Зміївська міськміжрайонна філія ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України» надає рекомендації про запобігання подальшого занесення та розповсюдження на території Зміївського району випадків коронавірусної хвороби.

Правила для громадян.

1.Перед входом до торгової зали закладу необхідно одягнути захисну маску.

2.Обробити руки, ручку візка або кошика антисептиком.

3.Для скорочення часу перебування в закладі торгівлі наперед підготуйте список товарів, які необхідно придбати

4. В торговій залі та в черзі до каси дотримуйтеся відстані між відвідувачами не менше 2 метрів.

5.Якщо ви маєте симптоми респіраторного захворювання, залишайтеся вдома та зверніться телефоном за допомогою до  родичів, сусідів, знайомих, які  зможуть доставити вам необхідні товари.

6.При можливості замовте необхідні товари через інтернет, по телефону до служби доставки торгового закладу.

7.Уникайте тісного контакту з особами, які мають симптоми респіраторного захворювання.

8.Дотримуйтесь правил особистої гігієни. Часто і ретельно мийте руки з милом, обробляйте антисептичним засобом.

9.Ретельно готуйте їжу, особливо із сировини тваринного походження.

Правила для обслуговуючого персоналу:

  • працівники магазинів повинні контролювати та забезпечити відстань щонайменше метр між відвідувачами в черзі до кас і терміналів самообслуговування;
  • крім цього, вони зобов'язані забезпечити можливість використання спирто вмісних антисептиків відвідувачами, а якщо є столи самообслуговування і під час видачі меню на винос – забезпечити одноразові серветки;
  • продаж неупакованих продуктів харчування заборонено, вони повинні бути розфасовані або перебувати в упаковці виробника;
  • ті працівники, які найбільше контактують із відвідувачами, повинні бути забезпечені масками в розрахунку одна штука на три години роботи й антисептиками – один флакон 100 мл на зміну;
  • між продавцями і покупцями також повинна дотримуватися дистанція не менш ніж метр;
  • крім цього, усі працівники щодня повинні проходити температурний контроль, а його результати необхідно вносити в іменні листки кожного співробітника.
  • забезпечити санітарно-освітню роботу населення ( супермаркет АТБ, «Посад», «Полюшко») за допомогою аудіо інформації з профілактики інфікування та поширення коронавірусу.

Керівникам підприємств необхідно:

  1. Проводити роз’яснювальну роботу з персоналом щодо індивідуальних засобів профілактики та реагування на виявлення симптомів захворювання на гострі респіраторнівірусні інфекції серед працівників.
  2. Не допускати працівників, які мають ознаки респіраторних захворювань до роботи та обслуговування населення.
  3. Роздрукувати або оновити інформаційні постери з профілактики інфікування і поширення коронавірусу із заходами зниження ризику інфікування (техніка миття рук, обробка рук спиртовмісними антисептиками).
  4. Забезпечити наявність рідких миючих засобів, одноразових паперових рушників, спиртовмістних антисептичних засобів в місцях відпочинку персоналу, сфер обслуговування, закладах освіти та культури.
  5. Забезпечити наявність засобів індивідуального захисту (медична маска) для кожного працівника, який виходить на маршрут або працює в зонах контакту з розрахунку 1 маска на 3 години роботи. Для утилізації одноразових масок повинні бути передбачен і спеціальні урни.
  6. Заклади торгівлі, культури, освіти та підприємства всіх форм власності повинні бути забезпечені настінними диспенсерами з антисептиками для рук. В приміщеннях повинні проводитися регулярні провітрювання.
  7. Проводити протирання дезінфекуючим засобом столів, телефонів, клавіатур, підвіконь, дверних ручок.

Забезпечити позачергове генеральне прибирання всіх приміщень ЛПЗ, магазинів, аптек ,підприємств …..(зробити санітарний день або часи).Все проводити з використанням деззасобів. Забезпечити миття вікон.

Забезпечити при вході та виході дезінфекційний бар”єр (ганчірка змочена в дезрозчин або килимок).

Дезінфекційні засоби та антисептики повинні мати посвідчення про якість та регламент на використання. Ємності для приготування та використання дезрозчинів, маркуються. Ганчірки промаркувати (для вікон,поверхонь,полів.).

