герб

До уваги суб’єктів декларування!

Нагадуємо, що 01 січня 2023 року розпочався черговий етап подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік.

Під час дії воєнного стану вам не обов’язково подавати декларації будь-якого виду. Натомість після закінчення війни в посадовців є ще три місяці на подання декларації без порушення вимог строку.

Проте попри війну Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) дає вам можливість подавати декларації й навіть перевірити на помилки відомості, зазначені у минулорічній декларації, завдяки новій функції — «Дані для декларації».

З урахуванням викладеного, просимо скористатися можливістю подачі декларації до 1 квітня 2023 року.

З метою своєчасного заповнення декларації на сайті НАЗК та подання її у належний Законом строк радимо заздалегідь перевірити термін дії та належне функціонування особистого електронного цифрового підпису (ЕЦП).

Детальну інформацію щодо порядку заповнення та подання декларації можна переглянути на веб-сайті НАЗК: https://nazk.gov.ua у розділі «Роз’яснення щодо заповнення декларацій».

Національне агентство з питань запобігання корупції продовжує працювати над доповненням функції «Дані для декларації» в Реєстрі декларацій.

Загалом оновлена функція «Дані для декларації» містить дані про:

об’єкти нерухомості, у тому числі земельні ділянки (для розділу 3 декларації);

об’єкти незавершеного будівництва (відомості про які є в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно) (для розділу 4 декларації);

транспортні засоби, у тому числі водні та повітряні засоби (для розділу 6 декларації);

корпоративні права в товариствах (для розділу 8 декларації);

кінцевого бенефіціарного власника (контролера) (для розділу 9 декларації);

доходи (для розділу 11 декларації);

пенсійні та соціальні виплати (для розділу 11 декларації);

спадщину (розділ декларації залежить від виду активу);

наявні обтяження рухомого майна (для розділу 13 декларації).

Це довідкова інформація, яку вам потрібно перевіряти чи уточненювати станом на кінець звітного періоду.

Звертайте увагу на довідкову інформацію про те, за який період ви отримуєте дані відповідно до типу цих даних.

Зокрема, при формуванні даних інформація надана станом на:

31 грудня відповідного року — з Державного земельного кадастру, Єдиного державного реєстру транспортних засобів, Державного суднового реєстру України та Суднової книги України, Державного реєстру цивільних повітряних суден України, Державного реєстру фізичних осіб — платників податків та реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування;

дату формування відповіді на запит — з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Державного реєстру обтяжень рухомого майна та Спадкового реєстру, Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань.

 Інформація з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань надана стосовно юридичних осіб, крім тих, які були припинені (ліквідовані, закриті) до початку звітного періоду:

а) у яких ви є засновником (учасником), кінцевим бенефіціарним власником (контролером) на дату отримання відповіді на запит;

б) у яких ви були засновником (учасником), кінцевим бенефіціарним власником (контролером) до дати отримання відповіді на запит (незалежно від факту відчуження корпоративних прав до звітного періоду).