Щорічний Звіт Слобожанського селищного голови Дмитра ДІХТЯРА з урахуванням діяльності виконавчих органів ради та здійснення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності виконавчими органами Слобожанської селищної ради за 2024 рік
Шановні мешканці громади та депутати селищної ради!
Підводячи підсумки 2024 року, в першу чергу хочу висловити вдячність та повагу нашим Захисникам, завдяки яким нам вдалося протягом усього року продовжувати реалізовувати покладені функції та забезпечувати мешканців Слобожанської селищної територіальної громади якісними та своєчасними житлово-комунальними, адміністративними, медичними, освітніми та соціальними послугами.
Протягом 2024 року, основними викликами та завданням, як і в попередніх роках, залишалося збереження належних систем життєзабезпечення населених пунктів громади, а також підсилення стійкості і спроможності закладів і установ громади для функціонування в умовах військової агресії РФ проти України. Ми продовжили роботу у напрямку розширення та приведення у належний стан захисні споруди цивільного захисту населення, поповнення та оновлення автомобільного парку комунальних підприємств спеціалізованою технікою, посилення стійкості у підтримці вразливих верств населення та надання соціальних і адміністративних послуг.
Безумовно, на ряду з реалізацією своїх першочергових та невідкладних завдань, покладених відповідно до законодавства та розпоряджень військової адміністрації, Слобожанська селищна рада, спільно з волонтерами, громадськими організаціями, місцевим бізнесом та небайдужими мешканцями громади, вживала максимальні зусилля для забезпечення запитів щодо потреб Збройних Сил України. Ця допомога надавалася та продовжує надаватися як за рахунок коштів селищного бюджету, так і за рахунок позабюджетних надходжень.
Також, в минулому році пріоритетним залишився напрямок міжнародного співробітництва та грантової діяльності, як одного з механізмів реалізації соціально значущих проєктів громади, а також підготовки до реалізації державної стратегії євроінтеграції.
Окремо слід відзначити початок роботи над документами стратегічного планування Слобожанської селищної територіальної громади, що є вкрай важливим для планування напрямку розвитку громади, заходів стійкості, а також раціонального та ефективного використання ресурсів громади. Дякую всім активним мешканцям, які долучилися до цього процесу.
Наші спільні досягнення та плани можливі лише завдяки нашим Захисникам. З початку повномасштабного вторгнення Слобожанська громада понесла невиправні втрати – захищаючи суверенітет України загинуло 56 наших мешканців, з яких 17 - у 2024 році.
Низький уклін та вічна пам’ять, загиблим Воїнам!
Сесійна діяльність, діяльність виконавчого комітету Слобожанської селищної ради та участь у профільних асоціаціях.
Своєчасне вирішення задач та викликів щодо забезпечення стабільної ситуації в населених пунктах громади, потребує прийняття нормативно правових актів органу місцевого самоврядування - Слобожанської селищної ради VIII скликання та Виконавчого комітету Слобожанської селищної ради.
Так, за звітний період, проведено 17 засідань сесій Слобожанської селищної ради VIII скликання, на яких прийнято 701 рішення.
А також 27 засідань Виконавчого комітету Слобожанської селищної ради, на яких прийнято 1357 рішень.
Від імені територіальної громади та від себе особисто висловлюю вдячність депутатам та членам виконавчого комітету Слобожанської селищної ради за активну позицію та оперативне реагування у вирішенні питань життєзабезпечення населених пунктів територіальної громади.
Окремо слід зазначити, що з метою максимально ефективного представництва Слобожанської селищної територіальної громади серед громади України, обміну кращими практиками між громадами у вирішенні проблемних питань та завдань, отримання експертної допомоги у представленні інтересів громади на найвищих рівнях державної влади, Слобожанська селищна рада є членом трьох асоціацій: Асоціації міст України, Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області та Асоціації вугільних громад України.
Бюджет Слобожанської селищної територіальної громади
За 2024 рік обсяг доходів загального та спеціального фонду бюджету Слобожанської селищної територіальної громади склав 385,7 млн.грн. з яких власні доходи (без урахування трансфертів) складають 305,7 млн. грн, міжбюджетні трансферти – 80,0 млн. грн.