Провести розрахунки робочих розчинів:  кількість, % робочого розчину, час експозиції, кількість використаного на 1 м.кв. ( на 1 м. кв. - 100 гр. дез.розчину) .

Рекомендації щодо проведення дезінфекційних заходів, які необхідно виконувати на підприємствах:

Коронавіруси (сімействоCoronaviridae) - РНК-вірусирозміром 80-160 нм, що мають зовнішню ліпідну оболонку. За стійкістю до дезінфікуючих засобів відносяться до вірусів з низькою стійкісттю.

Механізми передачі інфекції - повітряно-крапельний, контактний, фекально-оральний. З метою профілактики та боротьби з інфекціями, викликаними коронавірусами, проводять профілактичну та осередкову (поточну і заключну) дезінфекцію. Для проведення дезінфекції застосовують дезінфікуючі засоби, зареєстровані в установленому порядку. В інструкціях по застосуванню цих засобів вказані режими для знезараження об'єктів при вірусних інфекція

Для дезінфекції можуть бути використані засоби з різних хімічних груп:
Галоїдовмісни препарати (в концентрації активного хлору в робочому розчині не менше 0,06% - «ДезТаб», «Дезанол Хлор», «Хлорантін Актів», «Дезактін», «Соліклор», «Брілліантовий міг», «Вернедор-Плюс»), киснеактивні (перекис водню озон - в концентрації не менше 3,0%), катіонні поверхнево-активні речовини (КПАВ) - ( Біодез-екстра, Велтолен, Вапусан, в концентрації в робочому розчині не менше 0,5%), третинні аміни («Бланідас 300», Бланідас Актив», «Споросепт» в концентрації в робочому розчині не менше 0,05%), полімерні похідні гуанідину (Полісепт, Демос, Біор, в концентрації в робочому розчині не менше 0,2%), спирти  (як шкірних антисептиків і дезінфікуючих засобів для обробки невеликих за площею поверхонь - ізопропіловий спирт в концентрації не менше 70% за масою, етиловий спирт в концентрації не менше 75% по масі , а також Дезофаст, Септональ, Септофан, АХД-2000, Стерилліум, Кутасепт та інші). Склад діючих речовин зазначено в Інструкціях по застосуванню.

При дезінфекції необхідно використовувати дезінфекційні засоби, які дозволені до застосування в Україні та мають чинне Свідоцтво про державну реєстрацію. Також необхідно дотримуватись методичних вказівок щодо застосування кожного окремого дезінфекційного засобу в залежності від його ефективної концентрації та експозиції (дотримання часу перебування на оброблюваній поверхні).

Заходи з дезінфекції під'їздів багатоквартирних будинків є правильними та своєчасними.

У під'їздах необхідно дезінфікувати сходові поручні, ручки вхідних дверей, поштові ящики. У під'їздах та ліфтах необхідно забезпечити вологе прибирання з використанням мийних та дезінфекційних засобів, провітрювання. Застосування дезінфекційних засобів з мийними властивостями дозволяє поєднати в одній операції миття та дезінфекцію.

Найбільшу увагу варто приділяти місцям, де відбувається найчастіший контакт рук з поверхнями, це кнопки ліфтових кабін, дверні ручки. Очищення та дезінфекцію доцільно проводити спиртовмісними дезінфекційними засобами з мінімальним терміном експозиції відповідно до методичних вказівок щодо застосування деззасобів.

При обробці дезінфекційним засобом необхідно захистити шкіру рук гумовими рукавичками, також використовують респіратор та захисні окуляри. При використанні марлевих 4-шарових масок, їх змінюють кожні 2 години, респіратори — щоденно.

Про можливість оздоровлення та відпочинку дітей Слобожанської громади віком від 7 до 18 років за рахунок бюджетних коштів у 2024 році у ДПУ «МДЦ Артек»

01

ДО УВАГИ БАТЬКІВ !

Слобожанська селищна рада інформує про можливість оздоровлення та відпочинку дітей Слобожанської громади віком від 7 до 18 років за рахунок бюджетних коштів у 2024 році у ДПУ «МДЦ Артек».

Детальніше...

