З 1 червня платники єдиного податку І групи сплачують ЄСВ
З 1 червня платники єдиного податку І групи сплачують ЄСВ
Головне управління ДПС у Харківській області нагадує, що нормами Закону України від 04.12.2020 року № 1072-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" передбачалися пільги для платників податків, зокрема для підприємців платників єдиного податку І групи.
Зокрема, платники єдиного податку І групи тимчасово звільнялися від сплати єдиного податку, а також від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску з грудня 2020 року по травень 2021 року включно.
При цьому вказаний період включається до страхового стажу підприємця, та вважається, що страхові суми були сплачені у розмірі мінімального страхового внеску.
Звертаємо увагу, що з 01 червня 2021 року для платників єдиного податку І групи відновлено обов’язок сплати єдиного податку та єдиного внеску за червень 2021 року.
З метою підтримки українців, у тому числі найбільш вразливих категорій населення, на період проходження зимового періоду 2025-2026 років Урядом запроваджено пакет соціальних програм «Зимова підтримка», затверджений постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання підтримки окремих категорій осіб для проходження зимового періоду 2025/26 року «Зимова підтримка» від 05.11.2025 №1433.
У межах пакету програм передбачена виплата одноразової грошової допомоги у розмірі 1000 гривень для всіх українців, які перебувають в Україні, на покриття базових витрат на початку зими.
Терміни подачі заявок для отримання виплати: з 15 листопада по 24 грудня 2025 року. Одна особа може отримати тільки одну виплату у розмірі 1000 гривень за цією програмою. На кожну дитину батьки можуть подати окрему заявку.
Оформити заявку для отримання коштів можна через застосунок «Дія» або у відділеннях Укрпошти. Заявку на допомогу для дітей подають батьки, опікуни або законні представники. Для недієздатних осіб звернення подає їхній опікун.
Продуктові набори отримують мешканці Лиманського старостату та м. Слобожанське.
Гуманітарну допомогу можуть отримати сім’ї в домоволодінні яких хоча б один з членів сім’ї має статус: людини похилого віку, або особи з інвалідністю, або в сім’ї є діти до 18 років, або є батьки чи дружина/чоловік військовослужбовця, а також сім’ї ВПО.
Висловлюємо засновнику Фонду Майклу Каппоні, директору представництва GEM UA Андрію Негричу, представникам Фонду Володимиру Потравному, Артему Левитас, Павлу Кузнецову слова вдячності за допомогу людям, які знаходяться у складних життєвих обставинах.