Гид

 На виконання листа Міністерства цифрової трансформації України від 06.10.2021 року № 1/06-3-11176 повідомляємо.

Міністерство цифрової трансформації висловлює свою повагу та звертається з проханням долучитися до інформування населення в регіонах про Гід з державних послуг.

Гід з державних послуг – це єдиний офіційний ресурс https://guide.diia.gov.ua, який містить інформацію про всі державні послуги в Україні, які надаються органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

Потрапляючи на Гід, українці можуть отримати повну та достовірну інформацію про всі державні послуги нашої країни, зокрема:

інформацію про те, де можна отримати послугу й як її замовити;

чи є державна послуга онлайн, чи вона поки доступна лише офлайн;

хто може звернутися за отриманням такої послуги;

строк та вартість надання державної послуги;

вичерпний перелік документів, який є необхідним при отриманні державної послуги;

куди звернутися для оскарження рішень, дій і бездіяльності суб’єкта надання державної послуги тощо.

Наразі на Гіді можна знайти інформацію про понад 1860 державних послуг органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, а його відвідуваність у середньому становить більше чим 5000 користувачів в день.

Інформація про державні послуги розподілена за 17 категоріями сфер діяльності та впорядкована за 36 життєвими подіями, які створені як для громадян, так і для бізнесу. Якщо людина очікує на народження дитини, планує відкрити бізнес, змінити місце проживання, купити авто або займатися інвестуванням, то всю інформацію про необхідні для цього державні послуги можна знайти на Гіді.

Мінцифра прагне, щоб якомога більша кількість українців дізналася про переваги Гіда з державних послуг та користувалася ним.

Для цього пропонуємо забезпечити виконання таких заходів, які будуть сприяти популяризації цього онлайн ресурсу, а саме:

І. Запустити щотижневу кампанію, починаючи з 25 жовтня 2021 року щодо розміщення кожного тижня (бажано по вівторкам) на вебсайтах та у соцмережах тематичних добірок найпопулярніших державних послуг з Гіду. Аналогічні добірки публікуються щотижня на сайті Мінцифри, наприклад: https://cutt.lv/IEUgaSv.

Пост з добіркою найпопулярніших послуг щотижнево (в понеділок) буде надсилатися Мінцифрою на визначену електронну адресу відповідальної особи для її розміщення на вебсайтах та у соцмережах.

У зв’язку з цим необхідно виконати наступні дії:

призначити відповідальну особу за розміщення постів та найпопулярніших добірок державних послуг на вебсайтах і у соцмережах, надіслати до 22 жовтня 2021 року на електронну пошту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. її контактні дані (електронна адреса, ШБ, посада, мобільний телефон). При відправлені на електронну адресу обов’язково зазначати з якої громади в межах області надаються контакти відповідальної особи;

забезпечити розміщення наданих Мінцифрою щотижневих добірок послуг на вебсайтах та у соцмережах;

забезпечити звітування відповідальною особою в останню неділю кожного місяця за минулий місяць про поширення та розміщення найпопулярніших добірок послуг на ресурсах ОМС з зазначенням посилання на відповідний ресурс та/або за можливістю відправляти фотозвіт щодо розміщення. Звітування здійснювати на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.з позначкою «Звіт за (вказувати місяць) по добірці послуг з Гіду».

ІІ. З метою забезпечення доступу до актуальної та повної інформації про адміністративні послуги на Гіді з державних послуг пропонуємо зробити інтерактивне посилання на Гід з державних послуг, як єдине джерело актуальної інформації про послуги, які надаються в Україні на офіційних вебсайтах.

А саме, пропонуємо у хедері (шапці) з лівої сторони вебсайту розмістити напис «Гід з державних послуг», при натисканні на який буде здійснюватися перехід на головну сторінку Гіда з державних послуг (https://guide.diia.gov.ua).

ІІІ. У межах популяризації Гіду просимо розмістити банери про Гід з державних послуг на офіційних вебсайтах. Банери для розміщення на офіційних вебсайтах можна знайти за цим посиланням https://drive.google.com/drive/folders/ljPh0sfildHMXwR6KlRcgdfd82vOgiHDh.

Перший заступник голови

районної державної адміністрації                                      Костянтин КОЗЛІТІН

Кирило Оксень

Марина Горовенко 2 27 50