ОГОЛОШЕННЯ   для мешканців, які проживають у приватному секторі сел. Слобожанське

Якщо Ви потребуєте дров’яну піч з димоходом, Ви маєте можливість її отримати безкоштовно.

В першу чергу печі будуть надаватися сім’ям у  складі яких зареєстровані особи з інвалідністю І-ІІ групи чи особи з інвалідністю ІІІ групи, яким 60+ років.

Необхідно до 26.04.2024 року надати до селищної ради (вул. Миру, 7, приймальня):

  • заяву довільної форми;
  • ксерокопію паспорту заявнику (перша сторінка та сторінка з реєстрацією), ксерокопію коду ;
  • сім’ї у складі яких зареєстровані особи з інвалідністю І-ІІ групи чи особи з інвалідністю ІІІ групи, яким 60+ років ксерокопію паспорту особи з інвалідністю (перша сторінка та сторінка з реєстрацією), ксерокопію його довідки МСЕК про групу інвалідності;
  • якщо особа ВПО - додатково ксерокопію довідки про взяття на облік ВПО.

Примітка:

- кількість печей обмежена.

З 23.04.2024 по 26.04.2024, 29.04.2024 року будуть проводитись профілактичні щеплення собак та котів проти сказу в населеному пункті: с. Шелудьківка

Title

Чугуївське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області повідомляє, що з метою профілактики сказу в домашніх тварин фахівцями Зміївської районної дільниці ветеринарної медицини Харківської обласної державної лікарні ветеринарної медицини з 23.04.2024 по 26.04.2024, 29.04.2024 року будуть проводитись профілактичні щеплення собак та котів проти сказу в населеному пункті: с. Шелудьківка.

Детальніше...

Про встановлення розмірів разової грошової виплати до Дня Незалежності України, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань”, у 2024 році

Title

З метою здійснення разової грошової виплати до Дня Незалежності України ветеранам війни, особам, на яких поширюється дія Законів України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань”, Кабінет Міністрів України Урядом прийнято постанову від 02 квітня 2024 року №369.

Детальніше...

14 квітня поблизу села Мартове Чугуївського району 64-річний чоловік підірвався на міні.


За попередніми даними, під час риболовлі чоловік наступив на протипіхотну міну та підірвався. Зі множинними уламковими пораненнями правої ноги в тяжкому стані бригадою екстреної медичної допомоги його шпиталізували.

Рішенням місцевої комісії з питань техногенно - екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Слобожанської селищної ради (протокол №1 від 15.03.2024 року) прийнято рішення заборонити відвідування населенням місць масового відпочинку на водних об'єктах Слобожанської селищної територіальної громади протягом купального сезону 2024 року через воєнний стан  у зв’язку із можливою наявністю вибухонебезпечних предметів на пляжах та/або на дні акваторії відповідних водних об’єктів.

Не нехтуйте забороною! Небезпека може бути на кожному кроці! Бережіть себе та своїх близьких!

Оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля та Звіт з оцінки впливу на довкілля

Title

ОГОЛОШЕННЯ
про початок громадського обговорення звіту
з оцінки впливу на довкілля

Повідомляємо про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності, зазначеної у пункті 1 цього оголошення, з метою виявлення, збирання та врахування зауважень і пропозицій громадськості до планованої діяльності.

Детальніше...

Обережно дифтерія!

Title

Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання, що характеризується головним чином, ураженням ротової частини глотки та дихальних шляхів, рідше – шкіри. Також, при інфікуванні можуть розвиватися фібринозне запалення в місці проникнення збудника, явища загальної інтоксикації й токсичне ураження серця, судинної та нервової систем, нирок.

Детальніше...

Інформація щодо наявності лікарських засобів станом на 22.04.2024

Medical

Детальніше...

Інформація щодо Урядової грантової програми для розвитку тепличного господарства та садівництва

Інформ лист гранти теплиці ОДА 2024 min

Детальніше...

Інформування про Національну стратегію сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021-2026 роки та необхідністю ознайомитися з нею

post 6

Указом Президента України від 27 вересня 2021 року № 487/2021 затверджено Національну стратегію сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021-2026 роки.

Детальніше...