Ogoloshenja

Оголошення про земельні ділянки

Відділ з земельних та екологічних питань Слобожанської селищної ради інформує!!!

До уваги керівників фермерських господарств та мешканців територіальної громади, а також  землевласників, земельні ділянки яких включені до складу НПП «Гомільшанські ліси»!!!!

Відповідно зі ст. 9 Закону України «Про природно-заповідний фонд», заготівля на територіях природно заповідного фонду деревини, лікарських та інших цінних рослин, їх плодів, сіна, та інші види використання можуть здійснюватися лише за умови, що така діяльність не суперечить цільовому призначенню територій та об’єктів природно-заповідного фонду. Згідно ст.91 цього ж Закону встановлено, що спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення здійснюється в межах ліміту, затвердженого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування і реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, а також на підставі дозволів, що видаються обласними державними адміністраціями.  

Суб’єкти господарювання, які мають намір в рамках чинного законодавства здійснити заготівлю сіна на землях територіальної громади, які входять до складу національного природного парку «Гомільшанські ліси», для початку процедури затвердження ліміту та отримання спеціального дозволу, має підготувати відповідні обґрунтовуючі документи, з чітким зазначенням строків проведення, меж ділянок та обсягів заготівлі, і надати їх адміністрації НПП «Гомільшанські ліси» для подальшого направлення їх на розгляд на Науково-технічній раді НПП. Інформацію та методичну допомогу в оформленні документації, в тому числі інформацію про межі функціональних зон території НПП «Гомільшанські ліси», можна отримати в приміщенні адміністрації парку за адресою м. Зміїв, вул. Адміністративна, 25.

За умови отримання суб’єктом господарювання (який має намір в рамках чинного законодавства здійснити заготівлю сіна на землях територіальної громади, які входять до складу національного природного парку «Гомільшанські ліси») ліміту, затвердженого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування і реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, та дозволів, що видаються обласними державними адміністраціями, попереджаємо щодо особливостей  режиму сінокосіння на території об’єкту природно-заповідного фонду України, а саме – у господарській зоні Національного природного парку «Гомільшанські ліси»:

  1. У зв’язку із запровадженим в Україні «Сезоном тиші» усі роботи із заготівлі сіна в об’єкті природно-заповідного фонду України слід розпочинати не раніше 15 червня;
  2. Бажаними строками викошування сіна (за умови отримання всіх дозвільних документів) є 15 – 25 червня, тобто, між двома циклами гніздування дрібних наземногніздових птахів (плиски, вівсянки);
  3. Для збереження виводків деркача (Crex crex), фазана (Phasianus colchicus), куріпки сірої (Perdix perdix) та перепілки (Coturnix coturnix), а також для збереження дуже корисних для лук ящірок прудких (Lacerta agilis) слід викошувати ділянки не від периферії ділянки до її центру, а від центру – до периферії або «змійкою» (з права – наліво і так від одного краю ділянки до іншого) це допоможе тваринам переміститись на вже скошені або ще не охоплені сінокосінням ділянки, винятком є ділянки, де по центру сінокосу є заболочене пониззя, на якому рослинність не викошують;
  4. Не викошувати 5-метрову зону навколо заболочених понизь, озер-стариць, тощо. Також заборонено викошування / вирубування чагарників верби у заболочених пониззях.
  5. Забороняється випалювання або складання на луках чи заболочених пониззях та на берегах річок і озер решток продукції сінокосіння (сіно, солома, зрубане гілля та скошені стебла чагарників, тощо).

Заготівля сіна на території НПП «Гомільшанські ліси» без ліміту, затвердженого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування і реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, та дозволу, що видається обласною державною адміністрацією, категорично забороняється.

Нагадуємо, що недотримання природоохоронного законодавства та режиму території парку тягне за собою притягнення до адміністративної, або навіть кримінальної відповідальності.

Програма екстреної підтримки засобів до існування

logo

Представництво «Естонської ради у справах біженців» в Україні розпочинає реалізацію «Програми екстреної підтримки засобів до існування». Мета програми: надання доступу до засобів для існування вразливим домогосподарствам, що постраждали внаслідок збройного конфлікту, створення нових джерел доходу та підтримка людей у досягненні прожиткового мінімуму.

Детальніше...

Можливість отримати дров'яну піч з димоходом

Ogoloshenja

ОГОЛОШЕННЯ

для мешканців, які проживають у приватному секторі сел. Слобожанське та в складі зареєстрованих є інваліди І-ІІ групи чи інваліди ІІІ групи, яким понад 60 років.

