Проект «Паспорт безпеки України: регіональний та національний виміри» було реалізовано ДМГО «Центр міжнародної безпеки» в жовтні 2017 - грудні 2018 р. Його мета – вивчити безпекову ситуацію в різних регіонах України, створити на основі отриманої інформації карту ризиків для кожного з них та виробити рекомендації щодо адекватної відповіді на актуальні загрози.
Задля виконання проекту була створена спеціальна міжвідомча робоча група, до складу якої увійшли представники організації-виконавця та офіційних партнерів – Національного інституту стратегічних досліджень,
Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, Українського інституту підвищення кваліфікації працівників телебачення, радіомовлення і преси.
Дослідження було проведено в дванадцяти обласних центрах України. В 2017 році експерти вивчили ситуацію в м. Вінниця (5-6 жовтня), м. Ужгород (12-13 жовтня), м. Краматорськ (19-20 жовтня), м. Дніпро (26-27 жовтня), м. Харків (1-2 листопада), м. Херсон (9-10 листопада). В 2018 році реалізацію проекту було продовжено в м. Одеса (24-25травня), м. Рівне (14-15 червня), м. Чернігів (19-20 липня), м. Кропивницький (16-17 серпня), м. Сєвєродонецьк (13-14 вересня), м. Запоріжжя (11-12 жовтня).
Польовий етап включав кількісне та якісне соціологічне дослідження (анкетне опитування та експертні фокус-групи). Вибірка для анкетних опитувань серед населення – квотна, статевовікова, репрезентативна для населення регіону, в якому проводилось дослідження; для експертів – цільова (представники правоохоронних органів, державної служби, сфери освіти та громадськості). Загальна кількість оброблених анкет – 1852 шт. Виконавець – компанія «Центр прикладних досліджень».
За підсумками регіональних етапів були також організовані круглі столи/обговорення з представниками органів місцевої влади, правоохоронних структур та громадськими активістами.
Паспорти безпеки регіонів України для проекту були розроблені на базі Глобального індексу миру (GPI), за методологією Інституту економіки та миру, переробленої та адаптованої експертами «Центру міжнародної безпеки» та «Центру прикладних досліджень».
- отриманими в результаті соціологічного дослідження даними ви можете ознайомитись за посиланням:
https://intsecurity.org/wp-content/uploads/2017/07/Pasport_bezpeky_Ukrainy.pdf
https://intsecurity.org/pasport_bezpeky_2018.pdf
http://intsecurity.org/pasport_bezpeky_naselennya.pdf