ЗВІТ  старости Лисак Тетяни Миколаївни закріплених населених пунктів c. Шелудьківка, с. Скрипаї, с. Мохнач, с. Лісне Слобожанської селищної ради Чугуївського району Харківської області  про проведену роботу за 2022 рік

Керуючись Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламентом Слобожанської селищної ради, Положенням про старосту я, Лисак Тетяна Миколаївна - звітую про проведену роботу за 2022 рік. Старостою с. Шелудьківки, с. Скрипаїв, с. Мохнач та с. Лісне мене було затверджено рішенням Слобожанської селищної ради № 1017-У111 від 23 грудня 2021 року.

У своїй роботі я дотримувалась законодавчих актів України; виконувала повноваження, які були покладені на мене рішеннями Слобожанської селищної ради та її виконавчим комітетом, а також виконувала доручення голови Слобожанської селищної ради Діхтяра Дмитра Миколайовича.

Під час виконання своїх повноважень постійно взаємодіяла із структурними підрозділами, працівниками і посадовими особами селищної ради, її виконавчих органів та комунальних підприємств.

Виходячи з цього в умовах з воєнного стану я будувала свою роботу на принципах законності та колегіальності, з метою найефективнішого використання потенціалу органів місцевого самоврядування для соціального, економічного та культурного зростання нашої громади.

Добре розумію, які проблеми ми маємо, усіма силами намагаюся їх вирішити, однак це робота залежить не тільки від мене, а від роботи всієї селищної ради.

Відповідно рішення № 715-УІІІ Слобожанської селищної ради 21 жовтня 2021 року було утворено Шелудьківський старостинський округ. За округом у 2022 році були закріплені чотири населених пункти  з чисельністю населення с. Шелудьківка — 2225 чоловік, с. Скрипаї - 911 чоловік, с. Мохнач - 93 чоловіка, с. Лісне -68 чоловік. Відповідно загальна кількість населення на 01 січня 2023 року становить – 3297 мешканця.

Війна в Україні, яку розпочав російський агресор 24 лютого 2022 року внесла свої корективи. Тікаючи від ворожих обстрілів мешканці сусідніх міст і сіл знайшли прихисток на нашій території. Більше тисячі людей зареєструвались і проживали, як внутрішньо переміщені особи (ВПО). А наші мешканці в свою чергу виїжджали у більш безпечні місця, рятуючи своїх дітей від небезпеки.

Загальна площа земель складає - 20591,57 га. Сільськогосподарських угідь — 8642,515 га.( з них ріллі - 6433,305га). Ліси і інші лісовкриті площі -10611,28 га Площа населених пунктів – 920,6га. Інші землі складають — 344,41 га.

Структура працівників апарату, які надавали адміністративні послуги та виконували свої обов’язки у вищезазначених населених пунктах Слобожанської селищної ради у 202 році складала - 6 чоловік. Це староста, два землевпорядник, два спеціаліста 1та 2 категорії по наданні адміністративних послуг, один спеціаліст відділу мобілізаційної роботи, з питань цивільного захисту, взаємодії з правоохоронними органами та фахівець із соціальної роботи КУ Центра надання соціальних послуг, дві прибиральниці.

На території розташовані комунальні заклади Слобожанської селищної ради.

КЗ Шелудьківський ліцей імені Ю.Є.Кравцова, де навчається 247 учнів.

КЗ “Скрипаївська ЗОШ 1-111 ступенів імені М.Ф.Паська., де навчається 98 учнів. На даний час шкільні заклади, розпочинаючи з весни проводять онлайн уроки.

КЗ дошкільної освіти (садок-ясла) “Веселка” с. Шелудьківка з кількістю 104 місця. Знаходиться на простої.

КЗ Шелудьківський будинок культури з наповненістю залу на 400 чоловік.

Шелудьківська сільська бібліотека налічує 11 289 одиниці книжкового фонду.

Скрипаївська сільська бібліотека налічує 14 222 одиниці книжкового фонду.

Працює КЗОЗ Шелудьківська амбулаторія загальної практики сімейної медицини, сімейний лікар веде прийом на протязі всього робочого тижня, дві медичні сестри.

Працює КЗОЗ Скрипаївська амбулаторія загальної практики сімейної медицини, де 2 дні на тиждень працює сімейний лікар, щоденно працюють 2 медичні сестри, водій і санітарний працівник.

