Звіт Шелудьківка

ЗВІТ

старости

Лисак Тетяни Миколаївни

закріплених населених пунктів

c.Шелудьківка, с.Скрипаї, с.Мохнач, сел.Лісне

Слобожанської селищної ради Чугуївського району

Харківської області

про проведену роботу за 2024 рік.

Керуючись Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламентом Слобожанської селищної ради, Положенням про старосту я, Лисак Тетяна Миколаївна - звітую про проведену роботу за 2024 рік.

 Старостою с.Шелудьківки, с.Скрипаїв, с.Мохнач та сел.Лісне мене було затверджено рішенням Слобожанської селищної ради № 1017-У111 від 23 грудня 2021 року.

У своїй роботі я дотримувалась законодавчих актів України; виконувала повноваження, які були покладені на мене  рішеннями Слобожанської селищної ради та її виконавчим комітетом,  а також виконувала  доручення  голови Слобожанської селищної ради Діхтяра Дмитра Миколайовича.

Під час виконання своїх повноважень  постійно взаємодіяла із  структурними підрозділами, працівниками і посадовими особами селищної ради, її виконавчих органів та комунальних підприємств.

Виходячи з цього  в умовах воєнного стану я будувала свою роботу на принципах законності та колегіальності , з метою найефективнішого використання потенціалу органів місцевого самоврядування для соціального, економічного та культурного зростання нашої громади.

Добре розумію, які проблеми ми маємо, усіма силами намагаюся їх вирішити, однак це робота залежить не тільки від мене, а від роботи всієї селищної ради .

Відповідно рішення  № 715-УІІІ Слобожанської селищної ради 21 жовтня 2021 року було утворено Шелудьківський старостинський округ. За округом у 2022 році були закріплені чотири населених пунки. Чисельністю населення станом на 01.01.2025 рік в населених пунктах Шелудьківського старостинського округу с.Шелудьківка, с.Скрипаї, с.Мохнач, сел.Лісне проживає 3186 чоловік.

Війна в Україні продовжується. Тікаючи від ворожих обстрілів мешканці сусідніх міст і сіл знайшли прихисток на нашій території. Близько трьохсот  людей зареєструвались і проживали, як внутрішньо переміщені особи (ВПО).

Загальна площа земель  складає  - 20591,57 га. Сільськогосподарських угідь — 8642,515 га .( з них ріллі  - 6433,305га). Ліси і інші лісовкриті площі -10611,28 га .Площа населених пунктів – 920,6га. Інші землі складають  — 344,41 га.

Структура працівників апарату, які надавали адміністративні та соціальні послуги і  виконували свої обов’язки у вищезазначених населених пунктах Слобожанської селищної ради у 2024 році  складала  -8  чоловік. Це староста та спеціалісти, які працюють на віддалених робочих місцях :  землевпорядник  , два адміністратори ЦНАП по наданні адміністративних послуг, один спеціаліст відділу мобілізаційної роботи, з питань цивільного захисту, взаємодії з правоохоронними органами; два   фахівеця із соціальної роботи КУ Центра надання соціальних послуг , дві  прибиральниці.

На території  розташовані комунальні заклади Слобожанської селищної ради.

- КЗ  Шелудьківський ліцей , де навчається 228 учнів

  • КЗ “Скрипаївська ЗОШ 1-111 ступенів , де навчається 86 учнів. На даний час шкільні заклади   проводят  онлайн уроки.
  • КЗ дошкільної освіти ( садок-яслі) “Веселка” с.Шелудьківка з кількістю 104 місця. Знаходиться на простої .
  • КЗ Шелудьківський будинок культури  з наповненістю залу на 400 чоловік.
  • Шелудьківська сільська бібліотека налічує 10 643   одиниці книжкового фонду.
  • Скрипаївська сільська бібліотека налічує  9 378  одиниці книжкового фонду .

- Працює КЗОЗ Шелудьківська амбулаторія загальної практики сімейної медицини   в новому приміщенні  модульного приміщення.  Працює сімейний лікарь. 

