об`єкту Природно-заповідного фонду.

В межах Парку, згідно чинного Положення про НПП «Гомільшанські ліси» та чинного «Проекту організації НПП «Гомільшанські ліси»» заборонено використання квадроциклів та джипів. Згідно ЗУ «Про ПЗФ України» в межах ПЗФ України заборонено джипінг, відповідно, наполягаємо на недопущенні заїзду квадроциклів та джипів на територію Парку, в т.ч. в межі його господарської зони.

Нагадуємо Вам про обмеження, які діють на території Парку, яка межує з територією Слобожанської селищної ради, а саме с. Лиман та с. Нижній Бишкінь, с. Верхній Бишкінь, с. Черкаський Бишкінь.

Територія Парку відповідно до природоохоронного законодавства розподілена на 4 функціональні зони:

  • Заповідна;
  • Регульованої рекреації;
  • Стаціонарної рекреації;
  • Господарська.

Для кожної зони встановлюється режим щодо її охорони, відтворення та використання.

Заповідна зона – це зона особливої охорони. Вона призначена для охорони та відновлення найбільш цінних природних комплексів, режим якої визначається відповідно до вимог встановлених до природних заповідників. В цій зоні заборонено перебування сторонніх осіб, які не є співробітниками НПП. (пункт 4.3.1. Положення про НПП «Гомільшанські ліси»)

Зона регульованої рекреації – в її межах проводиться короткостроковий відпочинок та оздоровлення населення, огляд особливо мальовничих і пам’ятних місць. Згідно пункту 4.3.2 та 4.6 чинного Положення про НПП «Гомільшанські ліси» зазначаємо, що у зоні регульованої рекреації заборонено перебування та проїзд автомобільного та гужового транспорту (окрім службового транспорту Парку), також у цій функціональній зоні заборонено проведення спортивно-розважальних заходів, облаштування пікнік-плаців та кемпінгів, проведення екскурсій із застосуванням гучномовців, використання феєрверків, інших піротехнічних засобів, створення будь-якого шумового впливу, розведення вогнищ поза спеціально відведених для цього місць.

Згідно пункту 4.3.2 чинного Положення про НПП «Гомільшанські ліси» зазначаємо, що у зоні регульованої рекреації заборонено використання катерів та човнів із моторами, до таких ділянок віднесено: річище Сіверського Дінця (координати крайніх точок: 49.618643, 36.327509 та 49.649077, 36.341007), а також річище Сіверського Дінця на південь від баз відпочинку біля південного краю с. Коропове – і до урочища «Шарагаї» (координати крайніх точок: 49.580254, 36.355611 та 49.564056, 36.365819).

Згідно пункту 4.3.2 чинного Положення про НПП «Гомільшанські ліси» зазначаємо, що у зоні регульованої рекреації заборонено миття транспортних засобів, облаштування місць для утримання худоби, випасання худоби, її прогін.

Зона стаціонарної рекреації – призначена для розміщення готелів, мотелів, кемпінгів, туристичних таборів та інших об’єктів обслуговування відвідувачів Парку.

В цій зоні забороняється будь-яка господарська діяльність, що не пов’язана з цільовим призначенням цієї функціональної зони або може шкідливо вплинути на стан природних комплексів та об’єктів заповідної зони і зони регульованої рекреації  (пункт 4.3.3. Положення про НПП «Гомільшанські ліси»).

В межах господарської зони проводиться господарська діяльність, спрямована на виконання покладених на Парк завдань, знаходяться населені пункти, об’єкти комунального призначення Парку, а також землі інших землевласників і землекористувачів, що включені до складу Парку, на яких господарська діяльність здійснюється з додержанням вимог та обмежень, встановлених для зон антропогенних ландшафтів біосферних заповідників та за погодженням науково-технічної ради Парку.

На території зони регульованої рекреації, стаціонарної рекреації та господарської зони забороняється будь-яка діяльність, яка призводить або може призвести до погіршення стану навколишнього природного середовища та зниження рекреаційної цінності території Парку, в тому числі мисливство (пункт 4.4. Положення про НПП «Гомільшанські ліси».

Також  згідно пункту 4.6. чинного Положення про НПП «Гомільшанські ліси» та ст.39 ЗУ «Про тваринний світ» у період з 01 квітня по 15 червня у лісах запроваджено «Сезон тиші». Даний режим передбачає заборону проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах).

Програма екстреної підтримки засобів до існування

logo

Представництво «Естонської ради у справах біженців» в Україні розпочинає реалізацію «Програми екстреної підтримки засобів до існування». Мета програми: надання доступу до засобів для існування вразливим домогосподарствам, що постраждали внаслідок збройного конфлікту, створення нових джерел доходу та підтримка людей у досягненні прожиткового мінімуму.