1. Робота з жителями населених пунктів

Відповідно до п.1.2, 1 розділу Положення про старосту, яке було затверджене ХУ111 сесією Слобожанської селищної ради У11 скликання від 21.10.2021 року № 716-У111 “Староста - особа, уповноважена Слобожанською селищною радою, діяти в інтересах жителів відповідного старостинського округу”.

Для виконання обов’язків в одному із напрямків своєї роботи з населенням визначені прийомні дні, це - вівторок та четвер. На яких я надавала усні консультації з питань землі, майна, спадщини, соціального захисту та розглядала інші питання. На письмові звернення відповідала листами в рамках своїх повноважень. А ті звернення, вирішення яких не входили до моєї компетентності, направлялися за належністю.

В умовах воєнного стану велике навантаження на старосту лягло у плані видачі гуманітарної допомоги.

Постійний моніторинг і статистика перебуваючих на території.

Організація і доставка гуманітарної допомоги із Слобожанської селищної ради до населених пунктів.

Звісно прийомними днями в таких умовах не можна обійтись.. Мешканці та ВПО звертаються щоденно і відмовити їм я не маю права, тим більше, якщо звертаються літні люди.

Тісно співпрацюю з соціальними службами селищної ради у напрямку виявлення одиноких людей та тих, що потребують опіки. Ця категорія людей стоїть на особовому контролі.

Разом із службою у справах дітей Слобожанської селищної ради у 2022 році проводили виїздні рейди по населених пунктах.

Лише завдяки спільній праці з селищним головою, депутатами, виконавчим комітетом, структурними підрозділами та відділами ради вирішуються проблемні питання, які виникають на території населених пунктів.

2. Надання публічних послуг

 У 2022 році надані адміністративні послуги:

Надані різних видів соціальні допомог, пільги та субсидії в кількості -254цю роботу виконували спеціалісти 1 категорії, працівники Центру Надання Адміністративних Послуг. Видано 1124 довідок. Зареєстровано та знято з реєстрації - 87 чоловік.

В період відсутності працівника ЦНАП в одному із населених пунктів, ведеться взаємозаміщення. В окремо визначений день спеціаліст, який працює на віддаленому робочому місці приїжджає в інший населений пункт і веде прийом громадян.

3. Діловодство

Я, як староста, здійснюю облік, ведення та зберігання погосподарських книг, яких у нас налічується 320 шт. Основних в роботі 15.

Взагалі в с. Шелудьківка та с. Скрипаї зберігаються по господарські книги з 1947 року. Це архівні відомості про наших громадян, які жили і живуть на нашій території. Дані з цих книг використовуються при оформленні спадщини.

Листування з установами та організаціями займає великого період часу.. Особисто мною за 2021 рік підготовлено та відправлено 143 листа. Збір інформації, робота з архівом та формування листів - ось на що витрачається час. Додатково слідкуємо за електронною перепискою для оперативного реагування на листи.

4.Нотаріальні дії

04 січня 2021 року рішенням виконавчого комітету Слобожанської селищної ради на старост було покладено вчинення нотаріальних дій, відповідно до ст.37 ЗУ «Про нотаріат», які включають в себе:

1) вживання заходів щодо охорони спадкового майна;

2) посвідчують заповіти (крім секретних);

3) видача дублікатів посвідчених ними документів;

4) засвідчення вірність копій (фотокопій) документів і виписок з них;

5) засвідчують справжність підпису на документах;

А у вересні 2021 року, рішенням виконавчого комітету, старост було уповноважено на посвідчення довіреностей в сільських населених пунктах на території ради.

У зв’язку з введенням воєнного стану державні реєстри не працювали тому кількість нотаріальних дій зменшена до мінімуму.

 Під час оформлення документів, пов’язаних з учиненням нотаріальних дій, запроваджене нотаріальне діловодство – це реєстри для реєстрації заповітів і довіреностей також староста веде збереження та архівування документів.

5.Напрямки роботи

 Додатково до повноважень, які виконувались мною у 2022 році належать:

На протязі року приймала участь у засіданні виконавчого комітету Слобожанської селищної ради.

Постійно була     присутня на нарадах голови Слобожанської селищної ради та засіданнях комісій.

Координувала роботу та організовувала матеріально-технічне забезпечення роботи працівників виконавчого апарату селищної ради та працівників віддаленого місця роботи.

Як матеріально-відповідальна особа стежила за збереженням майна.

На протязі року вела контроль та передавала показники по вуличному освітленню та використання електроенергії у приміщенні контори.

Проводила інформування громадян необхідними матеріалами, шляхом розміщення на дошках об’яв та на вимогу керівництва робила фотофіксацію.

