За ініціативою Слобожанського селищного голови Дмитра Діхтяря, з метою розбудови територіальної громади з урахуванням бачення її мешканців, активізації процесу залучення мешканців громади до прийняття рішень, в тому числі з розподілу бюджетних коштів, посилення громадського активізму, розпочато роботу з впровадження громадського бюджету Слобожанської селищної територіальної громади, початок реалізації якого планується у 2022 році.

02 грудня 2021 року відбулось засідання робочої групи з розроблення Положення про громадський бюджет Слобожанської селищної територіальної громади під час якого обговорені ключові позиції даного положення:

  • Напрямки проєктів громадського бюджету
  • Календарний план реалізації громадського бюджету
  • Перелік пунктів супроводу та пунктів для голосування
  • Загальний обсяг видатків на реалізацію проєктів в рамках громадського бюджету
  • Вимоги до Координаційної ради громадського бюджету
  • Вимоги до автора проєкту та особи, яка голосує за проєкт
  • Вимоги до поданого проєкту
  • Форми основних документів громадського бюджету (бюлетень для голосування, форма проєкту, бланки розгляду проєкту).

До засідання долучилися представники Східноукраїнського Хабу партисипації Сергій Омелічкін та Михайло Ізюмський, які надали методичні рекомендації та коментарі до Положення про громадський бюджет Слобожанської селищної територіальної громади, а також рекомендації по використанню основних електронних інструментів його реалізації (Єдина платформа місцевої демократії «e-DEM» та Громадський проєкт).

До впровадження громадського бюджету Слобожанської селищної територіальної громади долучилася виконуюча обов’язки Голови ГО «Давай діяти» Вікторія Лисак, яка є членом робочої групи.

Нещодавно ГО «Давай діяти» отримала перемогу у конкурсі міні-грантів «Партисипація у громаді» для НУО з громад Харківської області, який був оголошений ГО «Волонтерська ініціатива «Станція Харків», з проєктом участі у впровадженні громадського бюджету на території Слобожанської селищної територіальної громади. За рахунок отриманих у результаті перемоги коштів, зокрема заплановано отримання експертної підтримки реалізації громадського бюджету, розробка дизайн-макету інформаційних бюлетенів про громадський бюджет, виготовлення промоційного відеоматеріалу для інформування мешканців про умови та можливості громадського бюджету, а також виготовлення дизайну презентаційної брошури Слобожанської селищної територіальної громади.

За результатами засідання робочої групи, обговорені ключові позиції Положення про громадський бюджет будуть відкориговані з урахуванням пропозицій членів робочої групи та розміщене на офіційному сайті Слобожанської селищної ради http://km-sov.gov.ua/.

Висловлюємо вдячність членам робочої групи за активну позицію під час обговорення, а також керівникам  ГО «Східноукраїнський Хаб партисипації» та ГО «Давай діяти» за активність та плідну співпрацю.