Title

Існує понад 80 видів синантропних мух (кімнатна муха, базарна муха, жигалки і т.д.), які є переносниками збудників небезпечних інфекційних хвороб людини і домашніх тварин, в першу чергу кишкової групи інфекцій (дизентерії, холери, черевного тифу, паратифів), а також яйця гельмінтів, цисти найпростіших, вірусів поліомієліту.

Найбільшої чисельності досягає кімнатна муха, яка постійно залітає в закриті приміщення людей, кухні, в магазини, заклади громадського харчування, приміщення для утримання домашніх тварин тощо.

У мухи є три пари ніг-лапок, які закінчуються особливими подушечками-присосками. На подушечках розташовані органи дотику та смаку. Муха розпізнає за допомогою подушечок їстівну речовину, і, випускаючи хоботок, живиться нею. У мух добре розвинений нюх – по запаху вони вибирають собі їжу та місце для відкладання яєць. Мухи розмножуються в накопиченнях гнилих органічних речовин, у твердих і рідких побутових відходах, гної домашніх тварин тощо. За один сезон пара мух дає мільйони нащадків.

Боротьба з мухами заснована на суворому дотриманні санітарно-гігієнічних і винищувальних заходів у населених пунктах та помешканнях людей. Є різні засоби боротьби з мухами. Але найперше і найголовніше – дотримання санітарно-гігієнічних умов.

Основними заходами боротьби з мухами є правильний збір, своєчасне видалення (вивезення) і знезараження відходів. Місця зберігання відходів при несвоєчасному їх вивезенні є основними місцями виплоду мух. Не допускайте мух у приміщення. Ефективним засобом є облаштування проти москітних сіток на вікнах, які перешкодять мухам доступ у приміщення. З механічних засобів використовують липкий папір, мухоловки. В торгівельній мережі є широкий вибір інсектицидів – хімічних речовин (аерозолів) для знищення мух, що дозволені до застосування МОЗ України.

Важливим заходом профілактики кишкових інфекційних хвороб є захист харчових продуктів від мух. Для цього необхідно зберігати їх закритими у шафах, закритих ємностях або прикривати їх серветками.

Пам’ятайте, мухи – небезпечний ворог людини. Знищуючи їх, ви піклуєтесь про своє здоров’я!

Управління Чугуївського району Головного управління

Держпродспоживслужби в Харківській області