  • Працює КЗОЗ Скрипаївська амбулаторія загальної практики сімейної медицини ,де 2 дні на тиждень працює  сімейний лікар , щоденно  працюють 2 медичні сестри, водій і санітарний працівник .

Податки

Щоб перейти до наступних розділів Звіту наведу суми надходжень та витрат податків, які надходять на територію Шелудьківського старостинського округу   у 2024 році.

Доходи загального фонду та  спеціального фонду,  без урахування інших  субвенцій та  дотацій складають

12 953 320 грн .

Видатки загального фонду та спеціального фонду

- 30 097 003 грн.

Різниця становить - 17 143 683 грн.

В розрізі

  • Державне управління3 312 273 грн.
  • Освіта — 15 757 880 грн.
  • Соц.захист та соціальне забезпечення - 2 444 014 грн.
  • Культура та мистецтво — 1 752 488 грн.
  • Житлово-комунальне господарство — 139 547 грн.
  • Економічна діяльність — 6 513 705 грн.
  • Міжбюджетні трансферти — 177 096 грн.

1. Робота з жителями населених пунктів.

Відповідно до п.1.2 , 1 розділу Положення про старосту , яке було затверджене ХУ111 сесією Слобожанської селищної ради У11 скликання від 21.10.2021 року № 716-У111 «Староста - особа, уповноважена Слобожанською селищною радою, діяти в інтересах жителів відповідного старостинського округу».

Для виконання обов’язків в одному із напрямків своєї роботи з населенням визначені прийомні дні, це - вівторок та четвер. На яких я надавала усні консультації з питань землі, майна, спадщини, соціального захисту та розглядала інші питання. На письмові звернення  відповідала листами в рамках своїх повноважень. А ті звернення, вирішення яких не входили до моєї компетентності, направлялися за належністю.

Звісно прийомними днями в таких умовах не можна обійтись. Мешканці та ВПО  звертаються щоденно і відмовити їм я не маю права, тим більше, якщо звертаються літні люди.

Тісно співпрацюю з соціальними службами селищної ради у напрямку виявлення одиноких людей та тих , що потребують опіки. Ця категорія людей стоїть на особовому контролі .

Разом із службою у справах дітей Слобожанської селищної ради  у 2024 році проводили віїздні рейди  по населених пунктах.

Лише завдяки спільній праці з селищним головою, депутатами, виконавчим комітетом, структурними підрозділами та відділами ради  вирішуються проблемні питання, які виникають на території  населених пунктів.

2. Надання публічних послуг.

На нашій території працють два адміністратора ЦНАП на віддалених робочих місцях, які надають ряд послуг. Це зручно для населення.

В період відсутності працівника ЦНАП в одному із населених пунктів, ведеться взаємозаміщення.

3Діловодство

Я, як староста, здійснюю облік, ведення та зберігання погосподарських книг, яких у нас налічується 347 шт. Основних в роботі 27.

Взагалі в с.Шелудьківка та с.Скрипаї зберігаються по господарські книги з 1947 року. Це архівні відомості про наших громадян, які жили і живуть на нашій території. Дані з цих кних використовуються при оформленні спадщини, при оформленні та переоформленні різних видів документації для населення.

Листування з установами та організаціями займає великого період часу. Особисто мною за 2024 рік підготовлено та відправлено 290 листа. Збір інформації, робота з архівом та формування листів - ось на що витрачається час. Частина архіву знаходиться в с.Скрипаї, а інша частина в с.Шелудьківка, тому курсувати доводиться у двох напрямках.

На старосту покладено повноваження видача різних довідок, написання Актів обстеження  умов проживання громадян, Актів про пічне опалення будинків та інше.

 Додатково  слідкуємо за електронною перепискою для оперативного реагування на листи.

