1

7 липня 2021 року відповідно до графіку проведення профілактичних рейдів по запобіганню бездоглядності, безпритульності, злочинності серед неповнолітніх службою у справах дітей Слобожанської селищної ради  спільно з представником відділу освіти, фахівцем з соціальної роботи КУ «Центр надання соціальних послуг», дільничним офіцером поліції та медичним працівником КНП «Зміївський центр первинної медико-санітарної допомоги» був організований та проведений профілактичний рейд.

Старости с. Шелудьківки та с. Скрипаї забезпечили спеціалістів транспортом та необхідною допомогою, таким чином посприявши проведенню рейду.

З метою перевірки умов проживання дітей в сім'ях, які опинились у складних життєвих обставинах  було обстежено 3 сім'ї , в яких проживають 11 дітей.

З числа перевірених родин одна була ромська, в якій є незареєстрована дитина. Спеціалістами була надана консультація щодо оформлення документів та реєстрації, а також обов'язкового отримання освіти цим неповнолітнім.

В процесі профілактичного рейду всім батькам надавались рекомендації, проводились профілактично-роз’яснювальні бесіди щодо покращення виконання батьківських обов’язків, забезпечення належних умов проживання, виховання та розвитку дітей, роз’яснено щодо їх особистої відповідальності за неналежне виконання чи ухилення від виконання своїх батьківських обов’язків та недопущення здійснення насильства в сім’ї відносно дітей.

Служба у справах дітей Слобожанської селищної ради продовжує роботу щодо здійснення контролю за сім’ями, в яких виховуються діти облікових категорій.

Також з метою перевірки торгівельних точок щодо виявлення порушень продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів в частині, що стосується дітей, спеціалістами були відвідані магазини, які реалізують дану продукцію. За результатами перевірки порушень не виявлено. Продавців попереджено про відповідальність за порушення чинного законодавства (ст. 153 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»).