Записи на вакцинацiю 1

 

10.03.2021 року на території Зміївської міської ради та Слобожанської селищної ради розпочалася І хвиля першого етапу вакцинації проти коронавірусної хвороби. Вакцинація відбувається згідно «Дорожньої карти з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в Україні у 2021-2022 роках», затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24 грудня 2020 року № 3018 в декілька етапів. На І та ІІ етапі щеплення проводиться працівникам медичних закладів, де надають стаціонарну допомогу хворим на коронавірусну хворобу; працівникам швидкої допомоги, людям в геріатричних закладах, військовослужбовцям в зоні АТО, працівників, які працюють в інших закладах охорони здоров’я (заклади первинної ланки медицини), пацієнтів віком від 80 років і старше, соціальних працівників. ІІІ етапом будуть щеплюватись люди віком від 65 до 69 років, від 70 до 79 років, працівники Держслужби України з надзвичайних ситуацій, Нацполіції, військовослужбовці; вчителі та інші працівники сфери освіти.
IV етапом планується провакцинувати людей від 60 до 64 років, доросле населення віком від 18 до 59 років із супутніми захворюваннями, які знаходяться у групі ризику щодо розвитку ускладнень.

На V етапі щеплення буде проводитись всім іншим особам старше 18 років.

З метою зниження ризиків невикористання доз вакцин, які поставляються у багатодозних флаконах рекомендується першочергово залучати до такої вакцинальної сесії пріоритетні групи ризику з наступного етапу, а в разі відсутності такої можливості, з метою популяризації вакцинації та на підтримку комунікаційної кампанії можливо залучати, шляхом проведення відкритих вакцинальних сесій, до такої вакцинальної сесії публічних та громадських діячів, а саме: 1) учасників бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях; 2) народних депутатів України, керівників центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій, обласних рад, органів місцевого самоврядування, лідерів і представників релігійних організацій; 3) видатних письменників, журналістів, спортсменів, музикантів, акторів, співаків, інших діячів сфери культури, старших 60 років.

Вакцинація проводиться тільки працівниками КНП «Зміївський ЦПМСД» в тимчасових пунктах щеплень, після огляду сімейного лікаря. Усі щеплення є добровільними й безоплатним.

4 березня КНП «Зміївський ЦПМСД» отримало першу партію вакцини Covishield індійського виробництва. Ця вакцина схвалена для екстреного застосування Всесвітньою організацією охорони здоров'я ВООЗ. 22.03.2021 року розпочалася ІІ хвиля вакцинації Станом на 24.03.2021 року було вакциновано 110 осіб.

Вакцина змушує організм виробити імунітет, водночас не даючи хворобі розвиватися. Вакцину вводять внутрішньом’язово. Для повноцінної імунізації потрібно отримати дві дози вакцини з інтервалом 4-12 тижнів.

Дізнатися більше про вакцинацію від COVID-19 можна на сайті vaccination.covid19.gov.ua або у свого сімейного лікаря.