GAZ

 

Шановні мешканці населених пунктів Слобожанської селищної ради!

Виконавчий комітет Слобожанської селищної ради інформує!

До 2018 року внутрішньобудинкові газові мережі обслуговували облгази на підставі наказу Державної акціонерної холдингової компанії «Укргаз» від 30 липня 1997 р. № 35 «Про затвердження Положення про порядок технічного обслуговування внутрішньо будинкових систем газопостачання житлових будинків, громадських будівель, підприємств побутового і комунального призначення» (за кошт спеціалізованих підприємств газопостачання та газифікації ). Даний наказ скасовано наказом Міненерго    вугілля від 10 травня 2018р. №250. 

             Згідно з підпунктом 2 пункту 1 Розділу III Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою  Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015р. №2494, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України              06.11.2015 р. за № 1379/27824, технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових газових мереж у багатоквартирному будинку здійснюється на умовах договору, укладеного між співвласниками/особою, уповноваженою на це співвласниками, і суб’єктом, що має на виконання таких робіт ( до цього обслуговування внутрішньобудинкових мереж було закладено в тарифі газопостачальних організацій, які транспортують газ і обслуговують газові мережі).

           Види робіт, які входять до технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання в житлових будинках, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику в навтогазовому комплексі, тобто Міністерством енергетики України, відповідно до Наказу від 27 травня 2020 р. № 342 « Про затвердження Переліку видів робіт, які входять до технічного обслуговування внутрішньо будинкових систем газопостачання в житлових будинках».

      Зміни, внесені Законом №1060, передбачають, що ТО внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирному будинку має бути закріплено в окремому договорі, а не в договорі на розподіл.

      Ст. 19 Закону України « Про житлово-комунальні послуги» згідно зі змінами Законом №1060:

       Для забезпечення безпеки газопостачання та готовності внутрішньобудинкових систем газопостачання дво- або багатоквартирного будинку до надання послуг з розподілу та постачання природного газу співвласники такого будинку або за їхнім рішенням  - управитель багатоквартирного будинку, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, інша уповноважена співвласниками особа мають укласти договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку з оператором газорозподільної системи або іншим суб’єктом господарювання, який має право на виконання таких робіт.

       Технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирних будинках здійснюється за рахунок співвласників такого багатоквартирного будинку.

       Щодо технічного обслуговування внутріквартирного  газового обладнання , то згідно розділу 5 Правил безпеки систем газопостачання, затверджених Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 15.05.2015 р. №285 пункту 5. Вимоги безпечної експлуатації внутрішніх газопроводів і газового обладнання житлових і громадських будинків, підпункту 5.5. Заміна газового обладнання виконується за заявою власника (орендаря (наймача)) до газорозподільного підприємства суб’єктом господарювання, який має дозвіл на виконання зазначених робіт, виданий центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю. Заміна обладнання оформлюється ескізом у разі заміни газового обладнання без зміни функціонального призначення, потужності та системи димовідведення. В інших випадках - з оформленням виконавчо-технічної документації. Згідно підпункту 5.7. Підлягає відключенню від системи газопостачання обладнання житлових і громадських будинків із встановленням заглушки за умови:

- наявності витоків газу;

- несправної автоматики безпеки;

- несправностей оголовків димових і вентиляційних каналів;

- відсутності тяги в димових і вентиляційних каналах;

- самовільного підключення газових приладів і пристроїв споживача до системи газопостачання;

- не забезпечення власником (балансоутримувачем та/або орендарем (наймачем)) технічного обслуговування згідно з вимогами пункту 5.4 цієї глави;

- не відповідності системи газопостачання житлового будинку (квартири) проєктній та виконавчо-технічній документації.

        Також нагадуємо, що запорукою Вашої безпеки та безпеки Ваших близьких є забезпечення утримання у справному технічному стані внутрішньоквартирної системи газопостачання відповідно до вимог чинного законодавства України та дотримання  правил експлуатації газових приладів та обладнання.