В цілому бюджет громади по власних та закріплених доходів загального та спеціального фонду перевиконано на 28,1 млн. грн, або на 110,1% в порівнянні з уточнюючим річним планом по спеціальному. Якщо порівнювати з 2023 роком доходи загального фонду (по власним та закріпленим доходам) та спеціального фонду зросли на 82 млн. грн.
Я, дякую, перш за все, праці та наполегливості жителів громади – платників податку до селищного бюджету, ініціативним підприємцям, керівникам підприємств, активним громадянам, які в цей складний час знаходили можливість платити податки. Це вагома допомога Державі та громаді.
Аналізуючи структуру доходів необхідно зазначити, що вона майже не змінна в порівнянні з минулим роком: найвагомішими джерелами доходної частини загального фонду бюджету (власних та закріплених доходів), є надходження податку на доходи фізичних осіб – 52,3% (складають 127,9 млн. грн.), місцевих податків та зборів-26,7 % (складають 65,2 млн. грн). По спеціальному фонду бюджету, є інші джерела власних надходжень бюджетних установ, зокрема благодійні внески, гранти та дарунки -93,7 % (складають 43,0 млн. грн.)
Загальну сума видатків бюджету Слобожанської селищної територіальної громади за 2024 рік склала 387,4 млн. грн. в тому числі: загального фонду бюджету – 258,1 млн. грн., спеціального фонду 129,3 млн. грн. В цілому видатки по загальному фонду виконанні на 91,2%. Фінансування установ та заходів проводилось відповідно до затверджених показників бюджету територіальної громади. Видатки профінансовано в повному обсязі від потреби.
Найбільшу питому вагу у видатках загального фонду займають видатки :
- освіта-42,5%
- житлово-комунальне господарство-5,7%
- утримання та розвиток автомобільних доріг-6,9
- соціальний захист- 6,2%
Соціальна спрямованість бюджету дедалі більше підтверджується структурою видатків у розрізі економічної класифікації. При цьому, найбільшу питому вагу у видатках загального фонду займають захищені статті видатків 76,6% (оплата праці з нарахуваннями, комунальних послуг та енергоносіїв, інші виплати населенню -197,6млн.грн. ).
Видатки спеціального фонду бюджету виконанні на 87,3%. Найбільшу питому вагу займають видатки на житлово-комунальне-господарство- 24,9 %, освіту – 27,3 %.
Видатки бюджету територіальної громади (окрім захищених статей бюджету), які здійснювались у 2024 році спрямовувались на вкрай необхідні потреби громади, які висвітлені в інших розділах мого звіту та на підтримку збройних сил України.
Регуляторна діяльність
Протягом 2024 року продовжувало діяти 13 регуляторних актів.
Регуляторна діяльність здійснюється з урахуванням вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування державної служби та місцевого самоврядування у період дії воєнного стану», Закону України «Про правовий режим воєнного стану» (зі змінами).
Рішення LIX сесії Слобожанської селищної ради Чугуївського району Харківської області VIII скликання від 07.11.2024 року № 2507 – VIII «Про затвердження плану діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів Слобожанської селищної ради на 2025 рік» було затверджено відповідний план на 2025 рік та опубліковано на офіційній сторінці селищної ради.
Цивільний захист населення
В умовах військової агресії РФ проти України, напрямок цивільного захисту населення продовжує бути одним з найважливіших напрямків роботи Слобожанської селищної ради.
З метою захисту населення територіальної громади в умовах надзвичайних ситуацій, що виникають під час військового стану, селищною радою у 2024 році продовжено роботу щодо нарощування фонду захисних споруд цивільного захисту, додатково на облік захисних споруд цивільного захисту поставлено 3 найпростіших укриття.
Загалом у фонді захисних споруд станом на 01.01.2025 року обліковується 38 укриттів, з них 6 протирадіаційних укриттів (далі - ПРУ), 7 сховищ, 25 найпростіших укриттів.
