Ogoloshenja

Оголошення про земельні ділянки

Відділ з земельних та екологічних питань Слобожанської селищної ради інформує!!!

До уваги керівників фермерських господарств та мешканців територіальної громади, а також  землевласників, земельні ділянки яких включені до складу НПП «Гомільшанські ліси»!!!!

Відповідно зі ст. 9 Закону України «Про природно-заповідний фонд», заготівля на територіях природно заповідного фонду деревини, лікарських та інших цінних рослин, їх плодів, сіна, та інші види використання можуть здійснюватися лише за умови, що така діяльність не суперечить цільовому призначенню територій та об’єктів природно-заповідного фонду. Згідно ст.91 цього ж Закону встановлено, що спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення здійснюється в межах ліміту, затвердженого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування і реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, а також на підставі дозволів, що видаються обласними державними адміністраціями.  

Суб’єкти господарювання, які мають намір в рамках чинного законодавства здійснити заготівлю сіна на землях територіальної громади, які входять до складу національного природного парку «Гомільшанські ліси», для початку процедури затвердження ліміту та отримання спеціального дозволу, має підготувати відповідні обґрунтовуючі документи, з чітким зазначенням строків проведення, меж ділянок та обсягів заготівлі, і надати їх адміністрації НПП «Гомільшанські ліси» для подальшого направлення їх на розгляд на Науково-технічній раді НПП. Інформацію та методичну допомогу в оформленні документації, в тому числі інформацію про межі функціональних зон території НПП «Гомільшанські ліси», можна отримати в приміщенні адміністрації парку за адресою м. Зміїв, вул. Адміністративна, 25.

За умови отримання суб’єктом господарювання (який має намір в рамках чинного законодавства здійснити заготівлю сіна на землях територіальної громади, які входять до складу національного природного парку «Гомільшанські ліси») ліміту, затвердженого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування і реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, та дозволів, що видаються обласними державними адміністраціями, попереджаємо щодо особливостей  режиму сінокосіння на території об’єкту природно-заповідного фонду України, а саме – у господарській зоні Національного природного парку «Гомільшанські ліси»:

  1. У зв’язку із запровадженим в Україні «Сезоном тиші» усі роботи із заготівлі сіна в об’єкті природно-заповідного фонду України слід розпочинати не раніше 15 червня;
  2. Бажаними строками викошування сіна (за умови отримання всіх дозвільних документів) є 15 – 25 червня, тобто, між двома циклами гніздування дрібних наземногніздових птахів (плиски, вівсянки);
  3. Для збереження виводків деркача (Crex crex), фазана (Phasianus colchicus), куріпки сірої (Perdix perdix) та перепілки (Coturnix coturnix), а також для збереження дуже корисних для лук ящірок прудких (Lacerta agilis) слід викошувати ділянки не від периферії ділянки до її центру, а від центру – до периферії або «змійкою» (з права – наліво і так від одного краю ділянки до іншого) це допоможе тваринам переміститись на вже скошені або ще не охоплені сінокосінням ділянки, винятком є ділянки, де по центру сінокосу є заболочене пониззя, на якому рослинність не викошують;
  4. Не викошувати 5-метрову зону навколо заболочених понизь, озер-стариць, тощо. Також заборонено викошування / вирубування чагарників верби у заболочених пониззях.
  5. Забороняється випалювання або складання на луках чи заболочених пониззях та на берегах річок і озер решток продукції сінокосіння (сіно, солома, зрубане гілля та скошені стебла чагарників, тощо).

Заготівля сіна на території НПП «Гомільшанські ліси» без ліміту, затвердженого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування і реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, та дозволу, що видається обласною державною адміністрацією, категорично забороняється.

Нагадуємо, що недотримання природоохоронного законодавства та режиму території парку тягне за собою притягнення до адміністративної, або навіть кримінальної відповідальності.

Небезпека лептоспірозу: шляхи зараження та профілактика

pic 28Забезпечення населення питною водою гарантованої якості залишається актуальним завданням у будь-яку пору року. Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області з метою підвищення обізнаності серед населення та на виконання рішення позачергового засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Харківської області від 16.01.2025, нагадує, що невідповідність питної води гігієнічним вимогам разом з іншими чинниками може виявитись причиною підвищення захворюваності серед населення на інфекційні захворювання, зокрема на лептоспіроз. Тим більше, що випадки захворювання вже зареєстровані протягом 2025 року на Львівщині та Полтавщині.

Детальніше...

Програма «Дружина ветерана»

 Facebook post   10

Відділ соціального захисту населення Слобожанської селищної ради повідомляє, що за підтримки Міністерства у справах ветеранів України запроваджена онлайн програма «Дружина ветерана», яка  спрямована на зміцнення стійкості сімей ветеранів, особливу увагу приділено ролі партнерок/дружин у процесі реінтеграції військових до мирного життя.

Посилання на онлайн програму « Дружина ветерана» :

https://www.kspa-ngo.com/platform/veteran-wife

День пам’яті та примирення! День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні!

