22 березня 2021 року відбулося перше засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Слобожанської селищної ради.

Під час засідання розглянули наступні питання:

 1. Підготовка селищної ради до пропуску, льодоходу і весняної повені у 2021 році.

Слобожанською селищною радою розроблено та затверджено План організаційних і практичних заходів щодо безаварійного пропуску дощових паводків, льодоходу та весняної повені на території населених пунктів, які входять до складу Слобожанської селищної ради у 2021 році. Відповідно до затвердженого Плану було проведено перевірку стану готовності підприємств, установ, організацій та відповідних служб селищної ради до безаварійного пропуску льодоходу та весняної повені у  2021 році.

За результатами розгляду питання прийнято рішення:

 • провести інвентаризацію водних об’єктів та наявних гідроспоруд, у тому числі і безхазяйних гідроспоруд, на території Слобожанської селищної ради
 • вжити заходів щодо створення необхідного запасу будівельних і паливно-мастильних матеріалів та готовності техніки для ліквідації наслідків весняної повені.
 1. Щодо поточної епідемічної ситуації пов’язаної із поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19 спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 на території селищної ради.

Під час засідання комісії заслухали інформацію Директора КНП «Слобожанська лікарня» Василя ПЄНІНА, Заступника начальника-начальника відділу Державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Зміївського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області Костянтина ОСОВСЬКОГО та Завідувача Зміївської міськміжрайонної філії ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України» Світлани МАКАРЕНКО щодо поточної епідеміологічної ситуації.

Більш детально з інформацією стосовно цього питання можна ознайомитися за посиланням https://cutt.ly/6xbJgBc.

 1. Про стан забезпечення населення Слобожанської селищної ради питною водою гарантованої якості.

Завідувач Зміївської міськміжрайонної філії ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України» Світлана МАКАРЕНКО доповіла про поточну ситуацію щодо забезпечення населення селищної ради питною водою належної якості «Населення Слобожанської селищної ради забезпечується питною водою із 12 свердловин (водогони), а також 18 громадських колодязів.

У 2020 та 2021 році з власниками водогонів договори на лабораторний контроль питної води не укладалися.

Перед початком навчального року було проведено лабораторне дослідження водогонів, які забезпечують водою школи в смт Слобожанське, сел. Донець, сел. Благодатне, с. Лиман, с. Н. Бишкин, с. Геніївка, с. Шелудьківка, с. Скрипаї. Якість води не відповідала нормам по бактеріологічним показникам водогону школи с. Н. Бишкин.

За санітарно-хімічними показниками в 2020 році було досліджено 25 проб води, з яких 8 не відповідали вимогам нормативу, а саме:

с. Шелудьківка – 75%, с. Геніївка – 60%, с. Нижній Бишкин – 100%, с. Скрипаї – 33%.

Перевищення нормативу за наступними показниками:

вміст аміаку в 3,2 рази, нітратів в 1,1 рази, загальна жорсткість – 1,5 рази».

За результатами розгляду питання вирішили:

 • провести інвентаризацію свердловин та громадських колодязів на території Слобожанської селищної ради
 • надавачам послуг з централізованого водопостачання впродовж 2021 року забезпечити періодичність здійснення виробничого контролю безпечності та якості питної води, передбаченого ДержСанПіН.
 1. Про затвердження Переліку підкласів та груп надзвичайних ситуацій, виникнення яких є імовірним на території Слобожанської селищної ради.

Даний перелік є одним з нормативних документів, розробка та затвердження якого входить до завдань органу місцевого самоврядування, та який регулює питання реагування на надзвичайні ситуації.

 1. Щодо відкриття (функціонування) Слобожанського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №3 із відповідними рекомендаціями.

Начальник Відділу освіти Слобожанської селищної ради Костянтин РУДЕНКО доповів присутнім про те, що враховуючи обставини призупинення роботи закладу, а також результати епідеміологічного розслідування, Відділом освіти Слобожанської селищної ради рекомендовано відновити роботу Слобожанського ЗДО №3 з дотриманням ряду вимог.

Більш детально з інформацією стосовно цього питання можна ознайомитися за посиланням http://km-sov.gov.ua/index.php/pro-selyshche/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/1118-dnz3.html

 1. Щодо попередження, недопущення та реагування по фактам випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях у населених пунктах Слобожанської селищної ради. 

По даному питанню інформацію надав Головний інспектор Зміївського РВ ГУ ДСНС України у Харківській області Євген КІНАШ, який наголосив про наближення сезону спалювання сухої трави на території домогосподарств, луків, пасовищ, підпалів лісових масивів.

Щороку такі підпали призводять до техногенно-екологічних катастроф міжрегіональних масштабів (приклад – лісові пожежі на території Луганської області у 2020 році), наносять величезні матеріальні збитки, спричиняють загибель людей та погіршення екологічної ситуації на значних територіях.

З метою попередження, недопущення та реагування на факти незаконного випалювання та підпалів на території населених пунктів Слобожанської селищної ради пропонується:

 • організувати проведення рейдів з метою виявлення фактів випалювання та притягнення до відповідальності порушників;
 • виготовлення та розміщення на території населених пунктів Слобожанської селищної ради, офіційному сайті Слобожанської селищної ради та сторінці у соціальній мережі Facebook інформаційні пам’ятки щодо недопущення лісових пожеж.