Для інформування населення веду особистий телеграм-канал “КРАЄВИД”, де висвітлюю свою роботу в Шелудьківському старостинському окрузі та довожу до мешканців інформацію по Слобожанській селищній раді.

6.Благоустрій

Що стосується благоустрою населених пунктів - найбільш обширне питання. Реалізація питань з благоустрою включає в себе виконання Програм затверджених Слобожанською селищною радою, громадські роботи, організація проведення суботників і толок. А в умовах воєнного стану і невизначеності ситуації, кожен наступний день, накладає свої корективи.

 Розпочинаючи з 1 січня і на протязі 2023 року можна виділити наступні моменти роботи:

В зимовий період проводилась розчистка снігу населених пунктів.

Коли починає танути сніг розпочалася робота у боротьбі зі сміттям. На території населених пунктів розташовані сміттєві баки для чистоти та підтримання порядку. Але нашим мешканцям ще довго треба вчитися дбайливого відношення до території. Сміття може викидатись і біля баків і обабіч доріг, особливо це стосується “дороги життя”, як ми звикли називати шлях, який іде через с. Мохнач. Навесні і влітку - це одна із основних доріг по доставці вантажів, які забезпечували життєдіяльність нашої громади.

Були організовані санітарні дні по прибиранню паркових зон сіл., біля цвинтаря в с. Шелудьківка, обочини доріг комунальної власності. На яких взяли участь працівники старостату, школи, бібліотеки, почтового відділення та підприємці.

З квітня місяця і по жовтень місяць у нас організовані оплачувані громадські роботи за рахунок Слобожанської селищної ради. Працював 1 чоловік, а з вересня 2 чоловіка.

У вегетаційний період роботи по обкошуванню доріг комунальної власності проводились трактором КЗ “Комунальник”

Ліквідовано два несанкційованих сміттєзвалища.

До поминальних днів завезено на цвинтарь пісок.

До 9 травня проведений ремонт та благоустрій територій біля двох братських могил в с. Шелудьківка та с. Скрипаї. В літній період продовжено роботу і покладено плитку біля цих двох пам’ятників.

Дитячий майданчик в с. Шелудьківка було відремонтовано і пофарбовано. Фарбу було надано місцевими підприємцями.

В рамках благоустрою в центрі с. Шелудьківки було прокладено відведення дощових вод, які збиралися великою кількістю на проїжджій частині.

Відремонтовано поріг старостату в с. Шелудьківка та покладено плитку.

За чисельними зверненнями громадян на території с. Шелудьківки та с. Скрипаїв спеціалізованими бригадами проведено видалення сухостійних та фаутних дерев.

Проведено видалення дерев, які загрожували життю мешканців та дітей у парковій зоні та біля дитячих майданчиків с. Шелудьківки і с. Скрипаї.

Розпочата робота у плані засадження деревами та кущами парку с. Шелудьківки.

Проведено засадження паркової зони та скверу в с. Скрипаї деревами та кущами різних порід.

За зверненнями літніх мешканців с. Скрипаїв встановлено альтанку, яка необхідна для очікування виїзного автомобіля Укрпошти.

Проведено підсипку ям на дорогах с. Мохнач.

7.Культура

Не стоїть на заваді те, що іде війна, діти повинні отримувати увагу в любий час. Разом з Слобожанським відділом культури та Слобожанським центром надання соціальних послуг організовано привітання діток, які стоять на обліку до Дня Святого Миколая.

За ініціативи Слобожанської селищної ради від донорів кожна дитина віком до 18 років отримала рюкзак з канцелярськими принадами.

8. Проблеми і напрямки роботи

Невирішених проблемних питань на нашій території багато. Одним з найбільш наболівших є капітальний ремонт центральної дороги яка проходить через с. Шелудьківка та с. Скрипаїв. Ця дорога знаходиться на балансі Дороги Харківщини і знаходиться в край жахливому стані.

Взагалі майже всі дороги у населених пунктах потребують грейдерування та підсипки. Так, як дощове літо та осінь зробили свою недобру справу.

На даний час одним із основних напрямків роботи для старости є організація видачі та доставка гуманітарних вантажів в населені пункти.

В цей час багато громадян залишились без роботи тому проводим моніторинг категорій В цей час багато громадян залишились без роботи, які потребують гуманітарної допомоги і ставим їх на облік.

