OHOHTA

        Відділ мобілізаційної роботи з питань цивільного захисту, взаємодії з правоохоронними органами Слобожанської селищної ради, попереджає про те що на території Харківської області встановлено 5 клас пожежної небезпеки  в зв’язку з чим забороняється відвідування хвойних лісів і в’їзд до лісів транспортних засобів, проведення полювання.

        

         Щоб запобігти пожежі, дотримуйтесь таких рекомендацій:

         - забороняється випалювання стерні, бур’янів, смітників на територіях, що примикають до лісових масивів та категорично забороняється проводити сільськогосподарські пали у пожежонебезпечний період;   

         - не кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, крім місць, що обладнанні для цієї мети;

         - не залишати сміття в лісі, аби запобігти самозайманню;

         - не запалюйте вогонь у мангалі чи барбекю біля сухої трави, або гілок;

         - звертайте увагу на знаки, що забороняють доступ до зон підвищеного ризику виникнення пожеж.

                - не відвідувати хвойні насадження при 5 - му класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди.

        

         Попереджаємо також про відповідальність за порушення вимог чинного законодавства України, Верховна Рада України ухвалила 13 квітня 2020 року Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля (щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу)», який підписав Президент України.

         Закон посилює відповідальність за забруднення атмосферного повітря, знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу, порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків.

         Зокрема, закон вносить зміни до статей 77 та 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якими штраф за порушення вимог пожежної безпеки в лісах відтепер становитиме від 90 до 270 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян  і на посадових осіб - від 270 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, що призвело до виникнення лісової пожежі, каратиметься штрафом у розмірі від 270 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від 630 до 1800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Самовільне випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах тягне за собою штраф у розмірі від 180 до 360  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

         Крім того, спалювання рослинності не тільки завдає шкоди довкіллю та здоров’ю людей, а й може перерости у неконтрольоване горіння, загрожувати знищенню будівель та споруд житлового сектору, об’єктів господарювання, лісових насаджень та інше. На відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х км за годину, а у вітряну – до 30 км.

         У зв’язку з вищезазначеним, Слобожанська селищна рада звертається до громадян та землекористувачів з проханням дотримуватись правил пожежної безпеки в екосистемах, особливо із встановленим  5 – класом пожежної небезпеки, не провокувати таким чином виникнення пожеж, котрі можуть завдати чимало шкоди людям та довкіллю.

Інформація для підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, які здійснюють свою діяльність у сфері благоустрою

uvaga

Розпорядженням Кабінету міністрів України від 7 червня 2024 року " 510-р "Деякі заходи щодо стабілізацї роботи об'єднаної енергетичної системи України", у зв'язку з надзвичайною ситуацією в енергетичній системі, спричиненою збройною агресією Російської Федерації проти України, передбачено ряд заходів, необхідних для стабілізації енергетичної системи України.

Детальніше...

Відключення електропостачання 13.06.2024 року

Blackout

У зв‘язку з виконанням планових ремонтних робіт відбудеться відключення електропостачання за наступними адресами:

Детальніше...

АЗАРТНІ ІГРИ – ЦЕ ЛИШЕ РОЗВАГА❗️

447896501 908869727950181 483599628010358707 n

З метою запобігання ігровій залежності та формування культури відповідального ставлення до азартних ігор, Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей розробила E-брошуру на тему: «Азартні ігри – це лише розвага».

Детальніше...

Кіберполіція попереджає про часті випадки онлайн-шахрайства

thumb newsdocument 900 600 9f6d

Про основні кіберзагрози та як від них уберегтися розповів під час брифінгу начальник відділу Управління протидії кіберзлочинам Харківської області Департаменту кіберполіції НП України Руслан Сень.

Детальніше...

Інформація про розміщення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат, очікуваної вартості предмета закупівлі від 12 червня 2024 року

ZAKUPIVLYA

Інформація

про розміщення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат, очікуваної вартості предмета закупівлі

(відповідно до пункту 4-1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016р. №710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами))

Детальніше...

Профілактичні щеплення собак та котів проти сказу з 11.06.2024 по 14.06.2024, 17.06.2024 року

Title

Чугуївське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області повідомляє, що з метою профілактики сказу в домашніх тварин фахівцями Зміївської районної дільниці ветеринарної медицини Харківської обласної державної лікарні ветеринарної медицини з 11.06.2024 по 14.06.2024, 17.06.2024 року будуть проводитись профілактичні щеплення собак та котів проти сказу в населеному пункті: с. Шелудьківка, с. Геніївка.

Детальніше...

Ботулізм: рекомендації, щодо уникнення захворювання

Title

Ботулізм– це дуже небезпечне і в багатьох випадках смертельне токсико-інфекційне захворювання, яке виникає при вживанні продуктів, заражених мікробом групи клостридій. Збудником є бактерія – Clostridium botulinum. Спори клостридій у великій кількості присутні в грунті, де можуть існувати довгі роки, у кишечнику багатьох тварин, звідки з фекаліями потрапляють у грунт, а також в мулу озер і морів від риб, молюсків. Харчові продукти, забруднені цим мікробом і недостатньо оброблені, стають причиною захворювання на ботулізм.

Детальніше...

Інформація щодо наявності лікарських засобів станом на 10.06.2024

Medical

Детальніше...

Відключення електропостачання 12.06.2024

Blackout

У зв‘язку з виконанням планових ремонтних робіт відбудеться відключення електропостачання за наступними адресами:

Детальніше...

Патронат над дитиною

patronatna simya 1 1200x350 c default

Патронат над дитиною — це професійна послуга. Патронатний вихователь забирає до себе на тимчасове виховання дітей, чиї сім’ї опинилися в складних життєвих обставинах і не можуть про них дбати. А помічник вихователя допомагає доглядати цих дітей. 

Детальніше...