В 2024 році проведено 2 капітальні ремонти ПРУ (в закладах освіти КЗ «Лиманський ліцей, Шелудьківський ліцей»), 6 капітальних ремонтів та 1 поточний ремонт найпростіших укриттів, виготовлено 2 ПКД для будівництва укритів у майбутніх періодах. Для проведення ремонтів, виготовлення ПКД та облаштування захисних споруд цивільного захисту з бюджету Слобожанської селищної ради в 2024 році виділено кошти в сумі 22 223 тис. грн., що у 3,7 разів більше ніж у 2023 році.
Також в 2024 році продовжено роботу щодо організації та функціонування місцевої пожежної охорони. З цією метою з селищного бюджету використано 2 224,3 тис. грн, в тому числі на ремонт гаражного приміщення для розташування МПО – 1 800 тис.грн. та 424,3 тис.грн. на забезпечення діяльності КУ «Місцева пожежна охорона».
Протягом 2024 року проводилась систематична робота щодо підтримки наповнення місцевого матеріального резерву для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на території Слобожанської селищної ради. Так, протягом року місцевий матеріальний резерв поповнено на суму 199,2 тис.грн. матеріальними цінностями, при цьому з даного резерву використано 71,3 тис.грн.
Також, з метою підтримки спроможності сталого функціонування пунктів незламності на території громади було здійснено доукомплектування пунктів незламності матеріальними цінностями на загальну суму 346,3 тис. грн.
На виконання нормативно-правових актів з питань цивільного захисту у минулому році розпочата робота по створенню місцевої автоматизованої системи оповіщення населення. Так, виділено 95 тис. грн. на розробку проєкту будівництва МАСЦО.
Окремо слід зазначити, що 2024 рік був насичений надзвичайними подіями природного характеру. Спільними зусиллями всіх служб нам довелося ліквідовувати протягом 9 днів лісову пожежу на 643 Га Державного біотехнологічного університету Скрипаївське лісництво за межами села Скрипаї, що виникла через обстріли цієї території. Також, на початку липня 2024 року наша громада зтикнулася з надзвичайною ситуацією, пов’язаною з поширенням особливо небезпечних шкідливих організмів - сарани на території Слобожанської селищної територіальної громади. Завдяки спільним заходам з керівниками сільськогосподарських підприємств громади, вдалося запобігти подальшому розповсюдженню сарани на території нашої та сусідніх громад.
З метою забезпечення спроможності ефективного виконання покладених завдань на території громади правоохоронними органами, СБУ та ДСНС, в рамках місцевих цільових програм, з селищного бюджету Слобожанської селищної територіальної громади надавалась підтримка у вигляді субвенцій на загальну суму 1 800 тис. грн, в тому числі:
- Головному управління Національної поліції в Харківській області для відділу поліції №2 Чугуївського 600 тис. грн на придбання спеціалізованого автомобіля та ПММ.
- Управлінню Служби безпеки України в Харківській області 400 тис. грн. на придбання спеціалізованого транспортного засобу.
- Головному управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в Харківській області для 58 ДПРЧ 10 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Харківській області – 800 тис. грн.
Підтримка Сил оборони України.
У 2024 році пріоритетним залишається напрямок підтримки Сил оборони України.
Слобожанська селищна рада спільно з волонтерами, громадськими організаціями, місцевим бізнесом, активними мешканцями громади продовжувала працювати над забезпеченням запитів підрозділів, військових частин ЗСУ та Національної гвардії України.
Безпосередньо з селищного бюджету Слобожанської селищної ради в 2024 році надано субвенцій для 17 військових частин на поточні та капітальні видатки для закупівлі квадрокоптерів, засобів РЕБ, ремонту техніки та іншої амуніції на суму 14745 тис.грн., що майже в 3 рази більше ніж у попередньому році.
Інвестиційна діяльність та міжмуніципальне співробітництво
Напрямок інвестиційної діяльності, національного та міжнародного співробітництва та залучення позабюджетних коштів залишається дієвим інструментом реалізації соціально значущих для громади проєктів.
