Title

В Україні поки що офіційно підтверджені 15 випадків захворювання на метапневмовірусну інфекцію, повідомив центр громадського здоров'я. Метапневмовірус циркулює в Україні протягом кожного епідемічного сезону, і наразі ситуація рутинна й контрольована.

Станом на 10 січня 2025 року, HMPV виявили у 15 осіб. З них віком 0-4 роки - 2 особи, 5-14 років - сім осіб, 30-64 роки — п’ять осіб та віком 65 і старше - одна особа.

Така ситуація спостерігалась і в минулому епідемічному сезоні 2023-2024 років за аналогічний період - тоді хворих було 24.

В Харківській області з початку епідемічного сезону (з 30 вересня 2024 року по 10 січня 2025 року), зареєстровано 2 випадки метапневмовірусної інфекції, серед дітей у віковій групі 5-14 років. Хворі були госпіталізовані та отримали відповідне лікування.

Метапневмовірус- це традиційний вірус, який циркулює в Україні протягом кожного епідсезону. Тобто, ситуація рутинна та повністю контрольована.

Джерелом інфекції є хвора людина. Вірус поширюється повітряно-крапельним шляхом під час кашлю, чхання чи розмови.

Найбільший ризик щодо інфікування метапневмовірусом мають діти та дорослі з хронічними захворюваннями дихальних шляхів і легень, а також особи з ослабленою імунною системою.

Захворювання характеризується звичайними симптомами ГРВІ - гострим початком, слабкістю, болем у горлі, кашлем, нежиттю та гарячкою. У осіб з груп ризику інфекція може ускладнюватися пневмонією, бронхітом чи бронхіолітом.

Специфічного захисту проти метапневмовірусної інфекції не існує. Найважливішими залишаються засоби неспецифічної профілактики, а саме:

  • регулярно мийте руки з милом;
  • дотримання гігієни кашлю (при кашлі чи чханні необхідно прикривати ніс та рот серветкою);
  • уникайте контактів із хворими людьми;
  • дезінфекція поверхонь та предметів, які можуть накопичувати мікроби та віруси;
  • періодично провітрюйте приміщення;
  • уникайте масових заходів, великих скупчень людей.

Також важливо людям з групи ризику спостерігати за своїм здоров'ям — лікувати хронічні захворювання та вживати вітаміни (зокрема вітамін D) за призначенням фахівця.

Якщо ж з'явилися симптоми, схожі на грип, або були контакти із хворою людиною, варто звернутись до вашого сімейного лікаря.

Бережіть себе та своє здоров’я.


З повагою, Зміївське відділення

Чугуївської філії

ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ»