12.10.2023

Ви склали заповіт, але підозрюєте, що зазначені особи можуть відмовитися від нього – підпризначте спадкоємців.

«Норми Цивільного кодексу України дають право обрати «запасного» спадкоємця на випадок, якщо заздалегідь визначений у заповіті, помре до відкриття спадщини, не прийме її або відмовиться від її прийняття чи буде усунений від права на спадкування, а також коли відсутні відповідні умови, визначені у заповіті з умовою», – зазначила начальниця Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Ірина СВИСТУН.

Варто зазначити, що підпризначеними спадкоємцями можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини, а також і юридичні особи.

У разі, якщо майно спадкодавця ніхто не отримає з осіб, прописаних у заповіті, то спадщина буде розділена між рідними в порядку спадкування за законом.

Нагадуємо, що актуальну інформацію про роботу державних та приватних нотаріусів Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції можна дізнатися за посиланням – https://www.sumyjust.gov.ua/terytorial-ni-pidrozdily/notariusy/