Детальніше...

Відбулася зустріч команди «U-LEAD з Європою» з представниками Слобожанської та Донецької селищних рад

01

18 квітня 2024 року відбулася зустріч команди «U-LEAD з Європою» з представниками Слобожанської та Донецької селищних рад. В рамках зустрічі обговорювалися питання щодо результатів та можливості подальшої співпраці територіальних громад з U-LEAD.

Детальніше...

По території Слобожанської селищної територіальної громади прокладено міжнародні та міжміські волоконно-оптичні лінії зв’язку державного значення, по яким здійснюється передача даних, робота мережі Інтернет, урядовий, мобільний та міжміській зв’язки

Останнім часом спостерігається тенденція збільшення кількості пошкоджень комунікаційних мереж сторонніми організаціями при проведенні ними земляних та будівельних робіт через недотримання вимог Правил охорони ліній електрозв’язку та Умов проведення робіт у межах охоронних зон кабельних і повітряних ліній електрозв'язку.

Пошкодження комунікаційних мереж наносить шкоду інтересам держави, може привести до втрати управління державними органами влади на місцях, порушити взаємодію в роботі силових відомств та функціонування фінансових установ, позбавляє можливості інформування населення про надзвичайні ситуації, а також приводить до відсутності сервісів у споживачів телекомунікаційних послуг.

Детальніше...

L сесія Слобожанської селищної ради VIII скликання

Sesija

від 16 квітня 2024 року

Детальніше...

17-19 квітня 2024 року в селищі Слобожанське буде проводитися видача гуманітарної допомоги

gum dopomoga

ОГОЛОШЕННЯ

17-19 квітня 2024 року в селищі Слобожанське буде проводитися видача гуманітарної допомоги для наступних категорій сімей, які проживають у селищі та потребують гуманітарної допомоги:

Детальніше...

Графік проведення щеплень собак та котів проти сказу в містах та населених пунктах району

Чугуївське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області повідомляє, що з метою профілактики сказу в домашніх тварин, фахівцями дільниць ветеринарної медицини Харківської області державної лікарні ветеринарної медицини в період з 16.04.2024 по 19.04.2024, 22.04.2024 року будуть проводитись профілактичні щеплення собак та котів проти сказу в містах та населених пунктах району:

- Чугуївська громада: м. Чугуїв-17.04.2024, 19.04.2024, 22.04.2024;

- Зміївська громада: м. Зміїв, с. Таранівка - з 16.04.2024 по 19.04.2024, 22.04.2024;

- Слобожанська громада: с. Шелудьківка - з 16.04.2024 по 19.04.2024, 22.04.2024;

- Вовчанська громада: м. Вовчанськ, смт. Білий Колодязь, с. Лозове – з 16.04.2024 по 19.04.2024, 22.04.2024;

- Старосалтівська громада: смт. Старий Салтів, с.Федорівка - з 16.04.2024 по 19.04.2024, 22.04.2024.

Детальніше...

Шановні мешканці селища Слобожанське!

герб

Лист, складений Слобожанською селищною радою разом з ініціативною групою, щодо вирішення питання опалення селища Слобожанське до Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, знаходиться в приймальні Слобожанської селищної ради. (Збір підписів триває до 19.04.2024 року).

Детальніше...

Піклуватися про своє ментальне здоров’я, щоб знайти в собі приховане джерело сили у складні часи

Повномасштабне вторгнення рф в Україну створило безліч нових бар’єрів для всіх українців. І ці нові бар’єри не тільки стають на шляху до повноцінного життя, а й створюють перешкоди для реалізації потреб, які ще зовсім нещодавно здавалися базовими. Але незмінним залишилось одне – бажання підтримати і допомогти тим, хто цього потребує.

Детальніше...

Понад 8100 людей забезпечені зайнятістю на Харківщині за допомоги служби зайнятості

З початку цього року послугами Харківської обласної служби зайнятості скористалися 18,3 тис. людей, з них 13,5 тисяч мали статус безробітного. Співпрацювали зі службою зайнятості 2,7 тис. роботодавців, які надали 7,2 тисяч пропозицій роботи. За сприяння обласної служби зайнятості забезпечено зайнятість 8,1 тис. людей. Про це повідомив директор Харківського обласного центру зайнятості Олександр Котуков.

Детальніше...