495319762 1106666634835329 5422120125831317645 n

Слобожанська селищна рада продовжує роботу по пошуку організацій, які можуть підтримати цивільне населення під час воєнного стану в Україні

20250508 082109

У квітні 2025 року Слобожанська селищна рада домовилася з Благодійною організацією «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД „ҐЛОБАЛ ЕМПАВЕРМЕНТ МІШН ЮА“» про доставку гуманітарної допомоги жителям громади, які найбільше потребують такої допомоги.

Детальніше...

ПАМЯТКА по використанню пестицидів в населених пунктах та дотримання санітарних правил під час застосування пестицидів

pic 26

Згідно Державних санітарних правил транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві ДСП 8.8.1, 2.001-98 - вказано про додержання санітарних правил під час застосування пестицидів при обробці індивідуальних садів і городів в межах населеного пункту в пунктах:

1.9. Використання пестицидів в окремих галузях народного господарства, у колективних та індивідуальних садах і городах, в охороні здоров'я та побуті, а також продаж їх населенню повинно здійснюватись тільки у відповідності з "Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні" і доповненнями до нього. Вказані документи з визначенням науково обґрунтованих регламентів застосування (норм витрат, кратностей обробок, обмежень щодо способу, періоду обробок, строків останньої обробки до збирання урожаю) повинні бути погоджені Міністерством охорони здоров'я і є обов'язковими до дотримання на території країни.

6.11.6 – Для обробки індивідуальних садів і городів в межі населеного пункту дозволяється застосування тих пестицидів, які дозволені для роздрібного продажу населенню «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» і Доповненнями до нього.

 

Детальніше...

Інформація про розміщення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат, очікуваної вартості предмета закупівлі від 07 травня 2025 року

Предмет закупівлі

Інформація

про розміщення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат, очікуваної вартості предмета закупівлі

 (відповідно до пункту 4-1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016р. №710 «Про ефективне використання державних коштів»  (зі змінами))

Детальніше...

Всеукраїнська елологічна ліга "Збережи довкілля - не пали суху траву!"

Листівка

Діти — наш пріоритет!

зображення viber 2025 05 06 09 38 33 131

6 травня 2025 року під головуванням Слобожанського селищного голови Дмитра Діхтяра відбулося шосте засідання комісії з питань захисту прав дитини.

📌 Розглянуто 19 питань, зокрема:

 ✔️ 18 заяв про надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів;
✔️ інформування про роботу з однією із сімей, яку проводила КУ «Центр надання соціальних послуг».

Після ґрунтовного аналізу документів та обговорення кожного випадку, члени комісії ухвалили рішення, спрямовані на захист прав та інтересів дітей Слобожанської громади.

🔎 Комісія працює системно та послідовно, аби кожна дитина жила в безпеці та турботі, мала шанс на щасливе дитинство й повноцінний розвиток.

Детальніше...

У кожної дитини має бути родина. Іноді – народжена не тілом, а серцем.

Facebook post   12
Саме про це — новий 15-секундний відеоролик, створений у межах проєкту «Посилення альтернативного догляду через підтримку реформи кращого догляду в Харківській області».

🎯 Мета відео — привернути увагу до важливості прийняття дітей у родини та популяризації сімейних форм виховання, як найкращої альтернативи інституційному догляду. 

Детальніше...

Важлива інформація для кандидатів в усиновлювачі, опікунів/піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, патронатних вихователів та всіх, хто прийняв дитину у свою родину!

Facebook post   10

👨‍👩‍👧‍👦 За підтримки Міністерства соціальної політики України, Національної соціальної сервісної служби України, Представництва Європейського Союзу та ЮНІСЕФ в Україні розроблено два безкоштовні онлайн-курси, що стануть у пригоді кожному, хто готується чи вже виховує дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування:

🎓 Курс «Родина для дитини: виховання дітей, які залишилися без турботи батьків»
✅ 27 відеолекцій
✅ 34 текстові лекції
✅ Тести, анкети, додаткові матеріали
✅ Теми: психологія дитини, етапи адаптації, взаємодія, перша домедична допомога, огляд законодавства
📎 Перейти до курсу: https://www.dity.gov.ua/uk/courses/family-for-a-child

❗️Зверніть увагу: курс не замінює обов’язкову підготовку в центрах соціальних служб і не передбачає сертифікату.

💛 Курс «Народжені серцем: курс про усиновлення»
👉 Для тих, хто тільки замислюється над усиновленням і шукає відповіді
✅ 4 модулі
✅ 13 відеолекцій
✅ Анкети, додаткові матеріали
✅ Процедури, права, психологія, етапи прийняття
📎 Перейти до курсу: https://www.dity.gov.ua/uk/courses/born-with-heart

📢 Просимо поширити серед тих, кому це може бути корисним — бо кожна дитина має право на родину.

#РодинаДляДитини #НародженіСерцем #Усиновлення #ОпікаПіклування #ПрийомнаСімʼя #Патронат #ЗахистПравДітей #КожнійДитиніРодину #ОсвітаДляБатьків #ДітиУкраїни #СоціальнаПідтримка #ЮНІСЕФ #EdEra #UKU #КурсДляБатьків #ПраваДитини #СоціальніПослуги