4. Нотаріальні дії

04 січня 2021 року рішенням виконавчого комітету Слобожанської селищної ради на старост було покладено вчинення нотаріальних дій, відповідно до ст.37 ЗУ «Про нотаріат», які включають в себе:

1) вживання заходів щодо охорони спадкового майна;

2) посвідчують заповіти (крім секретних);

3) видача дублікатів посвідчених ними документів;

4) засвідчення вірність копій (фотокопій) документів і виписок з них;

5) засвідчують справжність підпису на документах;

А у вересні 2021 року , рішенням виконавчого комітету,  старост було уповноважено на посвідчення довіреностей в сільських населених пунктах на території ради.

Під час оформлення документів, пов’язаних з учиненням нотаріальних дій, запроваджене нотаріальне діловодство – це реєстри для реєстрації заповітів і довіреностей також староста веде збереження та архівування документів. На даний час на старост покладання повноважень реєстрації заповітів в єдиному реєстрі.

5. Напрямки роботи

Додатково до повноважень, які виконувались мною у 2024 році належать:

  • На протязі року приймала участь у засіданні виконачого комітету Слобожанської селищної ради.
  • Постійно була  присутня на нарадах голови Слобожанської селищної ради та засіданнях комісій.
  • Координувала роботу та організовувала матеріально-технічне забезпечення роботи працівників виконавчого апарату селищної ради та  працівників  віддаленого місця роботи.
  • Як матеріально-відповідальна особа стежила за збереженням майна .
  • На протязі року вела контроль та передавала показники по вуличному освітленню та використання електроенергії у приміщенні контори.
  • Проводила інформування громадян необхідними матеріалами, шляхом вивішення на дошках об”яв та на вимогу керівництва робила фотофіксацію.
  • Для інформування населення веду особистий телеграм-канал “КРАЄВИД”,  де висвітлюю свою роботу  в Шелудьківському старостинському окрузі та доводю до мешканців  інформацію по Слобожанській селищній раді.

6. Благоустрій

Що стосується благоустрою населених пунктів — найбільш ширше питання .Реалізація питань з благоустрою включає в себе виконання Програм  затверджених Слобожанською селищною радою, громадські роботи , організація проведення суботників і толок. А в умовах воєнного стану і невизначеності ситуації, кожен наступний дня , накладає свої  корективи.

Розпочинаючи з 1 січня  і на протязі 2024 року можна виділити наступні моменти роботи:

- В зимовий період проводилась прочищення снігу населених пунктів.

- Коли починає танути сніг розпочинається робота у боротьбі зі сміттям. На території населених пунктів розташовані сміттєві баки для чистоти та підтримання порядку. Але нашим мешканцям ще довго треба вчитися дбайливого відношення до території. Сміття може викидатись і біля баків і обабіч доріг.

- Були організовані санітарні дні по прибиранню паркових зон сіл., біля цвинтаря в с.Шелудьківка , обочини доріг комунальної власності. На яких взяли участь працівники старостату, школи, бібліотеки, почтового відділення , працівники аграрного сектору та підприємці.

  • З квітня місяця і по жовтень місяць на нашій території Слобожанська селищна рада організовує оплачувані громадські та суспільно корисні роботи де працювало 5 чоловіка. Завдяки такій роботиі наші населені пункти мають чистий охайний вид.
  • Проведено підсипку доріг  комунальної власності; с.Шелудьківка вулиці Молодіжна , Сонячна, Польова, Набережна, Харківська ; в селі Скрипаї вулиці Нижня, Шевченко, Зарічна, Польова; село Мохнач вулиця Джерельна та вулиця Набережна.
  • У вегитаційний період роботи по обкошуванню доріг  комунальної власності  проводились трактором КЗ “Комунальник”
  • Ліквідовано два несанкційованих сміттєзвалища.

 - До поминальних днів завезено на цвинтар пісок .

 - До 8 травня проведений благоустрій територій біля двох братських могил в с.Шелудьківка та с.Скрипаї.

