Title

Мавпяча віспа - вірусне зоонозне захворювання, симптоми якого схожі з симптомами, що спостерігалися в минулому у пацієнтів з натуральною віспою, проте менш серйозні.

Збудник, що викликає захворювання – вірус, який є близьким генетично до вірусу натуральної віспи (віспи людини).

Зараження у більшості випадків відбувається в результаті тісного контакту з біологічними рідинами (наприклад, кров'ю), пошкодженнями на шкірі та слизових хворих, у тому числі при статевих контактах, а також при тактильному контакті з інфікованими тваринами, при зіткненні з зараженими об'єктами навколишнього середовища ( предмети побуту хворих: постільна білизна, рушники, предмети особистої гігієни та інші).

Одним із можливих факторів ризику є вживання м'яса інфікованих тварин без належної термічної обробки. Не виключено аерогенний механізм передачі інфекції. Інкубаційний період (проміжок часу інфікування і початком прояви симптомів) зазвичай становить від 6 до 13 днів, але може варіювати від 5 до 21 дня.

Виділяють два періоди розвитку інфекції:

  • період інвазії (тривалістю 0-5 днів), для якого характерні лихоманка, сильний головний біль, збільшення лімфатичних вузлів, біль у спині, м'язовий біль та слабкість;
  • період висипання на шкірі, який зазвичай починається через 1-3 дні після підвищення температури. Висипання частіше концентруються на обличчі та кінцівках, ніж на тулубі. В основному вони вражають обличчя (у 95% випадків), долоні та підошву стоп (у 75% випадків). Крім того, висипи можуть з’являтися на слизових оболонок порожнини рота (у 70 % випадків), геніталіях (у 30 % випадків), кон'юнктиві (у 20 % випадків), а також рогівці очей. Кількість шкірних поразок на тілі людини коливається від поодиноких вогнищ до кількох тисяч. У важких випадках вогнища ураження можуть зливатись, що може призвести до відшарування великих ділянок шкіри.

У більшості випадків віспа мавп – самокуповане захворювання, і її симптоми зникають через 2-4 тижні.

Тяжкі випадки хвороби зазвичай виникають у дітей і пов'язані з тривалістю контакту з вірусом, станом здоров'я пацієнта та природою ускладнень. Ускладнення при віспі мавп включають вторинні інфекції, бронхопневмонію, зараження крові, енцефаліт, а також інфекцію рогівки, яка може призвести до втрати зору. Летальність - від 1 до 10 %.

Заходи особистої профілактики включають:

  • виключення тісного фізичного контакту з людиною, що має симптоми, що не виключають віспу мавп;
  • дуже важливо уникати інтимних або сексуальних контактів з будь-ким з локалізованим аногенітальним висипом та/або ураженнями в роті;
  • необхідно дотримуватись респіраторного етикету та гігієни рук (миття за допомогою води та мила або використання антисептичних засобів для обробки шкіри рук).

Мандрівники при відвідуванні країн, ендемічних по віспі мавп, повинні уникати контактів з тваринами, які можуть бути інфіковані збудником захворювання (примати, гризуни, сумчасті), утримуватися від вживання м'яса диких тварин.

При появі симптомів, що не виключають віспу мавп, у тому числі під час подорожі або протягом 21 дня з моменту повернення, слід негайно звернутися за медичною допомогою та повідомити медичного працівника про факти:

  • відвідування країн (як ендемічних, так і неендемічних), у яких реєструються випадки віспи мавп;
  • контакту з особою, яка має симптоми, що не виключають віспу мавп, або контакту з особою з підтвердженим діагнозом захворювання, а також із предметами, забрудненими біологічними рідинами таких осіб;
  • контакту, при відвідуванні зарубіжних країн, з мертвою або живою дикою твариною або екзотичною домашньою твариною, або використання продуктів харчування, отриманих від таких тварин. 

Бережіть себе та будьте здорові!

Відомість голосування голови та депутатів селищної ради на засіданні XLVIII cесії Слобожанської селищної ради VIII скликання від 22 лютого 2024 року

від "22" лютого 2024 року

Детальніше...

📢21 лютого 2024 року відбулось засідання виконавчого комітету Слобожанської селищної ради.

02

✍️Під час засідання було розглянуто низку питань щодо забезпечення життєдіяльності громади.
Детальніше...

Рішення виконавчого комітету Слобожанської селищної ради від 21 лютого 2024 року

vikonkom

ПИТАННЯ, ВКЛЮЧЕНІ ДЛЯ РОЗГЛЯДУ НА

ЗАСІДАННІ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ

СЛОБОЖАНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

 21 лютого 2024 рік

Детальніше...

Відділ з питань правової роботи, запобігання та виявлення корупції Слобожанської селищної ради інформує:

uvaga

Нагадуємо, що 01 січня 2024 року розпочався черговий етап подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядуванняза 2023 рік.

Детальніше...

Профілактика сказу в домашніх тварин

Чугуївське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області повідомляє, що з метою профілактики сказу в домашніх тварин, фахівцями дільниць ветеринарної медицини Харківської області державної лікарні ветеринарної медицини в період з 20.02.2024 по 23.02.2024, 26.02.2024 року будуть проводитись профілактичні щеплення собак та котів проти сказу в містах та населених пунктах району:

- Чугуївська громада: м. Чугуїв- 21.02.2024, 23.02.2024, 26.02.2024;

- Зміївська громада: м. Зміїв - 20.02.2024 - 23.02.2024, 26.02.2024, с. Таранівка - 20.02.2024-23.02.2024, с. Бірки- 26.02.2024;

- Слобожанська громада:с. Геніївка, с. Скрипаї - 20.02.2024 -23.02.2024, 26.02.2024;

- Вовчанська громада: смт. Білий Колодязь- 20.02.2024 - 23.02.2024, 26.02.2024.

-Печенізька громада: с. Печеніги (вул. Зінченко, пров. М. Кулика, вул. Чурилова, пров. Чурилова) - 22.02.2024.

Просимо власників тварин забезпечити належні умови за місцем утримання тварин для проведення щеплення проти сказу.

Детальніше...

Відключення електропостачання 23.02.2024 року

Blackout

У зв‘язку з виконанням планових ремонтних робіт відбудеться відключення електропостачання за наступними адресами:

Детальніше...

До відома внутрішньо переміщених осіб Слобожанської громади

uvaga

Відділ соціального захисту населення Слобожанської селищної ради повідомляє, що Урядом 26 січня 2024 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України „Деякі питання соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб та інших вразливих категорій осіб” (далі – Постанова № 94 ) задля підтримки внутрішньо переміщених осіб, зокрема сімей, в яких є особи, які потребують продовження виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Детальніше...

Ентеровірусна інфекція: що важливо знати

Title

Ентеровірусна інфекція – це група гострих вірусних захворювань, які вражають дітей та дорослих. Характерною особливістю цих інфекцій є надмірне різноманіття клінічних форм – від безсимптомного перебігу чи незначної лихоманки до менінгоенцефаліту, міокардиту, тощо. Група ентеровірусів містить понад 100 небезпечних вірусів для людини, які поширені повсюдно.

Детальніше...

Відключення електропостачання 21.02.2024 - 22.02.2024 року

Blackout

У зв‘язку з виконанням планових ремонтних робіт відбудеться відключення електропостачання за наступними адресами:

Детальніше...

Відключення електропостачання 19.02.2024 року

Blackout

У зв‘язку з виконанням планових ремонтних робіт відбудеться відключення електропостачання за наступними адресами:

Детальніше...