Title

Радіоактивний газ радон відомий людству трохи більше ста років. Уперше цим елементом зацікавилися на початку ХХ століття П’єр і Марія Склодовська-Кюрі. Вплив радону на організм виявилися настільки серйозним, що уряди багатьох країн, серед яких і Україна, наразі законодавчо регулюють допустиму кількість цього газу в житлових і громадських приміщеннях.  Пізніше чисельні дослідження виявили, що 3/4 річного опромінення, яке отримує кожна людина, спричинені саме з радоном.7 листопада за ініціативою Європейської асоціації радону відмічається День захисту від радону. 7 листопада 1867 року народилась Марія Склодовська-Кюрі. Ця жінка відкрила явище радіоактивності, яке згодом змінило хід історії людства.

Радон — цей хімічний елемент має позначення Rn-222, № 86 періодичної системи хімічних елементів Д. І. Менделєєва.

Благородний газ без кольору і запаху, отруйний, радіоактивний, важчий за повітря (саме тому накопичується на перших поверхах будинків, цокольних поверхах та підвалах).

Період напіврозпаду радону 3–8 днів, є типовим альфа-випромінювачем.

Радон утворюється в радіоактивних рудах і мінералах при розпаді радію. У ґрунтах завжди  є певна кількість радію і урану.

Радон легко розчиняється у воді, а ще краще — в жирових тканинах живих організмів.

Чим небезпечний радон. Основним органом через який проникає радон до нашого організму є легені. Саме їм радон завдає найбільшої шкоди.

Вчені з’ясували, що саме газ радон є другою найпоширенішою причиною раку легень після куріння.

Але радон і його продукти розпаду вражають не тільки легені людини. З’ясовано, що газ радон негативно впливає на імунні, статеві та кровотворні клітини.

Враження радоном може призвести до втрати природно захищеності людського організму, що, природно, провокує розвиток найрізноманітніших захворювань.

Також радон небезпечний тим, що при ураженні ним, може народитися дитина з вадами здоров’я.

Радон може призвести до лейкемії, особливо у дітей.

Згідно зі звітом ВООЗ, до 14% усіх захворювань на рак легень у світі пов’язані з впливом на людину саме цього радіоактивного газу. При концентрації радону в 100 Бк на один кубічний метр у приміщенні, кількість хворих цим захворюванням збільшується до 16%.

В Україні більше 20% житлового фонду не відповідає вимогам щодо вмісту радону у повітрі приміщень, норма якого складає 50 Бк для новозбудованих будинків і 100 Бк — для старих.

Більше 75% від усіх джерел опромінення в українців формується саме за рахунок радону.

Як радон проникає в приміщення.

У ґрунтах завжди є джерела радону. За певних умов радон з ґрунту попадає в повітря приміщень і може фіксуватися підвищений рівень (особливо в підвалах і перших поверхах).

Крім цього у будинок радон може потрапити:

  • зі стін і фундаменту будівель (якщо в будівельні матеріали не відповідають вимогам);
  • разом з водопровідною водою (особливо, якщо вода з артезіанських свердловин;
  • з природним газом.

Що потрібно робити.

Прості заходи допоможуть нам знизити шкідливий вплив радону:

  • удосконалити вентиляцію у помешканні;
  • регулярно провітрювати житло;
  • встановити вентиляцію у підвальному чи цокольному приміщеннях;
  • звертати увагу на якість будівельних матеріалів, що використовуються для ремонту чи будівництва;
  • герметизувати підлогу та щілини у стінах.

 

Управління Чугуївського району

Головного управління

Держпродспоживслужби в Харківській області

Привітання до Дня медичного працівника!

Привітання Слобожанського селищного голови Дмитра Діхтяря до Дня медичного працівника!

452910154 895448112623850 7613466788588940824 nСьогодні, напередодні святкування Дня медичного працівника, Слобожанський селищний голова Дмитро Діхтяр привітав медичних працівників Слобожанської селищної територіальної громади з їх професійним святом.

Детальніше...

Повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля філії «Зміївське лісове господарство» Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України»

BIG Logo Lisy

Департамент екологічної оцінки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України повідомляє, що 25.07.2024 відповідно до вимог Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» (далі - Закон) ФІЛІЄЮ «ЗМІЇВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО» ДЕРЖАВНОГО СПЕЦІАЛІЗОВАНОГО ГОСПОДАРСЬКОГО ПІДПРИЄМСТВА «ЛІСИ УКРАЇНИ» розпочато процедуру оцінки впливу на довкілля шляхом розміщення в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля (далі - Повідомлення), стосовно планованої діяльності «Спеціальне використання лісових ресурсів у порядку проведення рубок головного користування та рубок формування і оздоровлення лісів» (реєстраційний номер справи - 8793).