Завершуючи свій виступ я хочу подякувати Слобожанському селищному голові Діхтяр Дмитру Миколайовичу за нашу співпрацю. Депутатам різного рівня, виконавчому комітетові, відділам селищної ради та працівникам старостинського округу, всім небайдужим мешканцям, хто дає поради, хто не просто критикує, а вносить пропозиції по покращенню життя громади. Хто разом з нами підтримував людей, заспокоював, своїми ділами і словами не дав зневіритись у себе і свої сили.

І окремо хочу висловити слова подяки усім волонтерським організаціям, які цілий рік надавали гуманітарну допомогу, що вкрай необхідна була нашим мешканцям і внутрішньо переміщеним особам у такий скрутний час.

Не можу не висловити слова вдячності людям до яких я звертаюсь за допомогою і завжди знаходила підтримку. Насамперед це сільськогосподарські підприємства агрофірма імені Гагаріна, ф/г Дельта, ф/г Лисак Т.М. Підприємці, які ведуть свою роботу на території с. Шелудьківки, с. Скрипаї та с. Мохнач.

Дякую за увагу.

 

14 квітня поблизу села Мартове Чугуївського району 64-річний чоловік підірвався на міні.


За попередніми даними, під час риболовлі чоловік наступив на протипіхотну міну та підірвався. Зі множинними уламковими пораненнями правої ноги в тяжкому стані бригадою екстреної медичної допомоги його шпиталізували.

Рішенням місцевої комісії з питань техногенно - екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Слобожанської селищної ради (протокол №1 від 15.03.2024 року) прийнято рішення заборонити відвідування населенням місць масового відпочинку на водних об'єктах Слобожанської селищної територіальної громади протягом купального сезону 2024 року через воєнний стан  у зв’язку із можливою наявністю вибухонебезпечних предметів на пляжах та/або на дні акваторії відповідних водних об’єктів.

Не нехтуйте забороною! Небезпека може бути на кожному кроці! Бережіть себе та своїх близьких!

Оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля та Звіт з оцінки впливу на довкілля

Title

ОГОЛОШЕННЯ
про початок громадського обговорення звіту
з оцінки впливу на довкілля

Повідомляємо про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності, зазначеної у пункті 1 цього оголошення, з метою виявлення, збирання та врахування зауважень і пропозицій громадськості до планованої діяльності.

Детальніше...

Обережно дифтерія!

Title

Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання, що характеризується головним чином, ураженням ротової частини глотки та дихальних шляхів, рідше – шкіри. Також, при інфікуванні можуть розвиватися фібринозне запалення в місці проникнення збудника, явища загальної інтоксикації й токсичне ураження серця, судинної та нервової систем, нирок.

Детальніше...

Інформація щодо наявності лікарських засобів станом на 22.04.2024

Medical

Детальніше...

Інформація щодо Урядової грантової програми для розвитку тепличного господарства та садівництва

Інформ лист гранти теплиці ОДА 2024 min

Детальніше...

Інформування про Національну стратегію сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021-2026 роки та необхідністю ознайомитися з нею

post 6

Указом Президента України від 27 вересня 2021 року № 487/2021 затверджено Національну стратегію сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021-2026 роки.

Детальніше...

Що таке «участь громадськості», «залучення громадськості», рівні та навіщо це потрібно?

post 1

Інтегруючи різні підходи та трактування, поняття «громадська участь» можна визначити як систему дій, методів, інструментів та механізмів (об’єднаних логікою відповідного алгоритму) участі громадян у визначенні та вирішенні їхніх проблем та адвокації інтересів у громаді.

Детальніше...

Програма екстреної підтримки засобів до існування

logo

Представництво «Естонської ради у справах біженців» в Україні розпочинає реалізацію «Програми екстреної підтримки засобів до існування». Мета програми: надання доступу до засобів для існування вразливим домогосподарствам, що постраждали внаслідок збройного конфлікту, створення нових джерел доходу та підтримка людей у досягненні прожиткового мінімуму.

Детальніше...

Можливість отримати дров'яну піч з димоходом

Ogoloshenja

ОГОЛОШЕННЯ

для мешканців, які проживають у приватному секторі сел. Слобожанське та в складі зареєстрованих є інваліди І-ІІ групи чи інваліди ІІІ групи, яким понад 60 років.

Детальніше...

Відбулася зустріч команди «U-LEAD з Європою» з представниками Слобожанської та Донецької селищних рад

01

18 квітня 2024 року відбулася зустріч команди «U-LEAD з Європою» з представниками Слобожанської та Донецької селищних рад. В рамках зустрічі обговорювалися питання щодо результатів та можливості подальшої співпраці територіальних громад з U-LEAD.

Детальніше...