covid19


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА УСТАНОВА «ХАРКІВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ

 ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ»

(ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ»)

ЧУГУЇВСЬКА ФІЛІЯ

вул. Шевченко, 16, м. Чугуїв, Харківська обл., 63503, тел./факс , (057246) 4-08-87

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. код ЄДРПОУ 38496409

 

19.08.2021№1227

Голові

Слобожанської селищної громади

Дмитру ДІХТЯРУ

Щодо необхідності вакцинації

Проти COVID-19

 

COVID-19- гостра респіраторна хвороба, спричинена коронавірусом SARS-CoV-2. Передача вірусу здійснюється повітряно-краплинним шляхом. Схильні до захворювання усі категорії населення, проте найважчий перебіг відмічається у людей похилого віку та осіб, з наявними супутніми захворюваннями. Для профілактики використовується вакцина.

Вакцина — це препарат, що виготовлюється на основі ослаблених чи вбитих збудників хвороб, продуктів їх життєдіяльності або їх синтетичних аналогів. Нині застосовуються комп’ютерні методи для розробки вакцин на основі даних (банків даних) геномних послідовностей багатьох бактерій, збудників паразитарних інфекцій та вірусів.

Введення вакцини імітує хворобу, що надає змогу організму ідентифікувати збудник та «навчитись» боротись із даним збудником, виробивши специфічні антитіла. Така методика дозволяє організму підготуватись до можливої зустрічі із «справжнім» збудником та забезпечити більш легкий перебіг інфекції, у разі якщо вона виникне.

Жодна вакцина не може бути застосована без проходження усіх фаз клінічних випробувань та затвердження її компетентними органами. Результати досліджень доводять ефективність вакцини проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Існує лише невелика ймовірність несприятливих реакцій після імунізації, оскільки сприйнятливість організму до окремих речових суворо індивідувальна.

Проте не варто через це уникати вакцинації, адже саме вакцина є дієвим способом профілактики інфекційних захворювань. Завдяки масштабним кампаніям з вакцинації вдалося мінімізувати ризик захворювання на такі інфекції як кір, краснуха, дифтерія та ліквідувати таке захворювання як натуральна віспа.

Світовий досвід з вакцинації наразі доводить свою ефективність, де значно знижується рівень захворюваності та смертності.

З метою зменшення рівню розповсюдження вірусу імунітет повинен бути у 65-70% населення, що забезпечить мінімізацію ризику передачі вірусу. Саме такий показник дозволить повернутись до звичного ритму життя без карантинних обмежень.

Ризик поширення даної інфекції дуже високий серед організованих колективів, що робить їх приорітетною групою населення для проведення вакцинації. Таким чином, вакцинація особового складу допоможе унеможливити поширення вірусу.

Та головне пам’ятати, що запобігти хворобі простіше, ніж її лікувати.

Останнім часом на території Харківської області загострилась епідемічна ситуація з COVID-19.

За липень 2021 по Зміївській та Слобожанській територіальним громадам було зареєстровано 8 випадків захворювання на СOVID-19, за серпень (з 01.08.2021 по 20.08.2021) зареєстровано 28 випадків захворювання на СOVID-19.

Вакциновано по Зміївській та Слобожанській територіальним громадам  всього 8470 осіб, з них 1 доза – 5202 осіб, 2 доза – 3268 осіб.

 

Завідувач філії Юлія АНДІБУЛОВА

Вікторія Дворниченко 33679

Заходи з нагоди 80 річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

photo 1З нагоди 80 річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні керівництво Слобожанської селищної ради разом з представниками населених пунктів вшанували квітами пам’ять тих, хто віддав життя заради визволення України та Європи.

Пам’ятаємо тих, хто боровся за Україну. Молимося за тих, хто бореться за неї знов.

Детальніше...

Небезпека лептоспірозу: шляхи зараження та профілактика

pic 28Забезпечення населення питною водою гарантованої якості залишається актуальним завданням у будь-яку пору року. Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області з метою підвищення обізнаності серед населення та на виконання рішення позачергового засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Харківської області від 16.01.2025, нагадує, що невідповідність питної води гігієнічним вимогам разом з іншими чинниками може виявитись причиною підвищення захворюваності серед населення на інфекційні захворювання, зокрема на лептоспіроз. Тим більше, що випадки захворювання вже зареєстровані протягом 2025 року на Львівщині та Полтавщині.

