25 лютого 2021 року відбулась зустріч керівництва Зміївської ТЕС та Слобожанської селищної ради з мешканцями смт Слобожанське. Ініціатором зустрічі виступила Зміївська ТЕС. Дана зустріч стала результатом багатомісячних перемовин, листувань та взаємних вимог.

У зустрічі взяли участь директор Зміївської ТЕС Михайло Фатьянов, Слобожанський селищний голова Дмитро Діхтяр та фахівці обох організацій.

Темою зустрічі та дискусій стали питання господарської діяльності Зміївської ТЕС по забезпеченню населення смт Слобожанське комунальними послугами, стан комунікацій та майна Зміїаської ТЕС, а також тарифи на надані комунальні послуги.

Беручи перше слово, Дмитро Діхтяр подякував керівництву Зміївської ТЕС за готовність зустрічатися з мешканцями селища та вести конструктивний діалог.

Дмитро Діхтяр, вкотре, акцентував увагу на розмежуванні повноважень щодо комунальних послуг. Так, комунальні послуги з водопостачання, водовідведення та теплової енергії населенню надає Зміївська ТЕС, мережі для надання цих послуг також знаходяться у власності Зміївської ТЕС, формування тарифів на надання перелічених послуг здійснюється структурними підрозділами Зміївської ТЕС.

Згідно Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», до повноважень органів місцевого самоврядування належить встановлення деяких тарифів на комунальні послуги (окрім тих, що приймають центральні органи виконавчої влади).

На вартість комунальних послуг безпосередньо впливають такі фактори:

  • мінімальна заробітна плата
  • ціни на паливо
  • ставки податків та зборів
  • обов’язкові платежі, встановлені на державному рівні та інше

Вплив на перелічені фактори не можливий на місцевому рівні.

Як зазначалося раніше, керівництвом та фахівцями Слобожанської селищної ради, в межах законодавчих повноважень, здійснюється аналіз формування тарифів (дотримання законодавчих вимог, нормативів та правил) та, у разі виявлення розбіжностей, - корегування в бік зменшення.

У структуру тарифу може бути включена інвестиційна складова. Це цільові кошти, які накопичуються на рахунку підприємства – надавача комунальних послуг та можуть бути використані ним виключно на проведення узгоджених заходів з модернізації мереж (капітальний ремонт, реконструкція), що використовуються для надання цих послуг.

Протягом усього часу надання комунальних послуг Зміївською ТЕС комунальних послуг населенню смт Слобожанське інвестиційна складова у тарифах була відсутня.

З одного боку, це дещо полегшувало фінансовий тягар населення при оплаті комунальних послуг, з другого – призвело до практично повного зношення мереж життєзабезпечення смт Слобожанське.

На сьогоднішній день, стан мереж водопостачання водовідведення та теплопостачання смт Слобожанське – КРИТИЧНИЙ. Комунікації потребують термінового початку капітальних ремонтів та реконструкцій.

Керівництвом Зміївської ТЕС на останній нараді був озвучений намір розпочати такі ремонтні роботи, за умови наявності інвестиційної складової у тарифі.

Із розрахунків Зміївської ТЕС, плануються наступна вартість тарифів та їх інвестиційних складових:

  • у тарифі на послугу із постачання теплової енергії, планова вартість якої 806,112 грн./ГКал, інвестиційна складова – 26,00 грн./ГКал, що складає 3,2 %.

Ці накопичені кошти заплановано на проведення модернізації системи тепломережі кварталу № 3 та кварталу № 6 в смт. Слобожанське

  • у тарифі на послугу із водопостачання, планова вартість якої 13,96 грн./куб.м., інвестиційна складова – 0,59 грн./куб. м., що складає 4,2 %.

Ці накопичені кошти заплановано на проведення капітального ремонту водопровідної мережі по вул. С. Закори (240 м.п.) та придбання електронасосного агрегату.

  • у тарифі на послугу з водовідведення, планова вартість якої 12,708 грн./куб.м. інвестиційна складова відсутня.

Дмитро Діхтяр наголосив, що при раціональному підході до експлуатації мереж, така складова повинна була включатися протягом усього терміну використання цих мереж. Такий підхід надавав би змогу зробити цю складову тарифу практично не відчутною для населення (при оплаті комунальних послуг) та підтримувати мережі у задовільному стані (проводячи планові капітальні ремонти).

Озвучену позицію, Дмитро Діхтяр неодноразово висловлював на всіх рівнях керівництва ПАТ «Центренерго» та Зміївської ТЕС, проте пропозиції і вимоги не були взяті до уваги. На теперішній час, ми отримали результати бездіяльності та нераціонального використання комунікацій їх власником.

Капітальний ремонт та реконструкцію мереж необхідно розпочинати, оскільки затягування з цим процесом може призвести до пошкодження систем життєзабезпечення смт Слобожанське у цілому.

Проведення капітального ремонту та реконструкції мереж можливе з таких джерел:

  1. Інвестиційна складова тарифу (кошти споживачів)
  2. Власні кошти компанії – власника мереж (ПАТ «Центренерго»)
  3. Кошти селищного бюджету

Підводячи підсумки виступу, Дмитро Діхтяр наголосив: «Слобожанська селищна рада усвідомлює рівень загрози функціонування систем життєзабезпечення смт Слобожанське та необхідність початку проведення капітальних ремонтних робіт.

Проте, ми категорично проти того, щоб весь фінансовий тягар інвестиційної складової був покладений на тариф, тобто на споживачів.

