Хто може взяти участь в програмі Муніципальна няня?

Відділ соціального захисту населення Слобожанської селищної ради доводить до відома, що з 1 січня 2023 року змінено підходи до відшкодування вартості послуги з догляду за дітьми до трьох років «муніципальна няня».

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 №1474:

  1. Збільшено розмір компенсації з 2272 грн до 6700 грн. Відтепер відшкодування вартості послуги муніципальна няня дорівнюватиме розміру однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року. Тобто, 6700 грн протягом 2023 року.
  2. Скорочено перелік осіб, які мають право претендувати на таку компенсацію.

Хто може отримати компенсацію

Наразі розраховувати на компенсацію можуть батьки, опікуни для забезпечення догляду за дитиною до 3 років, яка потребує додаткового догляду, а саме:

  • дитина з інвалідністю;
  • дитина, хвора на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня;
  • дитина, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа або паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність;
  • дитина до 3 років, якщо один із батьків, опікунів є особою з інвалідністю I чи II групи.

Хто може бути муніципальною нянею

Муніципальна няня — це особа, яка надає послугу з догляду за дітьми та з якою укладено договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років, крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти, батьків та опікунів дитини. Муніципальною нянею може бути:

  • будь-яка фізична особа — підприємець (КВЕД 97.00 та/або КВЕД 88.91);
  • юридична особа на спрощеній системі оподаткування (КВЕД 78.20 та/або КВЕД 85.10).
  • юридична особа на загальній системі оподаткування не може бути муніципальною нянею.

Яка сума компенсації

З 2023 року також оновлено механізм нарахування компенсації в залежності від часу здійснення догляду за дитиною. Компенсація виплачуватиметься враховуючи час здійснення догляду на підставі акта про надану послугу в розмірі, який визначається з розрахунку 100% мінімальної заробітної плати у погодинному розмірі, встановленої на 1 січня відповідного року, за одну годину догляду, але не більше ніж 165 годин на місяць.