герб

Вже майже рік український народ продовжує героїчно протистояти військовій агресії рф. За цей період український агросектор зазнав значних збитків у земельних, економічних, виробничих, технічних ресурсах. Українські аграрії мужньо прийняли удар ворога і в надскладних умовах провели посівну на підконтрольних Україні територіях. Не виключенням стали і аграрії Слобожанської селищної ради.

 

01 2

Територія Слобожанської селищної ради неодноразово потерпала від обстрілів з боку агресора та знаходилась в зоні активних бойових дій.  Серйозним викликом для наших аграріїв стала проблема проведення збору врожаїв, особливо на територіях ДП Благодатне та Шелудьківського старостинського округу (с.Скрипаї та прилегла територія), саме на цих територіях частково не вдалося зібрати врожай, через їх близькість до лінії фронту восени 2022 року.

02 2

Варто зазначити, що постановою КМУ від 20.03.2022 №326 було затверджено уніфікований Порядок визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії Російської Федерації, який серед іншого приділяє увагу земельним ресурсам як об’єкту шкоди (збитків):

  • втрати земельного фонду, а також пов’язану з ними упущену вигоду;
  • шкода, завданої земельним ресурсам, що зумовлена забрудненням і засміченням земельних ресурсів.

З метою визначення та відшкодування збитків, завданих земельному фонду України внаслідок збройної агресії рф, Виконавчим комітетом Слобожанської селищної ради створено комісію та затверджено Положення про комісію з визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам.

03

Відділом з земельних та екологічних питань Слобожанської селищної ради з початком повномасштабно вторгнення рф в Україну  здійснюється моніторинг територій селищної ради які зазнали пошкоджень внаслідок військової агресії з боку рф. Станом на 01.01.2023 року 3168 га сільськогосподарських земель Слобожанської селищної ради потребують обстеження на наявність вибухонебезпечних предметів.