DCZ

Наказом Мінекономіки від 11 квітня 2023 року № 2040, що вступив у дію 25 травня, розширено перелік професій та спеціальностей, за якими може бути виданий ваучер на навчання https://is.gd/saMbBu.

Ваучер - документ встановленого зразка, що дає особі право на перепідготовку за робітничою професією, підготовку за спеціальністю для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра або магістра, здобутого за іншою спеціальністю, підготовку на наступному рівні освіти (крім третього (освітньо-наукового/освітньо-творчого) рівня вищої освіти), спеціалізацію та підвищення кваліфікації у закладах освіти чи у роботодавця.

Ваучер на навчання видається центрами зайнятості особам, які не зареєстровані як безробітні, не досягли пенсійного віку, мають професійно-технічну або вищу освіту, не проходили протягом останніх 3 років перепідготовку за рахунок коштів Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття, не отримували ваучер раніше та які відповідають певним критеріям, а саме:

  • особам старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років;
  • особам, звільненим з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), які не набули права на пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та мають вислугу не менше 10 років;
  • особам, які звільнені з військової служби після участі у проведенні АТО, які звернулися протягом трьох років з дня звільнення з військової служби після участі у проведенні АТО (ООС);
  • внутрішньо переміщеним особам за відсутності підходящої роботи;
  • особам з інвалідністю за відсутності підходящої роботи;
  • особам, які у період дії воєнного стану в Україні отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії;
  • особам, стосовно яких згідно із Законом України “Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей” встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення.

Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання і не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на момент ухвалення рішення про його видачу. У випадку, якщо вартість навчання в учбовому закладі перевищує максимальну вартість ваучера, особа або працедавець можуть здійснити оплату різниці вартості навчання.

Більш детальну інформацію щодо навчання за ваучером ви можете отримати тут https://is.gd/6czbRh або звернутися до Зміївського управління Чугуївської філії Харківського обласного центру зайнятості за адресою: м. Зміїв, вул. Адміністративна, 41.