Відповідно до п. 25 Порядку взаємодії суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 658, рішенням виконавчого комітету від 19.08.2021 №295 утворена Координаційна рада з питань запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі на території Слобожанської селищної ради (далі – Координаційна рада) та затверджений її персональний склад.
Під головуванням заступника Слобожанського селищного голови Олени Тимченко 02.02.2024 відбулося засідання Координаційної ради.
На порядку денному були розглянуті питання:
Про координацію діяльності та взаємодію суб'єктів на території Слобожанської селищної ради, реалізацію ними заходів із запобігання домашнього насильства і насильства за ознакою статі.
Про визначення стану, причин і передумов поширення насильства за підсумками 2023 року та січня поточного року.
Про розгляд вироку Зміївського районного суду Харківської області відносно обвинуваченого щодо проходження ним програми для кривдників, передбаченої Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».
Доводимо до відома мешканців селищної ради, що рішенням виконавчого комітету Слобожанської селищної ради від 18.03.2021 №81 визначено відділ соціального захисту населення структурним підрозділом, який проводить роботу з прийому та реєстрації заяв та повідомлень про вчинення насильства, координації заходів реагування на факти вчинення насильства, надання допомоги і захисту постраждалим особам, а також роботу з кривдниками на території селищної ради, та старост селищної ради персонально відповідальними за забезпечення своєчасного та ефективного вжиття заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі на території закріплених за ними населених пунктів.
Завданнями у сфері протидії насильству є:
ефективне виявлення та узгоджене реагування на факти вчинення насильства з урахуванням результатів оцінки ризиків, що загрожують постраждалій особі, своєчасне взаємне інформування суб’єктів та направлення постраждалої особи до служб підтримки постраждалих осіб.
Взаємне інформування про факти насильства у випадках, передбачених Законами України “Про запобігання та протидію домашньому насильству”, “Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків” та цим Порядком, проводиться не пізніше однієї доби за допомогою телефонного зв’язку, електронної пошти з подальшим письмовим підтвердженням;
дієва допомога і захист постраждалих осіб, забезпечення відшкодування шкоди, заподіяної насильством, з урахуванням віку, стану здоров’я, статі, релігійних переконань, етнічного походження, спеціальних потреб таких осіб. Допомога постраждалим особам надається за місцем звернення і не повинна залежати від факту звернення таких осіб до правоохоронних органів чи суду, від їх участі у кримінальному, адміністративному або цивільному провадженні;
належне розслідування фактів насильства, своєчасне та ефективне вжиття щодо кривдника спеціальних заходів у сфері протидії насильству та контроль за їх виконанням, притягнення кривдників до передбаченої законом відповідальності та зміна їх поведінки.
Протягом 2023 року від відділу поліції № 2 Чугуївського районного управління поліції ГУНП в Харківській області до Слобожанської селищної ради надійшло 30 повідомлень щодо вчинення домашнього насильства (26 - від жінок, 1 - від чоловіків, 3 - від дитини). З початку поточного року вже надійшло 12 повідомлень щодо вчинення домашнього насильства (6 - від жінок, 2 - від чоловіків; 4 - від дитини), з них деякі випадки мають систематичний характер.
Якщо ви постраждали або стали свідком домашнього насильства — телефонуйте за номером 102.