title

 

Ось і пролунав шкільний дзвінок і для тисяч дітей розпочався черговий, а для декого – перший, навчальний рік.

Передбачливі батьки готувались до нього завчасно, прискіпливо вибираючи для дитини шкільний одяг, взуття, спортивну форму, шкільне приладдя.

Але не менш важливим є стан здоров’я дитини, адже з початком навчального року суттєво змінюється її режим дня, збільшуються статичні (вимушене тривале сидяче положення під час уроків та відсутність денного сну, під час якого опорно-руховий апарат розслаблявся та відпочивав),зорові та розумові навантаження. Крім того, будь-який колектив, особливо дитячий, – це підвищений ризик розповсюдження інфекційних захворювань і добре відомих, але недооцінених сьогодні, паразитарних хвороб, таких як педикульоз чи короста (чесотка).

З проблемою педикульозу стикається багато сімей із дітьми. Найчастіше – коли діти повертаються додому після перебування в іншому колективі (після відпочинку, спортивних змагань, подорожей) і соціальний статус та ставлення дитини до чистоти не мають для вошей ніякого значення.

Першими симптомами завошивленості є свербіж шкіри в місці укусу, дрібні сірувато-блакитні плями на шкірі, розчухи, наявність гнид у волоссі. Це й само по собі є досить неприємним станом, але, крім того, воші можуть переносити збудників небезпечних інфекційних захворювань: різноманітних лихоманок та висипного тифу. Від моменту зараження до перших ознак хвороби може пройти декілька тижнів.

Воші живуть на шкірі голови та харчуються кров'ю господаря, а яйця (гниди) приклеюють до волосся. Одна воша здатна відкласти до 12-ти гнид на добу, а на голові однієї людини може жити до 200 вошей.

Лікування педикульозу потребує комплексного підходу, щоб знищити не тільки дорослих особин, а й гнид. В аптеках сьогодні доступний широкий асортимент протипедикульозних засобів, але краще спочатку звернутися до лікаря, оскільки деякі препарати досить токсичні і можуть нанести значну шкоду здоров’ю дитини. При використанні будь-яких препаратів від вошей слід максимально точно дотримуватися інструкції та пам'ятати, що частина гнид, як правило, виживає, тому важливо видалити їх механічно, для чого переважно використовуються спеціальні гребені.

Основними заходами профілактики педикульозу є недопущення передачі особистих гребінців іншим особам та недопущення використання чужих особистих речей, банних приналежностей і постільної білизни. Бажано регулярно оглядати волосся всіх членів сім'ї на предмет наявності вошей, це дозволить виявити педикульоз на ранній стадії і уникнути зараження інших.

Огляд на педикульоз повинен бути складовою частиною будь-якого профілактичного медичного огляду, в тому числі й медичного огляду дитини перед початком навчального року.

 

Управління Чугуївcького району

Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області

14 квітня поблизу села Мартове Чугуївського району 64-річний чоловік підірвався на міні.


За попередніми даними, під час риболовлі чоловік наступив на протипіхотну міну та підірвався. Зі множинними уламковими пораненнями правої ноги в тяжкому стані бригадою екстреної медичної допомоги його шпиталізували.

Рішенням місцевої комісії з питань техногенно - екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Слобожанської селищної ради (протокол №1 від 15.03.2024 року) прийнято рішення заборонити відвідування населенням місць масового відпочинку на водних об'єктах Слобожанської селищної територіальної громади протягом купального сезону 2024 року через воєнний стан  у зв’язку із можливою наявністю вибухонебезпечних предметів на пляжах та/або на дні акваторії відповідних водних об’єктів.

Не нехтуйте забороною! Небезпека може бути на кожному кроці! Бережіть себе та своїх близьких!

Оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля та Звіт з оцінки впливу на довкілля

Title

ОГОЛОШЕННЯ
про початок громадського обговорення звіту
з оцінки впливу на довкілля

Повідомляємо про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності, зазначеної у пункті 1 цього оголошення, з метою виявлення, збирання та врахування зауважень і пропозицій громадськості до планованої діяльності.

Детальніше...

Обережно дифтерія!

Title

Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання, що характеризується головним чином, ураженням ротової частини глотки та дихальних шляхів, рідше – шкіри. Також, при інфікуванні можуть розвиватися фібринозне запалення в місці проникнення збудника, явища загальної інтоксикації й токсичне ураження серця, судинної та нервової систем, нирок.

Детальніше...

Інформація щодо наявності лікарських засобів станом на 22.04.2024

Medical

Детальніше...

Інформація щодо Урядової грантової програми для розвитку тепличного господарства та садівництва

Інформ лист гранти теплиці ОДА 2024 min

Детальніше...

Інформування про Національну стратегію сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021-2026 роки та необхідністю ознайомитися з нею

post 6

Указом Президента України від 27 вересня 2021 року № 487/2021 затверджено Національну стратегію сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021-2026 роки.

Детальніше...

Що таке «участь громадськості», «залучення громадськості», рівні та навіщо це потрібно?

post 1

Інтегруючи різні підходи та трактування, поняття «громадська участь» можна визначити як систему дій, методів, інструментів та механізмів (об’єднаних логікою відповідного алгоритму) участі громадян у визначенні та вирішенні їхніх проблем та адвокації інтересів у громаді.

Детальніше...

Програма екстреної підтримки засобів до існування

logo

Представництво «Естонської ради у справах біженців» в Україні розпочинає реалізацію «Програми екстреної підтримки засобів до існування». Мета програми: надання доступу до засобів для існування вразливим домогосподарствам, що постраждали внаслідок збройного конфлікту, створення нових джерел доходу та підтримка людей у досягненні прожиткового мінімуму.

Детальніше...

Можливість отримати дров'яну піч з димоходом

Ogoloshenja

ОГОЛОШЕННЯ

для мешканців, які проживають у приватному секторі сел. Слобожанське та в складі зареєстрованих є інваліди І-ІІ групи чи інваліди ІІІ групи, яким понад 60 років.

Детальніше...

Відбулася зустріч команди «U-LEAD з Європою» з представниками Слобожанської та Донецької селищних рад

01

18 квітня 2024 року відбулася зустріч команди «U-LEAD з Європою» з представниками Слобожанської та Донецької селищних рад. В рамках зустрічі обговорювалися питання щодо результатів та можливості подальшої співпраці територіальних громад з U-LEAD.

Детальніше...