Хто може взяти участь в програмі Муніципальна няня?
Відділ соціального захисту населення Слобожанської селищної ради доводить до відома, що з 1 січня 2023 року змінено підходи до відшкодування вартості послуги з догляду за дітьми до трьох років «муніципальна няня».
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 №1474:
- Збільшено розмір компенсації з 2272 грн до 6700 грн. Відтепер відшкодування вартості послуги муніципальна няня дорівнюватиме розміру однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року. Тобто, 6700 грн протягом 2023 року.
- Скорочено перелік осіб, які мають право претендувати на таку компенсацію.
Хто може отримати компенсацію
Наразі розраховувати на компенсацію можуть батьки, опікуни для забезпечення догляду за дитиною до 3 років, яка потребує додаткового догляду, а саме:
- дитина з інвалідністю;
- дитина, хвора на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня;
- дитина, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа або паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність;
- дитина до 3 років, якщо один із батьків, опікунів є особою з інвалідністю I чи II групи.
Хто може бути муніципальною нянею
Муніципальна няня — це особа, яка надає послугу з догляду за дітьми та з якою укладено договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років, крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти, батьків та опікунів дитини. Муніципальною нянею може бути:
- будь-яка фізична особа — підприємець (КВЕД 97.00 та/або КВЕД 88.91);
- юридична особа на спрощеній системі оподаткування (КВЕД 78.20 та/або КВЕД 85.10).
- юридична особа на загальній системі оподаткування не може бути муніципальною нянею.
Яка сума компенсації
З 2023 року також оновлено механізм нарахування компенсації в залежності від часу здійснення догляду за дитиною. Компенсація виплачуватиметься враховуючи час здійснення догляду на підставі акта про надану послугу в розмірі, який визначається з розрахунку 100% мінімальної заробітної плати у погодинному розмірі, встановленої на 1 січня відповідного року, за одну годину догляду, але не більше ніж 165 годин на місяць.