У 2024 році діяли 3 договори міжнародної технічної допомоги, а також 7 меморандумів про реалізацію соціальних проєктів на території громади.
В рамках зазначених меморандумів, вдалося залучити допомогу у вигляді комунальної техніки, обладнання, реалізації спільних проєктів на загальну суму 24 576,1 тис.грн.
Завдяки реалізованим проєктам вдалося:
- отримати 11 одиниць комунальної техніки
- підвищити спроможність комунальних підприємств громади
- покращити умови надання та розширити перелік адміністративних послуг, що надаються в Слобожанському ЦНАП
- створити умови для доступності медичних послуг для мешканців с. Скрипаї
- підвищити компетентність установ та організацій у сфері проєктного менеджменту, залучення додаткових коштів для реалізації проєктів розвитку та міжнародної співпраці
- посилити енергетичну незалежність соціальних закладів та установ громади завдяки отриманим генераторам
Окремо слід зазначити розпочату роботу щодо впровадження відновлювальних джерел енергії для муніципальних об’єктів громади. В рамках укладеного меморандуму з БО «Благодійний фонд «РЕПАВЕР ЮКРЕЙН ФАУНДЕЙШН», реалізований проєкт по оцінці сонячного потенціалу дахів 16 муніципальних будівель Слобожанської селищної територіальної громади, що започаткувало новий та вагомий напрямок стійкості та розвитку громади – впровадження відновлювальних джерел енергії для потреб соціальних об’єктів громади
Також у 2024 році продовжено роботу щодо розвитку існуючого міжнародного міжмуніципального партнерства з м. Веннес країни Швеція. В рамках цього партнерства протягом березня – вересня 2024 року реалізовано проєкт по освітньому обміну молоді.
Окрім того, у серпні 2024 року укладено Меморандум про співпрацю зі Слобожанською селищною територіальною громадою Дніпровського району Дніпропетровської області.
Адміністративні та соціальні послуги
Протягом 2024 року Слобожанською селищною радою та її установами в повному обсязі надавалися всі види адміністративних та соціальних послуг.
За звітний період загалом надано 21302 адміністративні послуги, серед яких адміністративні послуги соціального характеру, довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб, надання відомостей з Державного земельного кадастру, державна реєстрації актів цивільного стану, послуги з реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання, видача Витягів з реєстру територіальної громади, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, надання інформації з державного реєстру речових прав, державна реєстрація юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, інші власні місцеві послуги.
У 2024 році у відділі ЦНАП було розширено перелік адміністративних послуг на 17 позицій, в тому числі послуги у сфері ДМС. Наразі кількість таких послуг складає 299.
З метою максимального наближення найбільш витребуваних адміністративних послуг до мешканців та внутрішньо переміщених осіб громади, Слобожанською селищною радою на базі відділу ЦНАП проводяться періодичні прийоми спеціалістами Зміївської районної філії Харківського обласного центру зайнятості та спеціалістами Пенсійного фонду України.
Окрім того, з метою максимальної інклюзії надання адміністративних послуг, співробітники відділу ЦНАП використовують «мобільний кейс» для надання послуг особам, з обмеженими фізичними можливостями.
З метою підвищення якості надання адміністративних послуг у ЦНАП встановлено платіжний POS-термінал та запроваджена можливість запису до Е-черги через сайт відділу.
Для забезпечення потреб населення громади та внутрішньо переміщених осіб, які зареєстровані у Слобожанській селищній раді, у соціальних послугах, протягом 2024 року надано 39034 послуги соціального характеру, в тому числі 871 послуги оздоровчо-фізичної реабілітації, 3691 послуги психологічної реабілітації, 2020 послуг мультидисциплінарної команди КУ «Центр надання соціальних послуг», 43 послуги прокату технічних засобів реабілітації, 28836 послуг соціальної допомоги вдома, 3573 соціальні послуги сім’ям.
