DPS inf

Відповідно до п.п. 240.1.2 п. 240.1 ст. 240 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платниками екологічного податку є суб’єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, обласні, Київська міська державні адміністрації до 01 грудня року, що передує звітному, подають до контролюючих органів переліки підприємств, установ, організацій, фізичних осіб – підприємців, яким в установленому порядку видано дозволи на викиди, спеціальне водокористування та розміщення відходів, а також направляють інформацію про внесення змін до переліку до 30 числа місяця, що настає за кварталом, у якому такі зміни відбулися (п. 250.3 ст. 250 ПКУ).

Об’єктом та базою оподаткування екологічним податком, зокрема є обсяги та види забруднюючих речовин, які скидаються безпосередньо у водні об’єкти (п.п. 242.1.2 п. 242.1 ст. 242 ПКУ).

Суми екологічного податку, який справляється за скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти, обчислюються платниками самостійно щокварталу виходячи з фактичних обсягів скидів, ставок податку та коригуючих коефіцієнтів за формулою наведеною у п. 249.5 ст. 249 ПКУ.

Статтею 245 ПКУ встановлені ставки податку за скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти.

Крім того, абзацом дев’ятим п. 4 розд. XIX «Прикінцеві положення» ПКУ передбачено, що Кабінет Міністрів України щорічно до 01 червня у разі необхідності вносить до Верховної Ради України проект закону про внесення змін до ПКУ щодо ставок оподаткування, визначених в абсолютних значеннях, з урахуванням індексів споживчих цін, індексів цін виробників промислової продукції, зокрема з екологічного податку.

Слід зазначити, що контролюючі органи залучають за попереднім погодженням працівників, зокрема центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, для перевірки правильності визначення платниками податку фактичних обсягів скидів (п. 250.12 ст. 250 ПКУ).

LXXX сесія Слобожанської міської ради VIII скликання

Рішення сесії

від "22" січня 2026 року

Детальніше...

Паспорти бюджетних програм місцевого бюджету від 26 січня 2026 року

Паспорти бюджетних програм

Детальніше...

Щодо розробки Статуту Слобожанської міської територіальної громади

Facebook post   16

У зв’язку із початком розробки Статуту Слобожанської міської територіальної громади, який буде основним локальним нормативно-правовим актом громади й відображатиме спільні цінності та інтереси громади та встановлюватиме форми участі жителів у розв’язуванні питань місцевого значення, Слобожанська міська рада оголошує про формування складу робочої групи з розробки Статуту.

Детальніше...

Протокол № 80 засідання LХXX сесії Слобожанської міської ради VIII скликання Чугуївського району Харківської області

протоколи сесій

Детальніше...

Засідання LXXX сесії Слобожанської міської ради VIII скликання 22.01.2026 року

Спільне засідання постійних депутатських комісій Слобожанської міської ради від 22.01.2026 року

Відомість голосування голови та депутатів міської ради на засіданні LXXX cесії Слобожанської міської ради VIII скликання від 22 січня 2026 року

Відомості голосування

від "22" січня 2026 року

Детальніше...

Увага Повідомлення для учасників дорожнього руху

За інформацією ВП «Ізюмська дистанція колії» регіональної філії «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця» внаслідок збройної агресії російської федерації та незабезпечення ПАТ «Центренерго» електроживленням пристроїв сигналізації, централізації, блокування (СЦБ), залізничний переїзд 7 км + 758 м (8 км ПК перегону Шебелинка – Лиман Південний переведено до нерегульованого переїзду.
На переїзді встановлено оголошення з текстом: «Увага! На переїзді відсутні пристрої переїзної сигналізації. Можливість безпечного проїзду (проходу) визначається водієм транспортного засобу (пішоходом)».
Детальніше...

Щодо проблематики торгівлі людьми та експлуатації дітей

Додаток до листа  3

За інформацією Адміністрації Державної прикордонної служби України, основною формою прояву торгівлі людьми у 2025 році залишалось залучення жінок до сексуальної експлуатації, переважно на території країн-членів ЄС.

Детальніше...

Привітання до Дня Соборності України!

День соборності 2026