Компанія – власник мереж ПАТ «Центренерго» повинна винайти можливість вкласти власні кошти в свою власність.

Депутати селищної ради, я впевнений, підтримають пропозицію частково компенсувати фінансове навантаження на населення (інвестиційну складову вартості тарифу) за рахунок екологічного фонду.

Частина інвестиційної складової, все ж, залишитися у складі тарифу, проте значно скорочена.

Це – наша пропозиція.»

Друга частина зустрічі пройшла в режимі «питання-відповідь» з директором Зміївської ТЕС Михайлом Фатьяновим.

Мешканці смт Слобожанське ставили питання, висловлювали пропозиції та зауваження щодо якості та вартості комунальних послуг, що надається Зміївською ТЕС.

Михайло Фатьянов, в свою чергу, висловив бажання проводити аналогічні зустрічі з населенням на постійній основі з оговореною періодичністю, а також запропонував мешканцям створити ініціативну групу для внесення пропозицій, зауважень та контролю наданих послуг и проведених ремонтних робіт (особливо інвестиційних програм).

Наразі, Слобожанською селищною радою проводиться подальша робота щодо тарифів та інвестиційних програм Зміївської ТЕС за напрямком, відповідно вищевикладеної позиції селищного голови.

📢В Міжнародний День волонтера Слобожанський селищний голова Дмитро Діхтяр привітав волонтерів нашої громади, людей, які допомагають ЗСУ та мирному населенню з перших днів повномасштабного вторгнення рф на територію України.

04

❗Вітаючи волонтерів Дмитро Діхтяр наголосив, що люди, які в нелегкі часи жертвують власним часом, силами, а подекуди і здоров’ям, безкорисно роблячи добро, заслуговують неабиякої поваги та подяки.
Хтось плете маскувальні сітки, допомагаючи нашим військовим, розвантажує автомобілі з гуманітарною допомогою, шукає можливості знайти, домовитись та привезти гуманітарну допомогу в громаду, формує та організовує процеси її видачі.
Детальніше...

Бережімо довкілля!

🌲Наближаються новорічно-різдвяні свята і кожен прагне прикрасити свою оселю новорічним деревом.🌲 І хоч сьогодні багатий вибір штучних ялинок, все ж жива ялинка має значну перевагу.
☝️Рекомендуємо купувати хвойні дерева у підприємців, які здійснюють транспортування і продаж новорічних дерев, виконуючи норми чинного законодавства. Вони мають при собі накладну з лісництва, товарно-транспортну накладну, сертифікат радіаційного обстеження дерев, дозвіл на торгівлю з мокрою печаткою, а на зрізі кожного дерева повинен бути електронний чип зі штрих-кодом лісового господарства, де його виростили.
☝️Вирішивши зекономити, купуючи символи свята з рук, в людей, що незаконно їх зрубали у лісі, Ви завдаєте значних збитків лісовому господарству держави.
❗Пам’ятаймо, що зрубане зелене деревце буде у нашій оселі всього кількаднів чи тижнів, а в лісі – роки. Тож бережімо довкілля!

 

Надання окремим категоріям громадян одноразової допомоги на придбання деревини паливної один раз на опалювальний сезон з 01 жовтня по 10 квітня у період дії воєнного стану

01

📢Одноразова допомога в розмірі 12000 грн. надається окремим категоріям громадян Слобожанської селищної ради на придбання деревини паливної для опалення будинку
☝️Відділ соціального захисту населення Слобожанської селищної ради ради інформує, що рішенням XLIV сесії VIII скликання Слобожанської селищної ради №1864-VIII від 16.11.2023 внесені зміни та доповнення до Порядку надання одноразової адресної грошової допомоги громадянам Слобожанської селищної ради.
Детальніше...

Засідання постійно діючої комісії з розгляду питань щодо відключення споживачів від систем (мереж) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води

01

📢Вчора, 05 грудня заступник Слобожанського селищного голови Микола Дубнюк провів засідання постійно діючої комісії з розгляду питань щодо відключення споживачів від систем (мереж) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води.
Детальніше...

Профілактичні щеплення собак та котів проти сказу в населеному пункті с. Шелудьківка

Title

Чугуївське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області повідомляє, що з метою профілактики сказу в домашніх тварин фахівцями Зміївської районної дільниці ветеринарної медицини Харківської обласної державної лікарні ветеринарної медицини з 05.12.2023 по 08.12.2023, 11.12.2023 року будуть проводитись профілактичні щеплення собак та котів проти сказу в населеному пункті с. Шелудьківка.

Детальніше...

Протокол засідання постійно діючої комісії

kommunalnye uslugi 336px 336px

Протокол №1

засідання постійно діючої комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від систем (мереж) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води

Детальніше...

Вітання з Днем Збройних Сил України!

Рекомендації: як обрати безпечну дитячу іграшку

Title

Наближаються день Святого Миколая та Новий рік – довгоочікувані та улюблені всіма дітками свята. І зранку малята очікуватимуть під подушками подарунки. Тому батькам, як помічникам Святого Миколая, рекомендуємо звертати увагу не лише на зовнішній вигляд іграшки чи її функціональність, а й на якість.

Детальніше...

Привітання до Міжнародного Дня волонтера!

Відключення електропостачання 08.12.2023

Blackout

У зв‘язку з виконанням планових ремонтних робіт відбудеться відключення електропостачання за наступними адресами:

Детальніше...