23 лютого 2022 року відповідно до графіку проведення профілактичних рейдів по запобіганню бездоглядності, безпритульності, злочинності серед неповнолітніх службою у справах дітей Слобожанської селищної ради спільно з представником відділу освіти, фахівцем з соціальної роботи КУ «Центр надання соціальних послуг» та поліцейським офіцером громади Слобожанської ТГ був організований та проведений профілактичний рейд.

Найбільш ефективними заходами попередження дитячої бездоглядності, профілактики негативних проявів в дитячому середовищі є проведення профілактичних рейдів, інспектування сімей і проведення профілактичної роботи з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах та проживають у функціонально-неспроможних (кризових) сім’ях, проведення індивідуально-профілактичних бесід з батьками та вжиття відповідних заходів щодо надання різних видів допомоги сім’ям та безпосередньо дітям.

З метою перевірки умов проживання дітей в сім'ях, які опинились у складних життєвих обставинах  було обстежено 2 сім'ї , в яких проживають 5 дітей про що були складені відповідні акти.

В процесі профілактичного рейду всім батькам надавались рекомендації, проводились профілактично-роз’яснювальні бесіди щодо покращення виконання батьківських обов’язків, забезпечення належних умов проживання, виховання та розвитку дітей, роз’яснено щодо їх особистої відповідальності за неналежне виконання чи ухилення від виконання своїх батьківських обов’язків та недопущення здійснення насильства в сім’ї відносно дітей.

 Також з метою здійснення контролю за умовами утримання, навчання та виховання дітей, над якими встановлено опіку, піклування, та відповідно до графіку було обстежено 2 сім'ї, в яких проживають 5 дітей. За результатами перевірок встановлено, що опікуни, піклувальники виконують свої опікунські обов’язки в повній мірі, про що складені акти обстеження.

Служба у справах дітей Слобожанської селищної ради продовжує роботу щодо здійснення контролю за сім’ями, в яких виховуються діти облікових категорій.

Також з метою перевірки торгівельних точок щодо виявлення порушень продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів в частині, що стосується дітей, спеціалістами було відвідано один магазин, в якому реалізують дану продукцію.

За результатами перевірки порушень не виявлено. Продавців попереджено про відповідальність за порушення чинного законодавства (ст. 153 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»).

Робота триває, дякуємо всім за співпрацю в інтересах дітей!