Title

Шановні мешканці Слобожанської селищної територіальної громади!

 Будь ласка, поділиться інформацією, щодо шахрайства,

з дітьми та людьми похилого віку! Будьте пильними!

     Протягом минулих місяців відмічається активізація таких кримінальних проявів, як вчинення шахрайств. 

    Основна маса випадків стосується перерахування коштів з банківських карток на рахунки невідомих осіб, а також отримання коштів за звільнення осіб, начебто затриманих правоохоронцями за неіснуючі злочини або необхідності термінової купівлі ліків для надання медичної допомоги родичу, який начебто потребує негайного дороговартісного медичного лікування.

     З початком бойових дій виникли і нові види афер, де злодії намагаються нажитись на біді громадян чи нових потребах під час воєнного стану. Зокрема, серед цих схем - псевдоевакуація громадян, неіснуючі оселі, фейкові програми підтримки, вигадане волонтерство, продаж контрафактної амуніції. Шахраї також "здають" у оренду уявні квартири у західних регіонах України, а після отримання передплати на картку послуги не надають та не виходять на зв’язок.

     Зазначається, що фейкові програми підтримки - це коли жертвам надсилають повідомлення на телефони з інформацією про нарахування грошової допомоги.    Зокрема, для отримання грошей потрібно перейти за певним посиланням, де користувачу пропонують ввести персональні дані та банківську інформацію, у результаті чого шахраї знімають гроші з рахунків ошуканих громадян.

      Крім того, під виглядом організацій допомоги шахраї привласнюють гроші, які буцімто збирають на лікування дітей, підтримку переселенців чи військових.

     Шахраї оголошують продаж товарів для військових. Після оплати на карту товар не надсилають зовсім, або ж зловмисники надають непридатну амуніцію, яка не має обіцяного рівня захисту.

     Аби не стати жертвою зловмисників, які хочуть скористатися вашою довірою, емоційним станом через війну або ж важким фінансовим становищем, даємо кілька порад:

    -  Не перераховуйте гроші сумнівним фондам чи "волонтерам" з підозрілими профілями у соцмережах. Переконайтеся, що ці люди і справді допомагають.

   - Не кажіть нікому свій CVV чи CVC-код з банківської картки. Справжні працівники банку ніколи вас його не запитають.

   - Не платіть авансу за товар, поки не переконаєтеся у надійності продавця.

   - Не робіть жодних завдатків людям, які пропонують житло в оренду. Будь-які фінансові операції варто проводити лише після огляду помешкання.

   - Не купуйте житло по довіреності. Такі операції неможливо здійснювати і якщо вам пропонують — не погоджуйтесь. Також житло неможливо продати чи купити в регіонах, де тривають активні бойові дії або окупація. Купівлю-продаж можна здійснювати лише в певних нотаріусів і лише в тому ж регіоні, де розташоване житло.

   - Якщо ви чи ваші рідні стали жертвами шахраїв — звертайтеся із заявою до найближчого відділку поліції, а якщо є шанс затримати зловмисника по гарячих слідах — телефонуйте на лінію 102