Чи може ФОП – платник єдиного податку третьої групи протягом поточного року перейти на четверту групу
Згідно з частинами першою та третьою ст. 8 прим. 1 Закону України від 19 червня 2003 року № 973-IV «Про фермерське господарство» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 973) сімейне фермерське господарство без статусу юридичної особи організовується фізичною особою самостійно або спільно з членами її сім’ї на підставі договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства.
Після укладання (складання) договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства голова сімейного фермерського господарства має зареєструватися як фізична особа – підприємець (далі – ФОП) або зареєструвати зміни до відомостей про ФОП в порядку, встановленому Законом України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 755).
Пунктом 21 прим. 1 частини четвертої ст. 9 Закону № 755 встановлено, що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр) містяться, зокрема, відомості щодо створення ФОП сімейного фермерського господарства.
Главою 1 розд. XIV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) встановлюються правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку.
Відповідно до п.п. «б» п.п. 4 п. 291.4 ст. 291 ПКУ до платників єдиного податку четвертої групи (сільськогосподарські товаровиробники), належать ФОП, які провадять діяльність виключно в межах фермерського господарства, зареєстрованого відповідно до Закону № 973, за умови виконання сукупності таких вимог:
здійснюють виключно вирощування, відгодовування сільськогосподарської продукції, збирання, вилов, переробку такої власновирощеної або відгодованої продукції та її продаж;
провадять господарську діяльність (крім постачання) за місцем податкової адреси;
не використовують працю найманих осіб;
членами фермерського господарства такої фізичної особи є лише члени її сім’ї у визначенні частини другої ст. 3 Сімейного кодексу України від 10 січня 2002 року № 2947-ІІІ зі змінами та доповненнями;
площа сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду у власності та/або користуванні членів фермерського господарства становить не менше двох гектарів, але не більше 20 гектарів.
Отже, ФОП – платник єдиного податку третьої групи щодо якого в Єдиному державному реєстрі містяться відомості про створення ним сімейного фермерського господарства, які надійшли від державного реєстратора до органу ДПС, має право протягом поточного року перейти на четверту групу платників єдиного податку за умови дотримання вимог п.п. «б» п.п. 4 п. 291.4 ст. 291 ПКУ.
Слід зазначити, що питання реєстрації та внесення до Єдиного державного реєстру відомостей про створення ФОП сімейного фермерського господарства знаходиться в правовому полі Міністерства юстиції України.
до уваги громадян, місце проживання яких зареєстроване у
м. Слобожанське
У Слобожанському Палаці культури буде відбуватися видача талонів на отримання гуманітарної допомоги сім’ям у складі яких є людина похилого віку 60+ (при умові, що родина не отримувала гуманітарну допомогу у лютому 2026 року)
Під час зустрічі було обговорено питання критичного стану доріг на території Слобожанської міської територіальної громади, доріг які знаходяться на балансі Служби відновлення. Обговорили також стан та перспективи фінансування відновлювальних робіт та можливості співфінасування робіт з боку громади.
Мета зустрічі проговорити та знайти шляхи, можливості утримання та розвитку медичної галузі нашої громади в рамках реформи медицини, що триває в Україні.
Медичні заклади фінансуються в рамках угод які заклади заключили з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Простіше кажучи – фінансування залежить від кількості охоплених напрямків надання медичних послуг, кількості підписаних декларацій з мешканцями громади та кількості звернень та наданих послуг за період часу (що напряму залежить від якості надання послуг).
На пленарному засіданні депутати розглянули 17 питань порядку денного, що охопили фінансову, соціальну, інфраструктурну та земельну сфери життя громади.
Серед ключових рішень – внесення змін до бюджету громади на 2026 рік, які включають в себе:
Громадська організація «Інша Жінка» у співпраці з Garage48 та за підтримки Естонського центру міжнародного розвитку (ESTDEV) оголошує набір на другу хвилю програми для українських жінок-підприємиць «Tech driven Growth».
КОМПОСТУЙ СЬОГОДНІ – ОТРИМАЙ ЧИСТЕ ДОВКІЛЛЯ ЗАВТРА!
2025–2033: РОКИ ВІДПОВІДАЛЬНОГО ГОСПОДАРЮВАННЯ!
Шановні мешканці громади!
Запрошуємо вас долучитися до впровадження системи компостування органічних відходів на присадибних, дачних та садових земельних ділянках. Це простий крок, який дає великі результати для вашої родини, ґрунту та всієї громади.
Компостування - це природний процес перетворення органічних відходів (листя, скошеної трави, харчових залишків, гілля) на цінне органічне добриво - компост.