Детальніше...

Можливість отримати дров'яну піч з димоходом

Ogoloshenja

ОГОЛОШЕННЯ

для мешканців, які проживають у приватному секторі сел. Слобожанське та в складі зареєстрованих є інваліди І-ІІ групи чи інваліди ІІІ групи, яким понад 60 років.

Детальніше...

Відбулася зустріч команди «U-LEAD з Європою» з представниками Слобожанської та Донецької селищних рад

01

18 квітня 2024 року відбулася зустріч команди «U-LEAD з Європою» з представниками Слобожанської та Донецької селищних рад. В рамках зустрічі обговорювалися питання щодо результатів та можливості подальшої співпраці територіальних громад з U-LEAD.

Детальніше...

По території Слобожанської селищної територіальної громади прокладено міжнародні та міжміські волоконно-оптичні лінії зв’язку державного значення, по яким здійснюється передача даних, робота мережі Інтернет, урядовий, мобільний та міжміській зв’язки

Останнім часом спостерігається тенденція збільшення кількості пошкоджень комунікаційних мереж сторонніми організаціями при проведенні ними земляних та будівельних робіт через недотримання вимог Правил охорони ліній електрозв’язку та Умов проведення робіт у межах охоронних зон кабельних і повітряних ліній електрозв'язку.

Пошкодження комунікаційних мереж наносить шкоду інтересам держави, може привести до втрати управління державними органами влади на місцях, порушити взаємодію в роботі силових відомств та функціонування фінансових установ, позбавляє можливості інформування населення про надзвичайні ситуації, а також приводить до відсутності сервісів у споживачів телекомунікаційних послуг.

Детальніше...

L сесія Слобожанської селищної ради VIII скликання

Sesija

від 16 квітня 2024 року

Детальніше...

17-19 квітня 2024 року в селищі Слобожанське буде проводитися видача гуманітарної допомоги

gum dopomoga

ОГОЛОШЕННЯ

17-19 квітня 2024 року в селищі Слобожанське буде проводитися видача гуманітарної допомоги для наступних категорій сімей, які проживають у селищі та потребують гуманітарної допомоги:

Детальніше...

Графік проведення щеплень собак та котів проти сказу в містах та населених пунктах району

Чугуївське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області повідомляє, що з метою профілактики сказу в домашніх тварин, фахівцями дільниць ветеринарної медицини Харківської області державної лікарні ветеринарної медицини в період з 16.04.2024 по 19.04.2024, 22.04.2024 року будуть проводитись профілактичні щеплення собак та котів проти сказу в містах та населених пунктах району:

- Чугуївська громада: м. Чугуїв-17.04.2024, 19.04.2024, 22.04.2024;

- Зміївська громада: м. Зміїв, с. Таранівка - з 16.04.2024 по 19.04.2024, 22.04.2024;

- Слобожанська громада: с. Шелудьківка - з 16.04.2024 по 19.04.2024, 22.04.2024;

- Вовчанська громада: м. Вовчанськ, смт. Білий Колодязь, с. Лозове – з 16.04.2024 по 19.04.2024, 22.04.2024;

- Старосалтівська громада: смт. Старий Салтів, с.Федорівка - з 16.04.2024 по 19.04.2024, 22.04.2024.

Детальніше...

Шановні мешканці селища Слобожанське!

герб

Лист, складений Слобожанською селищною радою разом з ініціативною групою, щодо вирішення питання опалення селища Слобожанське до Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, знаходиться в приймальні Слобожанської селищної ради. (Збір підписів триває до 19.04.2024 року).

Детальніше...

Піклуватися про своє ментальне здоров’я, щоб знайти в собі приховане джерело сили у складні часи

Повномасштабне вторгнення рф в Україну створило безліч нових бар’єрів для всіх українців. І ці нові бар’єри не тільки стають на шляху до повноцінного життя, а й створюють перешкоди для реалізації потреб, які ще зовсім нещодавно здавалися базовими. Але незмінним залишилось одне – бажання підтримати і допомогти тим, хто цього потребує.

Детальніше...

Понад 8100 людей забезпечені зайнятістю на Харківщині за допомоги служби зайнятості

З початку цього року послугами Харківської обласної служби зайнятості скористалися 18,3 тис. людей, з них 13,5 тисяч мали статус безробітного. Співпрацювали зі службою зайнятості 2,7 тис. роботодавців, які надали 7,2 тисяч пропозицій роботи. За сприяння обласної служби зайнятості забезпечено зайнятість 8,1 тис. людей. Про це повідомив директор Харківського обласного центру зайнятості Олександр Котуков.

Детальніше...