Відповідно до частини другої статті 4 Закону повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, оголошення про початок
громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля, інформація про висновок з оцінки впливу на довкілля та рішення про провадження планованої діяльності (із зазначенням органу, номера та дати їх прийняття) оприлюднюються шляхом розміщення на веб-сайті Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля із зазначенням дати офіційного оприлюднення документа, адресної розсилки згідно з абзацом п’ятим частини десятої цієї статті, а також шляхом оприлюднення на офіційних веб-сайтах районних державних адміністрацій та на офіційних веб-сайтах і дошках оголошень органів місцевого самоврядування територіальних громад, що можуть зазнати впливу планованої діяльності.

Детальніше...

Відключення електропостачання 29.07.2024 року

Blackout

У зв‘язку з виконанням планових ремонтних робіт відбудеться відключення електропостачання за наступними адресами:

Детальніше...

LIV сесія Слобожанської селищної ради VIII скликання

Sesija

від 18 липня 2024 року

Детальніше...

Про скасування особливого режиму захисту рослин па території Слобожанської селищної територіальної громади Чугуївського району Харківської області

герб

Слобожанська селищна рада Чугуївського району Харківської області оприлюднює розпорядження №165 від 23.07.2024 року "Про скасування особливого режиму захисту рослин па території Слобожанської селищної територіальної громади Чугуївського району Харківської області":

Детальніше...

Поради операторам щодо зберігання харчових продуктів в умовах відключень систем електропостачання

2

Наразі в умовах війни в регіонах України відбуваються систематичні відключення світла які негативно впливають на виробництво та реалізацію харчових продуктів. Без світла не працюють холодильники, морозильні та охолоджуючі торговельні камери, харчова продукція може зіпсуватися. При недотриманні температурних режимів зберігання харчові продукти можуть стати небезпечними для споживання.

Відповідно до вищезазначеного, Чугуївське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області звертає увагу операторів ринку харчових продуктів на необхідність забезпечення безперебійних режимів зберігання харчових продуктів, щоб уникнути негативних наслідків для здоров’я споживачів.

Звертаємось до операторів ринку з метою максимально забезпечити належні умови, зокрема дотримання температурного режиму під час зберігання харчових продуктів. Важливо, щоб знеструмлення не застало Ваш заклад зненацька. Рекомендуємо заздалегідь подбати про альтернативні засоби електроенергії, по можливості придбати бензинові або дизельні генератори, портативні електростанції тощо.

Детальніше...

З 22.07.2024 до 25.07.2024 року на переважній території області очікується надзвичайна пожежна небезпека (найвищого 5-го класу)

1

За прогнозом Харківського регіонального центру з гідрометеорології, з 22.07.2024 до 25.07.2024 року на переважній території області очікується надзвичайна пожежна небезпека (найвищого 5-го класу). Через це значно зростає загроза виникнення пожеж. У першу чергу загорянь на відкритих територіях та у природних екосистемах, які важко виявити у початковій стадії.

Детальніше...

З 23.07.2024 по 26.07.2024, 29.07.2024 року будуть проводитись профілактичні щеплення собак та котів проти сказу

фотоматеріали

Чугуївське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області повідомляє, що з метою профілактики сказу в домашніх тварин фахівцями Зміївської районної дільниці ветеринарної медицини Харківської обласної державної лікарні ветеринарної медицини з 23.07.2024 по 26.07.2024, 29.07.2024 року будуть проводитись профілактичні щеплення собак та котів проти сказу в населеному пункті: с. Геніївка, с. Шелудьківка .

Просимо власників тварин забезпечити належні умови за місцем утримання тварин для проведення щеплення проти сказу.

Також власники тварин для здійснення щеплення проти сказу можуть звернутися до Зміївської дільниці ветеринарної медициниХарківської обласної державної лікарні ветеринарної медицини за адресами: вул. 92-ої Бригади, 10, м. Зміїв, Чугуївського району, Харківської області, тел. 0574734363, провулок Кошового Олега, 9, с. Шелудьківка, +380992442326, +380999304329. Графік роботи: Пн-Чт з 8.00 до 16.45, Пт з 8.00 до 15.45, Сб-Нд -вихідні.

Детальніше...

Профілактика сальмонельозу

Title

Сальмонельоз – гостре зооантропонозне інфекційне захворювання, збудником якого є патогенні мікроорганізми – сальмонели. Сальмонели мають здатність не лише стійко зберігатися в зовнішньому середовищі, а й розмножуватись в продуктах харчування, зокрема в м’ясних та молочних продуктах.  Зараження відбувається переважно харчовим шляхом та контактно-побутовим. Переважно зараження людини відбувається через продукти харчування – яйця, рибу, м’ясо птахів, тварин, а також готові продукти, що не підлягають термічній обробці – салати, фрукти, кондитерська продукція, пиво.

Детальніше...