ПОВІДОМЛЕННЯ
Закон України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирних будинках" від 14.05.2015 р. № 417-VIII (далі - Закон № 417-VIII), що набрав чинності з 1 липня 2015 року, яким запроваджено нове визначення житлової послуги як управління багатоквартирним будинком (до цього вона мала назву утримання будинків, споруд та прибудинкових територій) та яким законодавчо закріплені три форми управління будинком: співвласники, об'єднання співвласників багатоквартирного будинку та управитель.
Також з 01 травня 2019 року повністю набрав чинності Закон України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 року № 2189-VIII, який остаточно врегулював відносини між співвласниками та управителем і закріпив виняткове право співвласників будинку вільно обирати управителя та будувати з ним договірні відносини.
Нормативно-правові акти, які затверджені Урядом та Мінрегіоном на виконання вимог Закону «Про житлово-комунальні послуги» можуть застосовуватися лише за умови переходу на нові договірні відносини.
До 1 травня 2020 року мешканці багатоповерхівок мають обрати модель договірних відносин з виконавцями житлово-комунальних послуг та обрати форму управління своїм будинком.
Таких форм три:
- самостійне обслуговування будинку співвласниками без створення юридичної особи.
- створення ОСББ,
- обрання управителя,
Прийняття рішень щодо управління багатоквартирним будинком зборами співвласників визначено статтею 10 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». До повноважень зборів співвласників належить прийняття рішень з усіх питань управління багатоквартирним будинком. Управитель є найкращим виходом для співвласників, які не мають часу для створення ОСББ та організації управління будинком.
Порядок обрання або зміни управителя багатоквартирного будинку
- 1. Створити ініціативну групу у складі не менше з 3-х співвласників будинку та скласти протокол її створення;
- 2. Провести роз`яснювальну роботу серед мешканців свого будинку, щодо обрання форми управління будинком;
- 3. повідомити мешканців не менше ніж за 10 днів про проведення загальних зборів співвласників будинку.
- 4. Підготовка до зборів співвласників: у процесі підготовки до зборів співвласників ініціативна група проводить збір інформації про власників квартир, власників нежилих приміщень (список власників, площа у власності).
- 5. Проведення зборів співвласників
Співвласники приймають рішення щодо обрання форми управління своїм будинком на зборах у порядку, передбаченому законодавством. Кожен співвласник має кількість голосів, пропорційну до площі своєї квартири/приміщення в загальній площі всіх квартир та нежитлових приміщень будинку.
Рішення вважається прийнятим зборами співвласників, якщо за нього проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 50 відсотків загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку.
Протягом 15 календарних днів після проведення зборів, є можливість провести письмове опитування та опитати співвласників будинку, які не були присутні на загальних зборах, та добавити їх голоси.
- 6. У разі прийняття зборами рішення про обрання управителя повідомити попереднього виконавця послуг з утримання будинку. До повідомлення необхідно додати копію протоколу зборів співвласників про обрання управителя.
За рішенням зборів власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку може бути прийняте рішення про передачу будинку в управління підприємству, яке нині його обслуговує.
КП «Комунальник» має у штаті працівника, який пройшов професійну атестацію на відповідність кваліфікаційним вимогам професії "менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)", тому може бути управителем багатоповерхових будинків у разі обрання його співвласниками.
Крім того, КП «Комунальник» має виробничо-технічну базу, свій автопарк, висококваліфікованих спеціалістів та професіоналів в сфері ЖКГ, які мають досвід роботи в даній сфері.
Враховуючи все вищевикладене, співвласникам багатоповерхових будинків необхідно до 24 лютого 2020 року провести збори співвласників багатоквартирного будинку, визначитися з формою управління, обрати управителя або звернутися до органів місцевого самоврядування з проханням призначити управителя, повідомити органи місцевого самоврядування про прийняте рішення.
Додаткову інформацію щодо послуг з управління багатоквартирним будинком Ви можете знайти в Інтернеті або звернутися в КП «Комунальник» до головного економіста Д’яконової Валентини Василівни.
Адміністрація КП «Комунальник»