З метою залучення максимальної кількості ресурсів для підтримки мешканців громади, які потребують соціальної допомоги, у звітному періоді значна увага приділялася налагодженню та підтримці співпраці з вітчизняними та міжнародними благодійними і громадськими організаціями, а також участі у грантових конкурсах. Завдяки такій діяльності, соціально незахищеним верствам населення Слобожанської селищної територіальної громади було надано 20385 одиниць натуральної допомоги (продуктові набори, одяг, гігієнічні набори, тощо) на загальну суму 1 061,935 тис.грн., а також покращені умови надання послуг КУ «Центр надання соціальних послуг» шляхом оновлення приміщень та матеріально-технічного забезпечення закладу на загальну суму 693,193 тис.грн.
Протягом 2024 року продовжено прийом заявок у межах реалізації державної програми «Прихисток». За цей період прийнято 1227 заяв, на підставі яких нарахована компенсація 793,1 тис. грн.
У 2024 році продовжила діяти програма підтримки громадян Слобожанської селищної ради, у вигляді надання одноразової адресної грошової допомоги на лікування, на поховання непрацюючих родичів працездатного віку, у зв’язку зі скрутним матеріальним становищем сім’ї, у зв’язку з проведенням гемодіалізу амбулаторно, у зв’язку з загибеллю військовослужбовця в результаті військових дій під час виконання ним обов’язків військової служби по захисту Батьківщини внаслідок військової агресії РФ, придбання деревини паливної для опалення будинку у період дії воєнного стану окремим категоріям громадян та ін. Загалом за звітний період надана матеріальна грошова допомога 797 громадянам на загальну суму 3282 тис. грн.
Також продовжена підтримка фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, відповідно до якої, громадянам виплаченою компенсація в розмірі 305 тис. грн.
З метою реалізації підтримки сімей загиблих (померлих) військовослужбовців, які брали безпосередню участь у збройному конфлікті внаслідок військової агресії РФ проти України, протягом 2024 року, надавалася одноразова матеріальна допомога на часткове відшкодування витрат, понесених на встановлення надгробних пам’ятників 10 сім’ям загиблих, на загальну суму 269,4 тис.грн.
У звітному періоді, для забезпечення оплати транспортних послуг з перевезення гуманітарної допомоги для населення громади з селищного бюджету використано 200 тис.грн.
Протягом 2024 року була забезпечена реалізація прав окремих категорій громадян на пільговий проїзд автомобільним та залізничним транспортом. З цією метою, з бюджету селищної ради профінансовано відшкодування втрат перевізникам у розмірі 1 897,5 тис.грн.
Значна увага при виконанні повноважень у соціальній сфері, приділяється забезпеченню захисту прав, свобод і законних інтересів дітей громади. Так, на обліку служби у справах дітей Слобожанської селищної ради перебуває 74 дітей, з яких 21 – взято на облік у 2024 році. Протягом звітного періоду Службою у справах дітей розглянуть 928 питань щодо захисту законних прав та інтересів дітей.
Окрім того, проводилася постійна робота щодо попередження дитячої бездоглядності та безпритульності, профілактики негативних проявів в дитячому середовищі. З цією метою проведено 12 профілактичних рейдів.
Освіта
У 2024 році, з урахуванням безпекової ситуації, заклади освіти продовжили надання освітніх послуг у онлайн форматі. Новий освітній період 2024-2025 р. розпочатий своєчасно.
На 01 січня 2025 року в Слобожанській громаді функціонують сім закладів дошкільної освіти.
З 01 вересня 2024 року в закладах дошкільної освіти налічується 477 дитина, що на 54 дитини менше у порівнянні з попереднім роком.
Освітній процес в закладах дошкільної освіти забезпечують в дистанційній формі 30 педагогічних працівників закладів дошкільної освіти, які проводять навчання 158 вихованців в дев’яти старших групах. Інші працівники закладів дошкільної освіти знаходяться в простої.
В громаді на 01 січня 2025 року функціонують дев’ять закладів загальної середньої освіти. Кількість здобувачів освіти складає 2170 чол., що на 158 чол. менше ніж у 2023 році.
Педагогічні працівники та учні беруть активну участь та здобувають високі результати у міжнародних, всеукраїнських, обласних, районних конкурсах, олімпіадах тощо.
