unnamedЗ настанням теплої та сухої погоди частішають випадки умисного підпалу сухої трави, стерні та іншого, що призводить до аварійних відключень повітряних ліній (далі ПЛ) електропередачі та пошкодження обладнання АТ "Харківобленерго".

Пожежі за більш несприятливих умов можуть спричинити виникнення масштабної аварії в енергетичній системі, а також загрожують забезпеченню електричною енергією як цивільних господарюючих суб'єктів та населення Харківської області, так і військових об'єктів, у т.ч. тих, що забезпечують охорону державного кордону України.

АТ "Харківобленерго" відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.03.2015 № 83 віднесене до підприємств, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, та докладає значних зусиль для забезпечення надійного електропостачання.

Нагадуємо, шо охоронна зона встановлюється у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх проводів при невідхиленому їх положенні на відстань: для ПЛ 35 кВ - 15 метрів та ПЛ 110 кВ - 20 метрів.

Враховуючи вищевикладене, просимо власників або користувачів земельних ділянок, через які проходять повітряні лінії, провести роз'яснювальну роботу серед місцевого населення про заборону спалювання трави, стерні та інших порушень охоронних зон.