Виконавчий комітет Слобожанської селищної ради доводить до відома фізичних осіб, фізичних осіб-підприємців та суб’єктів господарювання (юридичних осіб), які є власниками бджолосімей про те, що державою у поточному році передбачено ряд напрямків фінансування галузі тваринництва, в тому числі спеціальна бюджетна дотація за наявні бджолосім’ї.
Порядок використання коштів за наявні бджолосім’ї затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 0.02.2018 №107 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції» (зі змінами 2021 року).
Право на отримання дотації мають фізичні особи, юридичні особи та фізичні особи-підприємці (ФО-П), які утримують не менше 10 бджолосімей. Розмір дотації складає 200 гривень за одну бджолосім’ю У разі наявності більше ніж 300 бджолосімей максимальний розмір дотації становить 60000 гривень одному отримувачу.
Юридичні особи та ФО-П, яким нараховується дотація, повинні відповідати наступним вимогам:
Стосовно них не повинно бути відкрито провадження у справі про банкрутство, та /або які не перебувають на стадії ліквідації;
Вони не повинні мати на 1 число місяця, в якому приймається рішення про включення до відомостей про нарахування дотації, прострочену більщ як шість місяців заборгованість з платежів.
Звертаємо Вашу увагу на те, що суб’єкт господарювання будь-якої форми власності зобов’язаний зареєструвати пасіку в органі місцевого самоврядування незалежно від того, чи має він отримувати дотацію. Реєструється пасіка за місцем проживання фізичної особи або місцезнаходженням юридичної особи. Реєстрація пасіки в органі місцевого самоврядування здійснюється після видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки та після реєстрації потужності оператора ринку в органах Держпродспоживслужби.
Приймає документи та нараховує дотацію уповноважений працівник Слобожанської селищної ради. Останній день приймання документів у поточному році – 30 вересня. Основними умовами для прийняття документів від суб’єктів господарювання є:
пасіка повинна бути зареєстрована в селищній раді;
пасіка повинна мати ветеринарно-санітарний паспорт з оновленими у поточному році даними щодо кількості бджолосімей;
пасіка повинна бути зареєстрована в державному реєстрі потужностей операторів ринку.
Для нарахування дотації необхідно надати працівнику селищної ради такий перелік документів:
а) для фізичної особи:
копія паспорта громадянина України -власника пасіки;
копія ідентифікаційного коду – власника пасіки;
копія ветеринарно-санітарного паспорта пасіки;
документ, що підтверджує державну реєстрацію потужності;
копія довідки або договору про відкриття рахунку в банку;
довідка, видана селищною радою, про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей на останню звітну дату на момент подання документів.
б) для ФО-П:
копія ветеринарно-санітарного паспорта пасіки;
документ, що підтверджує державну реєстрацію потужності;
копія довідки або договору про відкриття рахунку в банку;
довідка, видана селищною радою, про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей на останню звітну дату на момент подання документів.
в) для юридичних осіб:
копія ветеринарно-санітарного паспорта пасіки;
документ, що підтверджує державну реєстрацію потужності;
копія довідки або договору про відкриття рахунку в банку;
копію звіту про виробництво продукції тваринництва, кількість сільськогосподарських тварин і забезпеченість їх кормами (форма №24 (річна) станом на 01 січня поточного року.
Міністерство у справах ветеранів України на виконання Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих, спортивних заходів та спортивних змагань України на 2025 рік, затвердженого наказом Мінмолодьспорту від 25 грудня 2024 року № 7766 (зі змінами), забезпечує проведення Всеукраїнських спортивних змагань "Ігри ветеранів", відбірковий етап з кросфіту, які відбудуться 17 травня 2025 року в м. Рівному.
До участі у відбірковому етапі запрошуються військовослужбовці, ветерани війни та особи, звільнені з військової служби, служби у правоохоронних органах, які зазнали травм, поранень або захворювань під час або внаслідок виконання службових обов'язків у зоні бойових дій.
Подача документів від учасників для участі у регіональному відбірковому етапі здійснюється шляхом заповнення реєстраційної форми (анкети учасника) та подання підтверджуючих документів за посиланням:
72% українців вже намагаються впроваджувати енергоефективні звички у повсякденному житті — і заощаджують завдяки цьому тисячі гривень. Чи є ВИ серед них?
Ми звикли думати, що енергоефективність — це складно і дорого. Насправді ж – це прості кроки, які підвищують якість життя, допомагаючи зберігати енергію та гроші.
З нагоди 80 річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні керівництво Слобожанської селищної ради разом з представниками населених пунктів вшанували квітами пам’ять тих, хто віддав життя заради визволення України та Європи.
Пам’ятаємо тих, хто боровся за Україну. Молимося за тих, хто бореться за неї знов.
Забезпечення населення питною водою гарантованої якості залишається актуальним завданням у будь-яку пору року. Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області з метою підвищення обізнаності серед населення та на виконання рішення позачергового засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Харківської області від 16.01.2025, нагадує, що невідповідність питної води гігієнічним вимогам разом з іншими чинниками може виявитись причиною підвищення захворюваності серед населення на інфекційні захворювання, зокрема на лептоспіроз. Тим більше, що випадки захворювання вже зареєстровані протягом 2025 року на Львівщині та Полтавщині.
Відділ соціального захисту населення Слобожанської селищної ради повідомляє, що за підтримки Міністерства у справах ветеранів України запроваджена онлайн програма «Дружина ветерана», яка спрямована на зміцнення стійкості сімей ветеранів, особливу увагу приділено ролі партнерок/дружин у процесі реінтеграції військових до мирного життя.
Посилання на онлайн програму « Дружина ветерана» :
У квітні 2025 року Слобожанська селищна рада домовилася з Благодійною організацією «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД „ҐЛОБАЛ ЕМПАВЕРМЕНТ МІШН ЮА“» про доставку гуманітарної допомоги жителям громади, які найбільше потребують такої допомоги.
Згідно Державних санітарних правил транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві ДСП 8.8.1, 2.001-98 - вказано про додержання санітарних правил під час застосування пестицидів при обробці індивідуальних садів і городів в межах населеного пункту в пунктах:
1.9. Використання пестицидів в окремих галузях народного господарства, у колективних та індивідуальних садах і городах, в охороні здоров'я та побуті, а також продаж їх населенню повинно здійснюватись тільки у відповідності з "Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні" і доповненнями до нього. Вказані документи з визначенням науково обґрунтованих регламентів застосування (норм витрат, кратностей обробок, обмежень щодо способу, періоду обробок, строків останньої обробки до збирання урожаю) повинні бути погоджені Міністерством охорони здоров'я і є обов'язковими до дотримання на території країни.
6.11.6 – Для обробки індивідуальних садів і городів в межі населеного пункту дозволяється застосування тих пестицидів, які дозволені для роздрібного продажу населенню «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» і Доповненнями до нього.