З метою збереження фонду будівель освітньої мережі громади, підготовки до опалювального сезону 2024-2025 років, була проведена реконструкція системи теплопостачання та супутніх об’єктів КЗ «Шелудьківський ліцей» на загальну суму 7 061,4 тис. грн.
Також протягом року завершилися два проєкти в рамках співпраці з ЄС (виконавець: Управління ООН з обслуговування проєктів ЮНОПС) та Фонду Фінська церковна допомога в Україні (Finn Church Aid Fund), завдяки яким вдалося відновити пошкоджені у результаті ракетного удару елементи будівлі закладу (частина вікон, дверей, частина фасаду), а також реконструювати підвальні приміщення закладу під найпростіше укриття, оновити матеріально-технічну базу забезпечення цього укриття, а також облаштувати 2 кабінети для психолога та логопеда. Загальна вартість цих проєктів склала 9 500 тис. грн
Для належного технічного забезпечення освітнього процесу, у 2024 році продовжена робота по оновленню комп’ютерної та мультимедійної техніки закладів освіти територіальної громади, за рахунок коштів селищного бюджету та коштів міжнародних організацій. На цей напрямок з селищного бюджету виділено 926,6 тис. грн. Окрім того, в рамках проєкту «Цифрові школи» отримано мережеве обладнання на загальну суму 126,2 тис. грн.
З метою забезпечення рівного доступу до освітніх послуг, у співпраці з Представництвом Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) та БО «Фундація Олени Зеленської», особлива увага приділялася створенню умов для можливості якісного навчання учнів соціально-вразливих категорій. З цією метою, учнів зазначених категорій було забезпечено 309 одиницями комп’ютерної техніки для участі у онлайн-освітньому процесі. Загальна вартість цієї техніки становить 3403,1 тис. грн.
У 2024 році проводилася робота щодо створення умов для надання освітніх послуг учням з особливими освітніми потребами та оснащення класів спеціалізованими засобами для корекції психофізичного розвитку. Для цієї мети за рахунок коштів селищного бюджету, коштів субвенції з державного бюджету та коштів Представництва Міжнародної організації з міграції проведено оснащення закладів освіти спеціалізованим обладнанням та інвентарем на загальну суму 974,768 тис. грн.
Культура та спорт
З метою емоційної та культурної підтримки, сприяння розвитку фізичної активності мешканців, збереження національної культурної ідентичності, створення умов для комунікації та спільнотоутворення мешканців громади, протягом 2024 року Слобожанська селищна рада проводила значну роботу з організації надання послуг та залучення мешканців до культурних та спортивних заходів у різних форматах проведення, з урахуванням безпекової ситуації.
Протягом 2024 року, на базі Слобожанського Центру фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» продовжили діяти 11 спортивно-оздоровчих груп різних напрямків фізичного розвитку (загальна фізична підготовка, тхеквон-до, гребля, легка атлетика, карате, футбол, баскетбол, волейбол, гімнастика, скандинавська хода, теніс, шахи та шашки), до яких залучено 360 мешканців. За звітний період проведено 57 фізкультурно-оздоровчих заходів, в яких взяли участь понад 1312 осіб.
Окрім того, з метою залучення різних груп населення до систематичних тренувань, у 2024 році продовжувалася реалізація проєкту «Активні парки – локації здорової України», в рамках якого проведено 66 фізкультурно-оздоровчих заходів, в яких взяли участь 719 осіб.
У 2024 році також, продовжили працювати в різних форматах 42 клубних формування, які відвідують 625 учасників, а також 4 класи КЗ «Слобожанська школа мистецтв», яку відвідують 144 учні.
Закладами культури, протягом звітного періоду, проведено 1119 культурних заходів, з яких 622 відбулися в клубних закладах, 497 – на базі бібліотек. У зазначених заходах взяли участь 40,4 тис. відвідувачів.
Протягом 2024 року художні колективи і солісти Слобожанської селищної територіальної громади взяли участь в 60 міжнародних та всеукраїнських мистецьких конкурсах, за результатами яких отримали 201 нагороду першості, з яких – 42 Гран-прі.
