uvaga

Станом на 30.05.2022 відповідно наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 25.04.2022 № 75 (із змінами) усі територіальні громади району включені до Переліку територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій, або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокованні).

На сьогодні на території Слобожанської селищної територіальної громади Чугуївського району Харківської області, органами управління та силами  і засобами цивільного захисту виконуються завдання за призначенням в особливий період. Як відомо, під час воєнного стану категорично заборонено відвідування та в’їзд до лісу громадян. На час дії правового режиму воєнного стану заборона не стосується спеціальних служб та військових. Зараз Чугуївська районна військова адміністрація відповідно до вимог пункту 20 статті 15 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» проводить організаційні заходи щодо запобіганню надзвичайної ситуації за кодом 20610 - НС, пов’язана з лісовою пожежею. Уточнюється розрахунок сил та засобів, які плануються до залучення на гасіння лісових пожеж. Відпрацьовується Порядок організації взаємодії (спільних дій) районних спеціалізованих служб цивільного захисту, підприємств, установ і організацій району при гасінні великих лісових пожеж у 2022році.

Отже, через небезпеку від вибухонебезпечних предметів, у зв’язку з обстрілами артилерією та РСЗО території Харківської області та з метою запобігання пожеж, недопущення порушень правил пожежної безпеки в лісах громади, категорично забороняється відвідування та в’їзд до лісу громадян!!!

Також через небезпеку від вибухонебезпечних предметів у зв’язку з проведенням бойових дій на території Харківської області заборонити купання на водних об’єктах Слобожанської селищної територіальної громади Чугуївського району протягом купального сезону 2022 року.

У разі виявлення ситуації коли людина потребує термінової допомоги на водному об’єкті, необхідно вжити наступних заходів:

Памятка

При рятуванні на воді особливе значення має правильний вибір способу надання допомоги потерпілому. Огляд місця події з метою виявлення реальної загрози відіграє у такому випадку важливу роль. Слід розуміти, що потопаюча людина діє несвідомо та інстинктивно, вона може ухопитись у вас мертвою хваткою та тягнути під воду навіть тоді, коли перебуває уже під водою, але ще не з непритомніла. У такому разі ви не тільки не допоможете, але і самі можете потонути. Ось чому, допомагаючи потопаючому, ніколи не підходьте до нього близько спереду. Слід наближатись до нього, тримаючи поперед себе рятувальний круг, жердину чи інший плавучий засіб. Якщо ви маєте човен, попробуйте наблизитись до потопаючого на ньому так, щоб кинути йому який-небудь плаваючий предмет або простягнути жердину. Ніколи не стійте на човні на повний зріст під час рятування потопаючого. Застосовуйте словесний метод. Ясно, чітко та коротко скажіть потопаючому, що і як він має робити, підбадьорюйте його словами, намагайтесь заспокоїти його, тоді він швидше зрозуміє ваші поради.

Витягши потерпілого з води, необхідно:

  • швидко очистити верхні дихальні шляхи від піску, мулу та водоростей, для чого ставши на праве коліно, покласти потерпілого його черевом на своє ліве стегно вниз обличчям, лівим передпліччям натиснути на спину, щоб вивільнити від води та інших предметів дихальні шляхи, одночасно пальцями правої руки вичищати порожнину рота,
  • одночасно з очищенням ротової порожнини подразнювати корінь язика та глотку пальцями, щоб викликати блювання, яке прискорить відновлення життєвих функцій
  • покласти потерпілого на спіну, щоб голова була відкинута назад, для розправлення дихальних шляхів, для цього можна використовувати валик з одежі, та інші підручні засоби.
  • визначте наявність дихання і пульсу на сонній артерії. Якщо дихання відсутнє, почати робити штучну вентиляцію легень потерпілого, а якщо ще й відсутній пульс, водночас із штучною вентиляцією легенів виконується непрямий масаж серця до появи перших ознак життя.

Одночасно із наданням допомоги потерпілому необхідно викликати «швидку медичну допомогу» або якнайшвидше, не припиняючи реанімаційних заходів, доставити потерпілого до медичного закладу.

Будьте обережні, бережіть своє життя та життя дітей!!!