1Що таке ботулізм і як вберегтися від цієї хвороби?

Ботулізм – це гостра токсикоінфекція. Збудники ботулізму широко поширені в природі та виявляються в кишечнику домашніх і диких тварин, водоплавних птахів, риб.

Потрапляючи у зовнішнє середовище, спори довгий час зберігаються і накопичуються.

Практично всі харчові продукти, забруднені ґрунтом або вмістом кишечника тварин, птахів, риб можуть містити спори або вегетативні форми збудників ботулізму.

Присутність ботулотоксину в харчових продуктах не можна виявити візуально.

Особливо небезпечні консерви домашнього приготування, копчена, в’ялена м’ясна і рибна продукція, а також продукти, в яких є умови для розвитку збудників та токсиноутворення.

Якщо кришка консервів хоча б трошки «здулась», треба категорично відмовитись від вживання її вмісту.

Також необхідно категорично виключити придбання виготовлених в домашніх умовах консервів, в’яленої, копченої, соленої риби й інших продуктів харчування в місцях несанкціонованої торгівлі у приватних осіб.

Ботулізм характеризується високою смертністю, яка коливається в межах 37-100%. Специфічне та неспецифічне лікування не завжди приносить успіх, тому основна увага повинна бути приділена питанням профілактики цього захворювання.

Профілактика ботулізму
З метою профілактики виникнення хвороби необхідно дотримуватись наступних рекомендацій:

  • в дорогу та на відпочинок необхідно брати продукти тільки довгострокового зберігання;
  • продукти, що швидко псуються, зберігати тільки в холодильнику та обов’язково дотримуватись термінів їх реалізації;
  • ретельно проварювати, тушкувати і просмажувати харчові продукти безпосередньо перед вживанням. Залишки їжі на наступний день перед вживанням обов’язково прокип’ятити чи протушкувати;
  • сирі і варені продукти при приготуванні їжі розробляти окремим інвентарем (ножі, дошки);
  • захищати харчові продукти від випадкових забруднень, зберігати їх у закритому посуді;
  • не купувати продукти харчування на стихійних ринках.

Слід пам’ятати, що хворобу легше попередити, ніж лікувати, за перших ознак захворювання негайно зверніться до медичних фахівців!

Бережіть своє здоров’я і здоров’я близьких, а особливо дітей.

 

Зміївське управління Головного управління

Держродспоживслужби в Харківській області

УВАГА! ПОСИЛЕНО ЗАХОДИ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ ЗДІЙСНЕННЯ ПРАВОПОРУШЕНЬ ПІД ЧАС ПЕРІОДУ ЗАГОТІВЛІ ДЕРЕВ ХВОЙНИХ ПОРІД В ПЕРЕДНОВОРІЧНИЙ ПЕРІОД

01

Відповідно до Лісового Кодексу України, законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ», «Про місцеве самоврядування» та на виконання вимог Доручення Державної екологічної інспекції України від 22.11.2023 № 1742 «Про посилення заходів державного нагляду (контролю) під час періоду заготівлі дерев хвойних порід у передноворічний період», Слобожанська селищна рада повідомляє представників ринків та інших торгівельних майданчиків про безумовне дотримання вимог природоохоронного законодавства під час заготівлі та реалізації хвойних насаджень.

Детальніше...

Інформація про розміщення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат, очікуваної вартості предмета закупівлі від 01 грудня 2023 року

ZAKUPIVLYA

Інформація

про розміщення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат, очікуваної вартості предмета закупівлі

 (відповідно до пункту 4-1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016р. №710 «Про ефективне використання державних коштів»  (зі змінами))

Детальніше...

Відділі освіти Слобожанської селищної ради. Кошторис на 2023 рік.

osvita

Детальніше...

Відділі освіти Слобожанської селищної ради. Кошторис на 2022 рік.

osvita

Детальніше...

Відділі освіти Слобожанської селищної ради. Кошторис на 2021 рік.

osvita

Детальніше...

Відділі освіти Слобожанської селищної ради. Звіт про фінансовий результат за 2023 рік.

osvita

Детальніше...

Відділі освіти Слобожанської селищної ради. Звіт про фінансовий результат за 2022 рік.

osvita

Детальніше...

Відділі освіти Слобожанської селищної ради. Звіт про фінансовий результат за 2021 рік.

osvita

Детальніше...

Щодо особливостей застосування РРО та/або ПРРО при наданні послуг за умови проведення розрахунків за них виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів

DPS inf

ДПС продовжує інформувати платників податків про актуальні питання щодо особливостей застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО/ПРРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, у зв’язку з чим повідомляє таке.

Детальніше...

Реєстрація РРО/ПРРО в контролюючих органах – передумова початку господарської діяльності, пов’язаної з продажем товарів/наданням послуг

01

Суб’єкти господарювання, на яких поширюється дія Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», для здійснення розрахункових операцій в готівковій та/або безготівковій формі зобов’язані зареєструвати РРО або ПРРО в контролюючих органах.

Детальніше...