В рамках естонсько-українського проєкту «Spokiy», який реалізується безприбутковою організацією «LЕLЕКА», всі повнолітні українці можуть отримати  безкоштовну психологічну допомогу.

Він передбачає надання безкоштовної кваліфікованої психологічної, психотерапевтичної та психіатричної допомоги медиками України, які мають необхідну кваліфікацію і сертифікацію.

Лікарі, на спеціально розробленій естонськими партнерами онлайнплатформі, консультують пацієнтів і за необхідності пропонують фармакологічне лікування. Прискорити надання допомоги дозволяє спеціально розроблений європейською медично-науковою комісією тест самооцінки психологічного стану людини. Це електронний додаток, що дозволяє визначити який саме лікар потрібен пацієнту (психолог, психотерапевт, психіатр), а лікарю скласти первинну картину стану пацієнта ще до першої онлайн-зустрічі.

Для отримання детальної інформації щодо проєкту потрібно звернутися за посиланням htpps://www.spokiy.ee.

Навчитися турбуватися про власне ментальне здоров’я шляхом використання базових технік самодопомоги та первинної підтримки у кризових ситуаціях можна на відповідних тренінгах, які щомісяця проводяться в Зміївському управлінні Чугуївської філії Харківського обласного центру зайнятості. Телефон для довідок: 057 765 30 88.

Ментальне здоров’я українців наразі є дуже важливим питанням і психотерапевтична допомога має стати повсюдною.