  • За чисельними зверненнями громадян на території с.Шелудьківки та с.Скрипаїв спеціалізованими бригадами проведено  видалення  поодиноких сухостійних та фаутних дерев.
  • Розпочата робота у плані засадження деревами та кущами паркових зон.
  • Проведено підсипку ям на дорогах с.Мохнач.
  • На сьогоднішній день, за рекомендацією Слобожанського селищного голови , встановлено контейнера для збору пластика. Всього 13: с.Шелудьківка - 6 штук, с.Скрипаї - 3 штуки та с.Мохнач — 2 штуки.

В подальшому планується всановлення ще додаткових точок збору, щоб охопити всю територію населених пунктів..

7КУЛЬТУРА

Не стоїть на заваді те, що іде війна, діти повинні отримувати увагу в любий час. Разом з Слобожанським відділом культури , Слобожанським центром надання соціальних послуг та бібліотеками постійно проводиться робота в організації  міроприємств для дітей. Ця робота проводиться разом, тому я як староста надаю всебічну підтримку.

Проблеми і напрямки роботи.

Невирішених проблемних питань на нашій території багато. Одним з найбільш наболівших є капітальний ремонт центральної дороги яка проходить через с.Шелудьківка та  с.Скрипаїв. Ця дорога знаходиться на балансі Дороги Харківщини і знаходиться в край жахливому стані.

Проведено підсипку доріг на великій площі, і в 2025 році будемо звертатись до Слобожанської селищної ради з проханням продовжити роботи по підсипці доріг. А саме  в с.Шелудьківка вул.Молодіжна, Шкільна, Садова, Вишнева. В с.Скрипаї — вулиці Шевченко, Нижня, Затишна. Це на сьогодні самі проблемні вулиці.

20 сміттєвих баків, які розміщені в населених пунктах  потребують ремонту. Частину було відремонтовано, а частина залишається не відремонтована.

На кладовищі в с.Шелудьківка мешканці  складують сміття в кучі за відсутності баків . Саме це місце потребує встановлення великих ємкостей для сміття.

На сьогоднішній день у нас змінився  надавач послуг по вивезенню ТПВ. З січня 2025 року тепер цю функцію буде здійснювати КП Комунальник Слобожанської селищної ради. Будуть заключені договора з абонентами  і в подальшому надходитимуть квитанції для оплати цих послуг.   

Освітлення вулиць , де були замінені опори по теперішній час не відновлено — вул.Набережна, вул.Вишнева.

Для заміни непрацюючих ламп подана заявка до КП Комунальник.

Завершуючи свій звіт я хочу подякувати Слобожанському селищному голові Діхтяр Дмитру Миколайовичу за нашу співпрацю. Депутатам різного рівня, виконавчому комітетові, працівникам відділів селищної ради та працівникам старостинського округу, всім небайдужим мешканцям, хто дає поради, хто не просто критикує, а вносить пропозиції по покращенню життя громади. Хто разом з нами  підтримував людей, заспокоював, своїми ділами і словами не дав зневіритись у себе і свої сили.

Не можу не висловити слова вдячності людям до яких я звертаюсь за допомогою майже щоденно і завжди знаходила підтримку. І не тільки я звертаюсь за допомогою, а всі структури, які розташовані на території Шелудьківського старостинського округу. Насамперед це сільськогосподарські підприємства агрофірма імені Гагаріна, на чолі з Гацьком А.Ф. ф/г Дельта — голова Штих Ю.П. Ф/г Лисак Т.М. Підприємці , які ведуть свою роботу на території с.Шелудьківки, с.Скрипаї та с.Мохнач .

І окремо хочу висловити слова подяки усім волонтерам і волонтерським організаціям , які цілий рік надавали гуманітарну допомогу, що вкрай необхідна була нашим мешканцям, воїнам, які захищають нашу країну.  Це  команда людей, які плетут сітки, коврики, носки, готують продукти. Це те, що вкрай необхідне в теперішній час.

Дякую за розуміння і співпрацю.