З метою залучення більшої кількості мешканців громади до активного соціокультурного життя громади, в 2024 році на базі КЗ «Слобожанська публічна бібліотека» були започатковані проєкти з розвитку цифрової грамотності та підвищення рівня володіння українською мовою. Окрім того, створені умови для розвитку творчих здібностей дітей та молоді с. Шелудьківка, шляхом започаткування роботи студії сучасної хореографії та театральної студії на базі КЗ «Шелудьківський будинок культури»
У 2024 році проведено капітальний ремонт покрівлі спортивної зали та переходу КЗ «Лиманський сільський будинок культури», аварійно-відновлювальні роботи системи водопроводу та каналізації КЗ «Шелудьківський будинок культури» та встановлення блисковкозахисту для будівлі КЗ «Слобожанська школа мистецтв» на загальну суму 1820,8 тис. грн., що дозволило створити умови для забезпечення належних та безпечних умов перебування відвідувачів в закладах культури, а також збереження матеріально-технічної бази таких закладів.
Завдяки активній участі молоді нашої громади, а також участі у грантових проєктах та співпраці з громадськими організаціями, у 2024 році було відкрито молодіжний простір «Shel Step» в с. Шелудьківка та розпочаті роботи по створенню молодіжного простору в с. Геніївка. Окрім того, завдяки грантовій діяльності була забезпечена діяльність Освітньо-молодіжного простору «Крок», завдяки чому проведено 292 заходи на загальну суму 893,4 тис. грн.
За звітний період, загалом за напрямком молодіжної програми проведено 487 заходів, в яких взяли участь 5396 осіб.
Житлово-комунальне господарство
В умовах військової агресії рф проти України, а також інфраструктурною залежністю систем життєзабезпечення від Зміївської ТЕС ПАТ «Центренерго», особливо важливим є напрямок житлово-комунального господарства.
Протягом 2024 року було забезпечено належне функціонування об’єктів житлово – комунального господарства та забезпечено стабільне надання житлово-комунальних послуг населенню громади.
Основна увага була приділена створенню нової системи теплозабезпечення с-ща Слобожанське. Так, з цієї метою з селищного бюджету було використано 3424, 7 тис.грн. на проєктування нового будівництва двох газових котелен. За сприяння Харківської ОВА, на виконання робіт по будівництву котелен виділені кошти з Резервного фонду державного бюджету України у сумі 114 468,2 тис. грн.
Також, з метою підтримки стабільного забезпечення мешканців с. Лиман послугою централізованого водопостачання, надано субвенцію Зміївській міській раді на придбання двох насосних агрегатів на загальну суму 147,8 тис.грн.
Враховуючи фінансові складнощі функціонування комунальних підприємств в умовах військового стану, з метою збереження спроможності отримання життєво-необхідних послуг мешканцями громади, протягом 2024 року надано 2 104,3 тис. грн. безповоротної фінансової допомоги, в тому числі:
- 1940,4 тис.грн. КП «Донець» на погашення заборгованості по оплаті електричної енергії та заробітній платі, а також корегування проєктно-кошторисної документації на реконструкцію водопроводу
- 164 тис.грн. КП «Комунальник» на придбання матеріалів для обслуговування житлових будинків та підготовки до опалювального сезону
Значну увагу у 2024 приділено посиленню матеріально-технічної спроможності комунальних підприємств громади для забезпечення можливості виконання поставлених завдань та реагування на надзвичайні події техногенного та природного характеру. Так, поряд з поповненням матеріально – технічної бази підприємств за рахунок міжнародної технічної допомоги, за рахунок коштів селищного бюджету придбано 3 одиниці комунальної техніки, 1 з яких на умовах співфінансування. Для цієї мети з селищного бюджету використано 11 390 тис. грн.
З метою підготовки житлового фонду громади до опалювального періоду та підтримки належного стану житлового фонду громади, з селищного бюджету на умовах повного та часткового співфінансування було виконано роботи з капітального ремонту покрівель 4-х багатоквартирних будинків на загальну суму 4551,4 тис.грн.