Детальніше...

Програма «Дружина ветерана»

 Facebook post   10

Відділ соціального захисту населення Слобожанської селищної ради повідомляє, що за підтримки Міністерства у справах ветеранів України запроваджена онлайн програма «Дружина ветерана», яка  спрямована на зміцнення стійкості сімей ветеранів, особливу увагу приділено ролі партнерок/дружин у процесі реінтеграції військових до мирного життя.

Посилання на онлайн програму « Дружина ветерана» :

https://www.kspa-ngo.com/platform/veteran-wife

День пам’яті та примирення! День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні!

495319762 1106666634835329 5422120125831317645 n

Слобожанська селищна рада продовжує роботу по пошуку організацій, які можуть підтримати цивільне населення під час воєнного стану в Україні

20250508 082109

У квітні 2025 року Слобожанська селищна рада домовилася з Благодійною організацією «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД „ҐЛОБАЛ ЕМПАВЕРМЕНТ МІШН ЮА“» про доставку гуманітарної допомоги жителям громади, які найбільше потребують такої допомоги.

Детальніше...

ПАМЯТКА по використанню пестицидів в населених пунктах та дотримання санітарних правил під час застосування пестицидів

pic 26

Згідно Державних санітарних правил транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві ДСП 8.8.1, 2.001-98 - вказано про додержання санітарних правил під час застосування пестицидів при обробці індивідуальних садів і городів в межах населеного пункту в пунктах:

1.9. Використання пестицидів в окремих галузях народного господарства, у колективних та індивідуальних садах і городах, в охороні здоров'я та побуті, а також продаж їх населенню повинно здійснюватись тільки у відповідності з "Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні" і доповненнями до нього. Вказані документи з визначенням науково обґрунтованих регламентів застосування (норм витрат, кратностей обробок, обмежень щодо способу, періоду обробок, строків останньої обробки до збирання урожаю) повинні бути погоджені Міністерством охорони здоров'я і є обов'язковими до дотримання на території країни.

6.11.6 – Для обробки індивідуальних садів і городів в межі населеного пункту дозволяється застосування тих пестицидів, які дозволені для роздрібного продажу населенню «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» і Доповненнями до нього.

 

Детальніше...

Інформація про розміщення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат, очікуваної вартості предмета закупівлі від 07 травня 2025 року

Предмет закупівлі

Інформація

про розміщення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат, очікуваної вартості предмета закупівлі

 (відповідно до пункту 4-1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016р. №710 «Про ефективне використання державних коштів»  (зі змінами))

Детальніше...

Всеукраїнська елологічна ліга "Збережи довкілля - не пали суху траву!"

Листівка

Діти — наш пріоритет!

зображення viber 2025 05 06 09 38 33 131

6 травня 2025 року під головуванням Слобожанського селищного голови Дмитра Діхтяра відбулося шосте засідання комісії з питань захисту прав дитини.

📌 Розглянуто 19 питань, зокрема:

 ✔️ 18 заяв про надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів;
✔️ інформування про роботу з однією із сімей, яку проводила КУ «Центр надання соціальних послуг».

Після ґрунтовного аналізу документів та обговорення кожного випадку, члени комісії ухвалили рішення, спрямовані на захист прав та інтересів дітей Слобожанської громади.

🔎 Комісія працює системно та послідовно, аби кожна дитина жила в безпеці та турботі, мала шанс на щасливе дитинство й повноцінний розвиток.

Детальніше...

У кожної дитини має бути родина. Іноді – народжена не тілом, а серцем.

Facebook post   12
Саме про це — новий 15-секундний відеоролик, створений у межах проєкту «Посилення альтернативного догляду через підтримку реформи кращого догляду в Харківській області».

🎯 Мета відео — привернути увагу до важливості прийняття дітей у родини та популяризації сімейних форм виховання, як найкращої альтернативи інституційному догляду. 

Детальніше...