28953752 1496239830487210 281957769410524383 o

20.03.2018 р. пройшло чергове засідання виконавчого комітету Комсомольської селищної ради, де розглядались різноманітні питання життєдіяльності громади. Питання розглядались та обговорювались ретельно, для уникнення спірних моментів та суперечливих ситуацій. Не кожен пункт порядку денного було доведено до позитивного висновку виконкому.

На цьому виконкомі було розглянуто два не дуже звичайних питання для місцевого виконкому на них потрібно зупинитись та розповісти. Зміївська ТЕС ПАТ «Центренерго» звернулись до Комсомольської селищної ради з питаннями:

1. Про погодження заяви про наміри «Роботи з технічного переоснащення систем подачі, приготування та спалювання вугілля марки «А» та «П» з переведенням котлоагрегатів ст. №1, 6 Зміївської ТЕС ПАТ «Центренерго» на використання вугілля марки «Г» та «ДГ».

2. Про погодження інвестиційної програми Зміївської ТЕС ПАТ «Центренерго» у сфері теплопостачання на 2018 рік.

Робота Зміївської ТЕС невідривно пов’язано з питанням життєдіяльності, нашої громади та нашої інфраструктури. Тому, модернізація, ремонти, переобладнання основного обладнання, а тим більш інфраструктури обслуговування населення це дуже важливо та дуже приємно. Але в даному випадку у членів виконкому виникли питання. Комсомольська селищна рада отримала листа від ПАТ «Центренерго», яке посилається на Закон України від 13 квітня 2017 року № 2019-VІІІ «Про ринок електричної енергії в Україні» та можливе відключення генерації (тобто і Зміївській ТЕС) з подальшим припиненням теплопостачання споживачів Слобожанського в осінньо-зимовий період.

Держава витрачає сотні мільйонів гривень на переоснащення Зміївської ТЕС для переведення енергоблоків на вугілля групи «Г» та декларує плани закупівлі палива цієї групи за межами України! Після цього ще створює умов при котрих ми з Вами повинні винаходити джерела, гроші, можливості для альтернативного опалення своїх домівок!? Не зовсім зрозуміло логіку та наміри. Зі слів заступника головного інженера Зміївській ТЕС Палія Генадія Васильовича, переоснащення додаткових блоків на одну марку палива, в нашому випадку (коли попередньо було зроблено реконструкцію двох блоків) необхідно для забезпечення сталої та надійної роботи підприємства в цілому.

Виконком погодив заяву на наміри Зміївської ТЕС з надією на забезпечення постійної робот реконструйованого обладнання та забезпечення роботою дуже велику армію спеціалістів-енергетиків нашої громади.З приводу питання опалення Слобожанського, як вже писали раніше, шукаємо відповіді та вихід з ситуації.