Також, продовжена послідовна підготовка об’єктів комунальної власності до опалювального періоду 2024-2025 років, з цією метою за рахунок коштів селищного бюджету виконані енергозберігаючі заходи (заміна віконних блоків) громадської будівлі на суму 698,2 тис.грн.
Протягом звітного періоду, з метою створення належних умов проживання мешканців в населених пунктах громади, значна увага приділялася організації благоустрою населених пунктів, в тому числі поточного утримання об’єктів дорожнього господарства, об’єктів вуличного освітлення та зелених насаджень. На даний напрямок з селищного бюджету виділено майже 20 305,7 тис.грн., в тому числі 1 000 тис.грн. надана субвенція Службі відновлення та розвитку інфраструктури у Харківській області на співфінансування експлуатаційного утримання автомобільної дороги Р-78 в межах с. Лиман та селища Слобожанське.
Окрему увагу було приділено належному вшануванню пам’яті загиблих (померлих) військовослужбовців, які брали безпосередню участь у збройному конфлікті внаслідок військової агресії РФ проти України, з цією метою виділено 2 801,4 тис.грн. на благоустрій території кладовища с-ща Слобожанське з влаштуванням Меморіальної алеї пам’яті захисників України.
У звітному періоду продовжувала діяти державна програма «єВідновлення». Для забезпечення доступу мешканців громади до цієї програми, організовано роботу комісії з питань компенсації за пошкоджені та/або знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, спричинених збройною агресією РФ проти України. За результатами роботи, протягом 2024 року комісією розглянуто 48 заяв про пошкоджене майно, 39 з яких затверджені для відшкодування по програмі «єВідновлення», на загальну суму майже 1399,5 тис. грн., а також 23 заяви про знищене майно, 20 з яких затверджені на суму 22 828,5 тис.грн.
Медицина
Медична галузь громади протягом 2024 року стабільно забезпечувала надання мешканцям медичних послуг.
У другій половині 2024 року проведена робота щодо організації надання послуг первинної ланки медицини на базі КНП «Слобожанська лікарня», за результатами якої з початку 2025 року мешканці громади матимуть змогу отримати в одному закладі послуги первинної та вторинної ланки медицини.
В 2024 році КНП «Слобожанська лікарня» було укладено 7 пакетів медичних послуг за програмою медичних гарантій НСЗУ, 1 з яких укладено вперше завдяки створеним умовам за результатами реалізації проєкту конкурсу мініпроєктів «Ефективна медицина в громаді».
Протягом звітного періоду була завершена реконструкція системи теплопостачання будівель КНП «Слобожанська лікарня» з використанням модульних котелен, отриманих у 2023 році від представництва ООН Дитячий фонд UNISEF в Україні. Для цієї мети у 2024 року з селищного бюджету на проведення робіт з реконструкції, а також створення місця для зберігання паливної деревини та вугілля виділено 3874,2 тис.грн.
З метою створення безпечних умов перебування пацієнтів в медичному закладі КНП «Слобожанська лікарня» проведено проєктування та будівництво швидкоспоруджуваної захисної споруди цивільного захисту модульного типу. Загальна сума витрат на цю мету склала 5 457 тис. грн.
Одним з найвагоміших проєктів, реалізованих у 2024 році стало оновлення кабінету рентгенологічного дослідження, що стане запорукою ефективного та своєчасного діагностування захворювань та стабільної роботи обох ланок медицини КНП «Слобожанська лікарня». Загальна вартість проєкту склала 6 895,9 тис. грн.
У 2024 році нам вдалося створити підґрунтя для продовження виконання основних завдань щодо налагодження спільної роботи задля збільшення рівня стійкості громади та можливості реагування на надзвичайні події, підтримки Сил оборони України, розбудова партнерських зв’язків, а також пошуку нових можливостей для розвитку громади.
Вірю в те, що спільними зусиллями можливо досягти значних результатів!
Продовжуємо працювати задля Перемоги!