title

27 та 28 лютого в населених пунктах Комсомольської селищної ради, с-ще Благодатне, с-ще. Донець та смт Слобожанське, пройшли громадські слухання з питання  «Про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад: Комсомольської селищної ради (смт. Слобожанське, с-ще Донець, с-ще Благодатне), Лиманської сільської ради (с. Лиман),  Нижньобишкинської сільської ради (с. Суха Гомільша, с. Нижній Бишкин, с. Черкаський Бишкин, с. Геївка), Шелудьківської сільської ради (с.Шелудьківська), Геніївської сільської ради (с. Геніївка, с. Українське, с. Занки, с. Дачне, с. Курортне), Скрипаївської сільської ради (с. Скрипаї, с. Мохнач, с-ще Лісне) в Слобожанську селищну об’єднану територіальну громаду з адміністративним центром у смт Слобожанське».

На слуханнях були присутні мешканці громади, депутати ради, голова Зміївської районної ради Тімофєєва Т.В., заступник голови Зміївської районної Державної адміністрації Ляшко С.В., радник по децентралізації Харківського центру розвитку місцевого самоврядування Нестеренко В.В., голови та представники рад, що входять в перспективний план об’єднання ОТГ.

В рамках обговорення Комсомольський селищний голова Діхтяр Дмитро Миколайович ознайомив присутніх з умовами Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», з перспективним планом формування територій громад та з подальшим алгоритмом, строками добровільного об’єднання громад. Пояснив, що зараз склалися умови для кроку який маємо можливість зробити, та скористатись можливостями добровільного об’єднання з огляду на гарантії від держави щодо фінансової підтримки, щодо ресурсного забезпечення, щодо можливостей вирішувати самостійно питання розвитку громади.

Голова Зміївської районної ради Тімофєєва Т.В., розповіла про довгий шлях реформи, позитивний опит громад що вже об’єднались в Харківській області, розповіла присутнім, що до бюджету об’єднаної громади будуть надходити податки, які сьогодні отримує кожна місцева рада окремо – це той внесок, який робить кожна громада у спільний бюджет та наголосила, що крім нинішніх джерел формування бюджету сільських, селищних, міських рад, у разі об’єднання громад буде добавлятися 60 % від сплаченого податку на доходи фізичних осіб. Тетяна Володимирівна оперувала цифрами надходження та видатків бюджетів за підсумками 2018 року.

Радник по децентралізації Харківського центру розвитку місцевого самоврядування Нестеренко В.В. довів що світовий досвід, зокрема європейський, свідчить про важливість децентралізації влади у регіонах. Навів приклади об’єднання громад в Польщі. Відзначив, що незабаром відбудеться територіальна реформа за якою зміняться адміністративні межі районів, зменшиться їх кількість. Дана реформа надає можливість на місцях створити самодостатні територіальні громади, які отримають всі необхідні права і повноваження для розвитку певної території. При об’єднанні громади будуть наділені більшими повноваженнями ніж зараз. Об’єднана громада сама визначатиме як наповнювати свої бюджети і як його використовувати, бо на місцях легше визначити пріоритети, поставити завдання і контролювати виконання.

Заступник голови Зміївської районної Державної адміністрації Ляшко С.В. також наводячи цифри позитивної бюджетної можливості наголосив про невідворотність реформи та наближення 2020 року коли реформа повинна завершитись.

Присутні на слуханнях мали можливість задати питання які свідчать про побоювання щодо доцільності реформи, позитивних наслідках реформи та наявності на містах досить великої кількості проблемних питань які необхідно вирішувати вже зараз.

Діхтяр Дмитро Миколайович погодився з доводами присутніх, зазначив, що реформа це завжди нове та створення кожного нового ОТГ це унікальний процес з своїми особливостями та нюансами. Проблемних питань, дійсно, вдосталь, поряд з позитивними моментами об’єднання неможливо не побачити і питання без відповідей…, але наведені бюджетні можливості, позитивний опит об’єднаних громад, та, що грає не останню роль, закінчення терміну добровільного об’єднання створює умови які не дають інших варіантів розвитку подій.

Після отриманих відповідей було запропонувано поставити питання на голосування. За результатами голосування більшістю голосів мешканці громади вирішили надати згоду на добровільне об’єднання територіальних громад.