TitleЗа повідомленням фахівців, якщо будуть теплі дощі, то незабаром в наших лісах з’являться різноманітні гриби, за якими і розпочнуть своє полювання грибники-любителі. В 2021 році з початку сезону грибів в Україні та області уже зареєстровані випадки отруєнь грибами.

Управління Чугуївського району Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області вимушене нагадати, що поруч із їстівними ростуть і отруйні гриби, які часом вводять у оману навіть найдосвідчених грибників. Враховуючи тенденцію порушення екологічної ситуації, накопичування в грибах токсичних речовин, можливість зміни зовнішнього виду грибів та набуття отруйних властивостей, сумну статистику отруєнь, медики рекомендують взагалі не вживати дикорослі гриби в їжу.

Щоб не сталося отруєння, нагадуємо усім, не зважаючи на те, професійний ви грибник, чи початківець, декілька корисних порад:

  1. Збирайте в лісі тільки ті гриби, про які ви точно знаєте, що вони їстівні.
  2. Гриби, що ви не знаєте, які викликають сумніви, не слід вживати в їжу і пробувати на смак, тим більше в сирому вигляді.
  3. Ніколи на збирайте і не їжте такі гриби, які у підстави ніжки мають клубневидне стовщення, оточене оболонкою (як, наприклад, у блідої поганки і червоного мухомора).
  4. Коли ви збираєте гриби, особливо сироїжки, намагайтеся брати їх з цілою ніжкою, щоб не знехтувати порадою, зазначеною у попередньому пункті.
  5. Якщо ви збираєте в лісі печериці, звертайте особливу увагу на колір пластинок. Ніколи не збирайте і не їжте «печериці», що мають пластинки білого кольору. У справжніх їстівних печериць пластинки швидко рожевіють, а потім сутеніють. У смертельно отруйної блідої поганки, схожої за зовнішніми ознаками на печериці, пластинки завжди білого кольору.
  6. Ніколи не збирайте і не їжте гриби перестиглі, червиві і зіпсовані.
  7. Не збирайте гриби, навіть свідомо їстівні, у міських парках, скверах, на подвір’ях, а також уздовж автомобільних доріг і залізниць. Вони накопичують отруйні речовини і стають непридатними для їжі.
  8. Принесені додому гриби повинні бути в той же день розібрані за окремими видами і знову ретельно переглянуті. Усі сумнівні, а також перерослі, в’ялі гриби потрібно, не шкодуючи викинути.
  9. Дикорослі гриби вкрай небажане вживати дітям та особам похилого віку. Отруєння грибами мають різноманітні клінічні прояви, але у всіх випадках – це загроза для здоров’я, особливо – дитячого здоров’я. Медичних працівників найбільше насторожує те, що постійно серед тих, хто отруївся грибами, є діти, котрих урятувати вдається дуже рідко.

При перших ознаках отруєння необхідно терміново звертатися за медичною допомогою.

І на останнє, медики таки не радять вживати в їжу дикорослі гриби, шкода від них більша ніж насолода. Так звані «культурні» гриби, які вирощують в цехах та теплицях, гарна і безпечна для здоров’я альтернатива дикорослим грибам.

Бережіть здоров’я своє та близьких.

 

Управління Чугуївcького району

Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області

Відомість голосування голови та депутатів селищної ради на засіданні XLVIII cесії Слобожанської селищної ради VIII скликання від 22 лютого 2024 року

від "22" лютого 2024 року

Детальніше...

📢21 лютого 2024 року відбулось засідання виконавчого комітету Слобожанської селищної ради.

02

✍️Під час засідання було розглянуто низку питань щодо забезпечення життєдіяльності громади.
Детальніше...

Рішення виконавчого комітету Слобожанської селищної ради від 21 лютого 2024 року

vikonkom

ПИТАННЯ, ВКЛЮЧЕНІ ДЛЯ РОЗГЛЯДУ НА

ЗАСІДАННІ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ

СЛОБОЖАНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

 21 лютого 2024 рік

Детальніше...

Відділ з питань правової роботи, запобігання та виявлення корупції Слобожанської селищної ради інформує:

uvaga

Нагадуємо, що 01 січня 2024 року розпочався черговий етап подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядуванняза 2023 рік.

Детальніше...

Профілактика сказу в домашніх тварин

Чугуївське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області повідомляє, що з метою профілактики сказу в домашніх тварин, фахівцями дільниць ветеринарної медицини Харківської області державної лікарні ветеринарної медицини в період з 20.02.2024 по 23.02.2024, 26.02.2024 року будуть проводитись профілактичні щеплення собак та котів проти сказу в містах та населених пунктах району:

- Чугуївська громада: м. Чугуїв- 21.02.2024, 23.02.2024, 26.02.2024;

- Зміївська громада: м. Зміїв - 20.02.2024 - 23.02.2024, 26.02.2024, с. Таранівка - 20.02.2024-23.02.2024, с. Бірки- 26.02.2024;

- Слобожанська громада:с. Геніївка, с. Скрипаї - 20.02.2024 -23.02.2024, 26.02.2024;

- Вовчанська громада: смт. Білий Колодязь- 20.02.2024 - 23.02.2024, 26.02.2024.

-Печенізька громада: с. Печеніги (вул. Зінченко, пров. М. Кулика, вул. Чурилова, пров. Чурилова) - 22.02.2024.

Просимо власників тварин забезпечити належні умови за місцем утримання тварин для проведення щеплення проти сказу.

Детальніше...

Відключення електропостачання 23.02.2024 року

Blackout

У зв‘язку з виконанням планових ремонтних робіт відбудеться відключення електропостачання за наступними адресами:

Детальніше...

До відома внутрішньо переміщених осіб Слобожанської громади

uvaga

Відділ соціального захисту населення Слобожанської селищної ради повідомляє, що Урядом 26 січня 2024 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України „Деякі питання соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб та інших вразливих категорій осіб” (далі – Постанова № 94 ) задля підтримки внутрішньо переміщених осіб, зокрема сімей, в яких є особи, які потребують продовження виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Детальніше...

Ентеровірусна інфекція: що важливо знати

Title

Ентеровірусна інфекція – це група гострих вірусних захворювань, які вражають дітей та дорослих. Характерною особливістю цих інфекцій є надмірне різноманіття клінічних форм – від безсимптомного перебігу чи незначної лихоманки до менінгоенцефаліту, міокардиту, тощо. Група ентеровірусів містить понад 100 небезпечних вірусів для людини, які поширені повсюдно.

Детальніше...

Відключення електропостачання 21.02.2024 - 22.02.2024 року

Blackout

У зв‘язку з виконанням планових ремонтних робіт відбудеться відключення електропостачання за наступними адресами:

Детальніше...

Відключення електропостачання 19.02.2024 року

Blackout

У зв‘язку з виконанням планових ремонтних робіт відбудеться відключення електропостачання за наступними адресами:

Детальніше...